Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Jarná čat extraligy mužov začala dvojkolom

Jarná čat extraligy mužov začala dvojkolom HOKEJBAL   03.03.2020

Jokerit Petržalka : ŠK 98 Pruské   1 : 4 ( 0 : 1, 1 : 1, 0 : 2)

Jarná časť extraligy mužov začala dvojkolom, v ktorom Pruské v sobotu nastúpilo na pôde Jokeritu Petržalka. ŠK 98 na jeseň pustil na domácom ihrisku body súperovi a jeho snahou bolo tieto body vrátiť do Pruského. To sa mu aj podarilo a po solídnom výkone tak ako doma prehrali 1:4, tak v Bratislave aj 1:4 vyhral. Prvú veľké šancu zápasu nevyužil domáci Lantoš a vzápätí hostia trafili iba do tyčky. Vývoj zápasu mohol nasmerovať domáci Kováč, ale Valášek výborne zastúpil prekonaného Mišovca na bránkovej čiare. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš v 7. min, keď rýchlonohý Vozár z ľavého krídla otvoril skóre zápasu 0:1. Na začiatku druhej tretiny v 19. min. po spolupráci s Čerepanom pridal Ilončiak druhý gól Pruského, na ktorý v 20. min. Jokerit odpovedal gólom Lantoša, za asistencie Kováča. Od tohto momentu prevzal iniciatívu Jokerit, ale pruštianská obrana s výborným Mišovcom v bránke statočne odolávala. Aj v tretej tretine mali domáci viac z hry a snažili sa vyrovnať, ale boli to opäť Prušťania, ktorí Petrom Pagáčom po chybe domáceho brankára využili v 44. min presilovku tretím gólom. V tejto istej minúte sa presadilo ešte útočne trio prvého pruštianskeho útoku a Cíbik 4. gólom hostí uzavrel skóre zápasu.

Vylúčenia: 2 : 2 (všetci 2. min.)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel – Rehák, Pagáč P, Tichý, Valášek, Pagáč D, Vozár, Cíbik, Balga, Ilončiak, Maďera, Krčmárik, Faktor, Čerepan, Urbaník

ŠK 98 Pruské : LG GreenStaff Bratislava  3:4 ( 2:1, 0:1, 1:2)

V nedeľu Pruské privítalo na domácej pôde LG Bratislava. Tu domáci nezačali dobre, pretože už v 2. min. inkasovali gól z Takáčovej hokejky po Bachyncovej spolupráci. Hostia v ďalších minútach potvrdzovali svoje druhé miesto v tabuľke a v 8. min. to mohli potvrdiť druhým gólom pri vylúčení domáceho Valáška, avšak tentokrát sa prejavila výborná obranná hra Pruského. V 9. min. Cíbik po spolupráci s Tichým vyrovnali na 1:1. Domáci sa presadili aj v 11. min. Vozárom, ktorý zavŕšil peknú spoluprácu s Balgom a Cíbikom. Druhá tretina bola vcelku dosť vyrovnaná a presadiť sa dokázal iba dôrazný hosťujúci Zámenčík, keď v 19. min. vyrovnal na 2:2. Na začiatku tretej tretiny, v 33.min, sa po chybe domáceho Mišovca, ktorý neudržal loptičku v lapačke, hostia opäť ujali pohotovým Zámenčíkom vedenia 2:3 a v 38. min. Bilik z medzikružia poistil vedenie hostí na 2:4. V závere tretej tretiny domáci odvolali Mišovca a v 44. min. krásnou strelou Vozár znížil na 3:4. Power-play domácich ukončilo v záverečnej minúte vylúčenie Tichého za faul, ktorý videli iba rozhodcovia.

Vylúčenia: 8:3 (všetci 2. min.), Tichý (ŠK 98) 10. min. OT

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel – Valášek, Pagáč P, Krčmárik, Hrehuš, Tichý, Pagáč D, Vozár, Cíbik, Balga, Ilončiak, Maďera, Faktor, Bielik, Urbaník, Čerepan, Magut