Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

V. kolo HEL: ŠKB Martin vs. ŠK 98 Pruské

V. kolo HEL: ŠKB Martin vs. ŠK 98 Pruské HOKEJBAL   01.10.2017

ŠKB Martin : ŠK 98 Pruské  1 : 5 ( 0:2, 1:3, 0:0)

Výborný vstup Pruského do zápasu zmenil už v 13. sek. stav stretnutia, vďaka vozárovej šikovnosti, ktorý využil ladiverove zaváhanie, Ilády prvýkrát lovil loptičku z vlastnej siete. Rozladení domáci sa na konci 6. min. dopustili faulu a Pruskému stačilo 25 sek, aby využili početnú prevahu. Doskočilovu strelu domáca obrana zblokovala priamo pred Satinu, ktorý pohotovo z otočky rozvlnil domácu sieť po druhýkrát. Dezorientovaní domáci sa aj v 9. min. dopustilo priestupku za veľa hrčov na hracej ploche. Tentokrát sa úspešne ubránili a postupne sa častejšie dostávali pred Mišovcovu bránku, ale gólové príležitosti si nedokázali vypracovať.

Úvod druhej tretiny patril domácim aj vďaka presilovke pri vylúčení Kapka. Aj teraz bola martinská hra neplodná. Naopak k slovu sa dostali opäť Prušťania a v 20. min. pridali tretí gól. Výborne hrajúci Vozár našiel pred bránkou voľného Balgu a ten nedal Iládymu šancu 0:3. O minútu to už bolo 0:4, keď opäť Vozár vysunul Ďuriša do brejku a ten ho premenil na štvrtý gól. Domáci si zobrali oddychový čas, ale boli to opäť hostia, ktorí Cíbikom nebezpečne ohrozili Iládyho. V 24. min. sa dočkali aj domáci gólu. Tomečkova strela od modrej trafila Mišovca do masky a hoci to signalizoval rozhodcovi, ten nechal hru pokračovať, čo Jonák využil a pohodlne skóroval 1:4. Domáci sa dlho netešili a už po 2 minútach inkasovali piatykrát. Doskočilova delovka spoza modrej trafila pred bránkou stojaceho Balgu od ktorého sa loptička odrazila do domácej bránky 1:5. V záverečnej sekunde zrejme preplo domácemu Zlukymu, ktorý doslova knokautoval Bajzíka, za čo inkasoval smiešne 2 + 10 min. OT.

Tretia tretina sa prakticky len dohrávala. Pruské si kontrolovalo svoje vedenie a domáci už nenazbierali sily ani na to, aby trochu skorigovali nepriaznivý stav.

Vylúčenie: 5:5 - všetci 2. min. Zluky (MT) - 10. min. OT

Góly:   24. Jonák (Fedor) – 1. VOZÁR (Balga, Cíbik), 7. SATINA (Doskočil), 20. BALGA (Vozár, Kapko), 21. ĎURIŠ (Vozár), 26. BALGA (Doskočil, Juríček).

Zostava ŠK 98 Pruské: Mišovec - Doskočil, Juríček, Satina,Krčmárik, Husár, Vozár, Cíbik, Balga, Bajzík, Kapko, Štefanec, Bauhaddane, Buday, Ďuriš

Hlasy po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Martin): "Je ťažké hodnotiť domáci zápas v ktorom sme prišli o všetky body. V niektorých fázach hry mi to pripoínalo akoby sa súper pripravoval na našom ihrisku. Rozhodovali i výkony brankárov, hostí dnes podržal ich brankár neskutočnými zákrokmi. Nám dnes chýbali niekoľkí hráči, je to však najmä o prístupe tých, ktorí nastúpili."

Marián Gregorík (tréner ŠK 98 Pruské): "Som rád, že nám to dnes vyšlo. V uplynulých kolách sme sa trápili, nepadalo nám to v úvodoch stretnutí. Pred týmto stretnutím sme sa preto pripravovali najmä na to, aby sme zachytili jeho úvod a nemuseli sa doťahovať na súpera. Podarilo sa. V 13. sekunde sme strelili gól, čo nás nakoplo a motivovalo aj v ďalších minútach hry. Do stretnutia sme dali z našej strany všetko, srdce i bojovnosť. Je už čiastočne vidieť, že sa mužstvo zohráva. Prispevajú k tomu nielen ligové stretnutia ale aj samotné tréningy. Dúfam, že to pôjde takto ďalej a budeme sa všetci zlepšovať."