Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

V. a VI. kolo HEL: V DVOJKOLE VÍŤAZSTVÁ NAD POV. BYSTRICOU A DIAKOVOU

V. a VI. kolo HEL: V DVOJKOLE VÍŤAZSTVÁ NAD POV. BYSTRICOU A DIAKOVOU HOKEJBAL   02.10.2016

ŠK 98 Pruské vs. HBK ProtefPov. Bystrica 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Zápas začal síce opatrne, ale už v 2. min. najskôrCíbik vystrašil Buliša v bránke Protefu, v zapätí na druhej straneMišovec perfektným rozštepom zlikvidoval gólovú šancu Protefu. Tempo nebolopríliš veľké a hlavne Bystrica hrala opatrne a vyčkávala na chybudomácich. Najväčšiu chybu urobili hostia v 12. min, keď neustrážili rýchlonohéhoVozára, ktorý svoj únik premenil vo vedúci gól domácich. 1:0. Chyby sa dopustiliaj domáci, konkrétne Kapko, ktorý nahral loptu priamo na Škrabkovu hokejku, tenvysunul Demáčka, ktorý nedal Mišovcovi žiadnu šancu a už po 12. sek druhejtretiny vyrovnal na 1:1. V 18. min. sa Ilončiak predral až pred Buliša,ale zakončil len do jeho betónov. Vyrovnávajúci gól priniesol viac nervozity nahokejky domácich, čo sa prejavilo hlavne pri zakončeniach či už Doskočila,Vozára alebo Cíbika. Domáci zbytočnými faulmi darovali hosťom presilovkya tým možnosť vyrovnať, ale Mišovec bol aj dnes perfektný. Pruské udrelo  v 28. min, kedy Cíbik vyhral buly, Holák posunul na Ilončiaka, ktoréhoľahkú strelu od modrej zbadal Buliš až keď bola v sieti 2:1.

Aj v tretej tretine hrali mužstvá so zabezpečenouobranou, takže veľa šancí si nevytvorili. V záverečnej päťminútovkeprišiel tlak Protefu, s ktorým sa pruštianska obrana na čeles Mišovcom úspešne vysporiadala a ubránila sa aj 90 sek. hre hostíbez brankára a stav sa nemenil ani 5 sek. pred koncom po Bachyncovejstrele, ktorá skončila na ľavej tyčke. Pruské si zaslúžilo 3 body, boloodvážnejšie, ale malo aj pri druhom góle trochu šťastia.

Vylúčenia 5:3 – po 2 min.

Góly ŠK 98: VOZÁR (Bachynec), ILONČIAK (Holák, Cíbik)

Zostava ŠK 98: Mišovec,Šišovský – Doskočil, Juríček, Holák, Valášek, Krčmárik, Kapko, Monček – Vozár,Maděra, Bachynec – Ilončiak, Cíbik, Bajzík – Štefanec, Buday, Husár - Backo

ŠK 98 Pruské vs. HBKDiaková 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Zápas začal v slušnom tempe a už v 1. min. Doskočilpo buly vyskúšal Murčekovu pozornosť, ktorého však neprekvapil, podobne aniMonček v 3. min. Skóre zápasu otvoril v 9. min. Gavač, ktorý dorazilBachyncovu zblokovanú strelu 1:0. Pri prvom góle predviedol výbornú robotuKučera, pri druhom to bol Ilončiak, ktorého nahrávku spoza bránky v 11.min. pohotovo zakončil Cíbik 2:0. Uspokojenie domácich sa so stavom potrestalaDiaková už v nasledujúcej minúte, keď Cerjanovu nahrávku zužitkoval voľnýDrozdík a znížil na 2:1. V úvodnej tretine sa obrany dopustilimnožstva chýb, čím nechali vyniknúť oboch brankárov.

Druhá tretina pokračovala presilovkou domácich, ale ich hrabola značne statická, takže Murčeka ani neohrozili. V 18. min. sipresilovku vyskúšali aj hostia a veľa nechýbalo  mohli inkasovaťtretí gól, ale Maděra nevyužil chybnú Murčekovu rozohrávku. V druhejpolovici presilovky sa už musel aj Mišovec v domácej bránke obracať, abyzneškodnil niekoľko výborných streleckých pokusov Diakovej. V 20. min. tobol najskôr Murček, ktorý chytil aspoň 2 gólové strely domácicha v zapätí Mišovec zneškodnil dve dorážky hostí. V 25. min. užtak úspešný nebol, keď ho počas presilovky na dvakrát prekonal Vojta vyrovnal na 2:2. Druhá tretina bola z pruštianskej strany značnenedôrazná a hlavne v zakončení nechali vyniknúť Murčeka.

V tretej tretine zvýšili domáci tempo a užv 32. min. po Doskočilovej strele Bajzík dorazil loptu po tretíkrát dobránky Diakovej. Ich rozlet však pribrzdili zbytočné vylúčenia, najskôr Maděrua potom aj Doskočila. V záverečnej 5-minútovke hostia pritvrdilisvoju hru, za čo pykali Vojt a Lupták, ktorého vylúčenie potrestalv poslednej sekunde zápasu Kučera 4. gólom. Pre Pruské to bol úspešnývíkend a vďaka dvom víťazstvám si pripísali 6 bodov do tabuľky, čím saposunuli na tretiu priečku.

Vylúčenia: 5:4 – po 2 min.

Góly ŠK 98: GAVAČ (Bachynec, Kučera), CÍBIK(Ilončiak), BAJZÍK (Doskočil,Gavač), KUČERA (Vozár, Doskočil)

Zostava ŠK 98: Mišovec,Šišovský – Doskočil, Juríček, Holák, Valášek, Krčmárik, Kapko, Monček – Vozár,Maděra, Bachynec – Ilončiak, Cíbik, Bajzík – Bielik,Gavač, Kučera – Backo, Husár

GREGORÍK Marián (ŠK98): ,, Sme spokojní s tým, že sme oba domáce zápasy vyhrali v riadnom hracom čase, takže 6 bodov nás posunulo na vyššie priečky. Ale stále treba zostať nohami na zemi.

JUNIORI ŠK 98 PRUSKÉ

Cez víkend sa už menej darilo juniorom, ktorí mali rovnakýchsúperov ako seniori. V sobotu prehrali s Pov. Bystricou 0:9, alev nedeľu po značne zlepšenom výkone vybojovali prvé víťazstvo 4:2.

Zostava ŠK 98: Suchomel – Backo, Magut, Pagáč D, Rebro I,Hudec, Pagáč P, Rajníček, Rebro L, Vršata, Rajník, Čerepan, Gavenda, Faktor,Tartott