Slider

foto
Rozhovor so Sofiou Hambálkovou Sofia Hambálková sa nám predstavuje
foto
Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
foto
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
foto
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

• Základná časť (ZČ):
10 družstiev, ktoré hrajú každý s každým 2-kolovo (doma-vonku). Každé družstvo organizuje domáce stretnutia celej súťaže v schválenej hale pre Extraligu žien, na svoje náklady.

• Hodnotenie výsledkov v základnej časti:
Stretnutie v základnej časti sa hrá do rozhodnutia o víťazovi zápasu. Ak sa nerozhodne v normálnom hracom čase (čistý čas 20 minút počas 3 tretín), nasleduje po 2-minútovej prestávke (bez zmeny strán) 5-minútové limitované predĺženie (čistý čas s počtom hráčov 5 na 5) končiace prípadným strelením gólu. Pokiaľ o víťazovi nerozhodne ani limitované predĺženie, nasledujú trestné strieľania podľa pravidiel florbalu s výnimkou v počte trestných strieľaní - každý zo súperov vykoná tri. Ak sa nerozhodne ani v troch sériách trestných strieľaní, nasleduje vždy po jednej sérii rýchla smrť.
Za víťazstvo v normálnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľujú 3 body, za víťazstvo v predĺžení či na trestné strieľania sa družstvu do tabuľky prideľujú 2 body, za prehru v predĺžení či na trestné strieľania sa družstvu do tabuľky prideľuje 1 bod, za prehru v riadnom hracom čase nezíska družstvo žiadne body a prideľuje sa mu 0 bodov.

• Nadstavbová časť:
Play-off
Hrá prvých 8 družstiev po základnej časti (ďalej len ZČ). Štvrťfinále, semifinále a finále sa hrá na tri víťazné zápasy, 1. a 2. zápas sa hrá na ihrisku lepšie umiestneného družstva po ZČ, 3. a 4. zápas sa hrá na ihrisku horšie umiestneného družstva po ZČ a v prípade rozhodujúceho 5. zápasu sa hrá na ihrisku lepšie umiestneného družstva po ZČ.
Určenie dvojíc pre štvrťfinále play-off
Družstvá umiestnené na 1., 2., 3. mieste po ZČ si postupne vyberajú súpera pre play-off z družstiev umiestnených na 5. až 8. mieste. Ako prvé v poradí si vyberá súpera družstvo umiestnené na 1. mieste po ZČ. Ako druhé v poradí si vyberá súpera družstvo umiestnené na 2. mieste po ZČ. Ako tretie v poradí si vyberá súpera družstvo umiestnené na 3. mieste po ZČ. Časový harmonogram výberu určí klubom LK SZFB.
Určenie dvojíc pre semifinále play-off
Najvyššie umiestnené družstvo po ZČ si vyberie súpera pre semifinále z dvoch najhoršie umiestnených družstiev po ZČ. Časový harmonogram výberu určí klubom LK SZFB.
Víťaz play-off získava titul Majster SR, zápas o 3. miesto sa nehrá (3. miesto získava porazený semifinalista, ktorý získal lepšie umiestnenie v ZČ).
Baráž
Posledné 2 družstvá po ZČ ZEX a prvé 2 družstvá po ZČ Z1 odohrajú baráž systémom každý s každým 2-kolovo (doma-vonku). Prvé 2 družstvá baráže budú nasledujúcu sezónu pôsobiť v ZEX.
Stretnutie v baráži sa hrá do uplynutia riadneho hracieho času (hracia doba: čistý čas 20 minút počas 3 tretín). Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľujú 2 body, za remízu v riadnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľuje 1 bod, za prehru v riadnej hracej dobe nezíska družstvo žiadne body a prideľuje sa mu 0 bodov.

• Hodnotenie výsledkov v nadstavbovej časti súťaže:
Stretnutie v nadstavbovej časti súťaže sa hrajú do rozhodnutia o víťazovi zápasu. Ak sa nerozhodne v normálnom hracom čase, nasleduje 10-minútové limitované predĺženie (čistý čas 10 minút s počtom hráčov 5 na 5), končiace prípadným strelením gólu. Pokiaľ o víťazovi nerozhodne ani limitované predĺženie, nasledujú trestné strieľania podľa pravidiel florbalu s počtom piatich trestných strieľaní, ak sa nerozhodne v sérii trestných strieľaní pokračuje sa v rýchlej smrti trestných strieľaniach po jednom pre každé družstvo podľa pravidiel florbalu.

• Hrací čas:
Základná časť: 3 x 20 min. (čistý čas), 10 min. prestávka, prípadné 5-minútové limitované predĺženie pred ktorým je 2-minútová prestávka bez zmeny strán; trestné strieľania; minimálny čas na jedno stretnutie je 180 minút. Nadstavbová časť: 3 x 20 min. (čistý čas), 10 min. prestávka, prípadné 10-minútové limitované predĺženie, pred ktorým je 2-minútová prestávka bez zmeny strán; minimálny čas na jedno stretnutie je 210 minút. Vo všetkých stretnutiach usporiadateľ umožní družstvám minimálne 30-minútovú rozcvičku na pripravenom ihrisku; (t.j. vstup na pripravené ihrisko najneskôr 35 minút pred zápasom). Organizátor zápasu je povinný sprístupniť priestor športovej haly 60 minúť pred začiatkom stretnutia. Usporiadateľ je povinný mať pripravené ihrisko 45 minút pred oficiálnym začiatkom stretnutia.

• Hrací deň:
Pokiaľ nie je uvedené inak je hracím dňom stretnutia sobota a nedeľa v rámci prideleného víkendu. Hracím dňom rozhodujúcich stretnutí play-off je utorok, streda alebo štvrtok v týždni danom rozpisom súťaže. Prípadný piaty rozhodujúci zápas finále je možné odohrať cez víkend. Družstvá môžu požiadať o zmenu hracieho dňa stretnutia, čo však podlieha schváleniu riadiaceho orgánu súťaže. Záverečné 3 kolá ZČ sa odohrajú v riadnom termíne, bez možnosti zmeny hracieho dňa.

• Povolené časy začiatkov zápasov:
V pracovný deň najskôr od 18.00 h do 20.00 h,
v sobotu najskôr od 14.00 h, najneskôr od 19.00 h,
v nedeľu najskôr od 10.00 h, najneskôr od 15.00 h,
v nedeľu pred dňom pracovného voľna najskôr od 14.00 h, najneskôr od 19.00 h,
v prípade, že sa družstvá nedohodnú inak.

• Zostup zo súťaže:
Posledné 2 družstvá z baráže zostupujú do 1. ligy žien.

• Oficiálna loptička:
Loptička značky OXDOG schválená IFF, bielej farby. Použitie loptičky inej farby a značky podlieha schváleniu riadiaceho orgánu.

• Haly:
Stretnutie je možné organizovať len v hale schválenej pre Extraligu žien riadiacim orgánom súťaže SZFB. Ihrisko (nie hala): min. rozmer 36 x 18 m (podľa platných pravidiel SZFB).

• Vekové kategórie pre účasť:
Ženy - ročníky nar. 1996 a staršie, juniorky - ročníky nar. 1997 a 1998 a dorastenky - ročník nar. 1999 a 2000, výnimka - staršie žiačky nar. 2001.