Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

10. kolo SHbE

10. kolo SHbE HOKEJBAL   03.11.2021

ŠK 98 Pruské - HBCKošice 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

V 10. kole SHbE  privítalo Pruské na svojom ihrisku Košice.

Hostia z Košíc vstúpili do zápasu aktívnejšie, ale svoj tlak z úvodných minút nedokázali zužitkovať. Napriek počiatočnému tlaku súpera sa ako prví dokázali presadiť Prušťania. V 5. minúte otvoril skóre po Cíbikovej prihrávke Balga, keď strelou z medzikružia vymietol pravý horný roh súperovej brány. Svoj prvý extraligový gól zaznamenal v 9. minúte len šesťnásťročný Ján Šatka, keď po prihrávke od Prnu strelou k žrdi zvýšil na 2:0 pre Pruské. O 27 sekúnd neskôr sa dostal do úniku Bielik a rutinérskym zakončením prekonal brankára Košíc. V 12. minúte sa dokázali presadiť aj Košice, zásluhou Štefanca znížili hostia na rozdiel dvoch gólov. V poslednej minúte prvej tretiny Vozár vystrelil z ľavého kruhu a využil presilovú hru Pruského. V 23. minúte Cíbikovu strelu tečoval pred Fedorom Hrehuš a Pruské vyhrávalo už o štyri góly. V 30. minúte pridal druhý gól Košíc Holaša a uzavrel tak dianie v druhej tretine. V tretej tretine padol len jeden gól. V 36. minúte sa Prna pretlačil po pravej strane do útočného pásma a prihrávkou našiel pred bránou voľného Šatku, ktorý druhým gólom v zápase uzavrel na konečných 6:2. Muži tak zaznamenali tretie víťazstvo v rade  a momentálne sú so ziskom 20-tich bodov na 4. mieste hokejbalovej extraligy.

Góly: 5. Balga (Cíbik,Vozár), 9. Šatka (Prna, Krčmárik), 9. Bielik (Magut, Rehák), 15. Vozár (Rehák,P. Pagáč), 23. Hrehuš (Cíbik, Krčmárik), 36. Šatka (Prna, Ilončiak) -12.Štefanco (Mitra, Kuľha), 30. Hošala (Mitra, Študenc)

Vylúčenia: 3:6 na 2min, navyše P. Pagáč 5+OK za napadnutie

Pruské: Mišovec - Rehák, Vozár, Balga, Bielik, Prna, Ilončiak, Cíbik, P. Pagáč, Čerepan,Krčmárik, Magut, Šatka, Hrehuš, D. Pagáč

Košice: Fedor - Bender, Fabian, Kuľha, Hošala, Longauer, Kaščák, Štefanco, Dudurič, Solar,Georgiev, Čuchran, Horváth, Študenc, Pivarník, Patlevič, Čirč, Mitra

Hodnotenie zápasu:

Ján Šatka(útočník ŠK 98): Zápas hodnotím pozitívne. Napriek pomalšiemu rozbehu sme dokázali premeniť dostatok šancí, čo nám stačilo na výhru. Teší ma, že som sa dokázal konečne presadiť aj ja ale na druhej strane sme prišli o ďalšieho hráča kvôli zraneniu a to moc nepoteší.