Slider

foto
Rozhovor so Sofiou Hambálkovou Sofia Hambálková sa nám predstavuje
foto
Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
foto
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
foto
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

Matches

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY
Žiadne najbližšie zápasy.

SPONSORS

Pruštianskí juniori začali jarnú časť extraligy na východe

Pruštianskí juniori začali jarnú časť extraligy na východe HOKEJBAL   03.03.2020

V nedeľu 23. 2. 2020 odohrali chlapci spod vršatských skál, zápas 18. kola slovenskej hokejbalovej extraligy „U19“ proti súperovi z Trebišova. Zápas sa odohral na novučičkom hokejbalovom ihrisku neďaleko zimného štadióna.

Adler Trebišov : ŠK 98 Pruské  1 : 4 ( 0:1,0:1,1:2)

Po štvorhodinovej náročnej ceste, ktorú museli absolvovať juniori z Pruského, sa odohral zápas, v ktorom bol predpokladaný favorit zo západu krajiny. Tento odhad sa aj postupom času potvrdil. Hráči z Pruského začali ostreľovať domáceho brankára už od úvodných minút. Ako prvý sa už v úvodných minútach presadil Samuel Faktor. V nasledujúcich minútach zápasu hráči Pruského dominovali najmä v držaní lopty. Prušťania tak isto dominovali v streľbe, musíme však oceniť kvality domáceho brankára, ktorý veľkú časť striel dokázal pokryť. V prvej tretine už ďalší gól nepadol, na výslednej tabuli tak svietil výsledok 0:1.

V druhej tretine sa obraz hry takmer nezmenil. Držanie lopty hráčov z Pruského, aktívna hra a bezmocnosť domácich hráčov sa zdala ako lov na srnky. V bráne domácich však stála opora, ktorá len tak ľahko nepustila za seba súperove projektily. V 26. minúte sa to však podarilo a po chybe domáceho celku nemal súperov brankár nárok na strelu od Samuela Faktora. Na výslednej tabuli tak svietil výsledok 0:2. V druhej tretine sa už nič podstatné neudialo, a tak po 30 minútach hry sa hráči oboch celkov pobrali do šatní za stavu 0:2.

Tretiu tretinu po drsných slovách súperovho trénera, začal domáci celok aktívnejšie. Nahodené lopty a občasný tlak vyústil do kontaktného gólu v 36. minúte. Hostia sa však nezľakli a pokračovali vo svojom hernom prejave. Od 40 minúty hrali Prušťania presilovú hru, v ktorej sa snažili poistiť si zápas. To sa im však podarilo až v 44. minúte v hre 5 na 5. Po rozohrávke z domáceho pásma vyslal Anton Backo kolmicu na Jána Šatku, ten preniesol hru do útočného pásma na Samuela Faktora, ktorý mu nahrávku vrátil a Ján už nemal problém prekonať zoči-voči domáceho brankára, stav zápasu sa tak upravil na 1:3. V poslednej minúte sa pokúšali domáci ešte o power-play, v tej sa 2 sekundy pred koncom 3. tretiny podarilo Samuelovi Faktorovy zavŕšiť hattrick. Zápas sa tak skončil 1:4. Tri body do tabuľky si pripíšu hráči z Považia.

Po zimnej prestávke je to prvý zápas pre obe mužstvá. V budúcom kole sa opäť na ihrisku súpera predstavia hráči z Pruského v považskom derby proti Považskej Bystrici. Veríme, že sa chalanom bude dariť a že si domov privezú ďalšie 3 body.

Zostava Pruské: Martin Suchomel - Peter Pagáč, Anton Backo, Martin Backo, Adam Baláž, Miroslav Kurtiš, Alexander Čerepan, Ján Šatka, Samuel Faktor, Fojtek Dominik, Michal Pagáč

Hlavný tréner: Ondrej Buday