Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM

Výborný vstup Pruského do play-off

Výborný vstup Pruského do play-off HOKEJBAL   04.04.2016

HBK Nitrianski rytieri Nitra – ŠK 98 Pruské 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Zápas začal obojstranne veľmi opatrne a mužstvá sa iba oťukávali, takže veľa gólových šancí sme nevideli. Najväčšiu šancu mal v 6. min. pruštiansky Gavač, ale trafil iba do tyčky Petríkovej bránky. Gólový účet tohto zápasu otvorili až v posledných sekundách prvej tretiny domáci, keď odrazenej lopty medzi kruhmi sa zmocnil Čičo a prestrelil Moška v bránke Pruského 1:0.

V druhej tretine pôsobila Nitra ešte viac ustráchaným dojmom ako v prvej a hostia sa viac dostávali do šancí. Už v 16.min. Kučerova lišiacka strela od modrej len tesne minula domácu bránku. Ten istý hráč sa v 19. min. ocitol sám pred Petríkom, ktorý výborne zasiahol a hoci na dorážku nedosiahol Kučera trafil iba hornú tyčku. Smola na Kučerovej hokejke sa prilepila aj v 23. min, keď zakončoval opäť do tyčky domáceho brankára. Aj záver druhej tretiny patril hosťom, ktorí v 29. min. Škultétym dosiahli gólový úspech, ktorý však rozhodcovia neuznali pre úmyselné posunutie bránky a prisúdili presilovku Pruskému. Tí zatlačili domácich do obrany a Fumač 20 sek. pred sirénou dotlačil loptu za Petríkov chrbát 1:1.

Tretia tretina sa opäť hrala veľmi opatrne a dominovali obrany, takže po troch tretinách bolo nerozhodne a nasledovalo predĺženie. V ňom začali lepšie domáci a mali územnú prevahu. Rozhodnúť mohol v 50. min. domáci Maxim, ktorý si nabehol na zadnú tyčku, ale Moško predviedol nádherný zákrok. Už o minútu v takmer takej istej šanci bol Fumač, ale ani on neprekonal domáceho Petríka. V nájazdoch mali viac šťastia Prušťania, konkrétne Jožko Kubrický, ktorý najskôr v 4. sérii vyrovnal a v 7. sérii rozhodol o víťazstve Pruského 2:1. V tomto zápase sme sa presvedčili, že spravodlivosť existuje a šťastena sa predsa len v závere priklonila na stranu Pruského, ktoré zaslúžene zvíťazilo, bolo odvážnejšie a 6x trafilo do konštrukcie domácej bránky.

Vylúčenia: 4:3 – po 2 min.

Góly ŠK 98: FUMAČ (Kyselica, Škultéty), KUBRICKÝ

HBK Nitrianski rytieri Nitra – ŠK 98 Pruské 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Druhý zápas play-off prebiehal takmer rovnako ako prvý, len s opačným výsledkom. Pozorná obrana a výborný brankári sprevádzali prvú tretinu a aj preto skončila bez gólov, hoci Titkova tečovaná strela v 4.min. skončila na hornej tyčke Moškovej bránky.

Výborný vstup do druhej tretiny mal prvý pruštiansky útok, ale Fumač ani na 2x neprekonal perfektného Petríka. Pruštianska obrana sa výborne predviedla v 18. min. počas nitrianskej presilovky, keď nedovolila rytierom ani vystreliť na Moška. Domáci sa predsa ujali vedenia v 23. min, kedy Ecker šikovne obstrelil Doskočila a trafil presne k pravej tyčke 1:0. Pruské malo v 27. min. tiež presilovku, ale tiež bez gólového efektu.

Aj tretia tretina sa hrala obojstranne opatrne a hoci Prušťania si dávali pozor na fauly, rozhodcovia si už možnosť vylúčenia našli. Tak tomu bolo aj v 35. min, kedy bol vylúčený Bundil. Pruštianska bojovnosť a obetavosti napriek tomu bola úspešná. V 42. min. však museli rozhodcovia vylúčiť súčasne Káčera s Bujdákom , ktorí zahrali až okato tvrdo. Nitra sa síce tejto presilovke ubránila, ale v zapätí Petrík vyhodil loptu priamo na Fumačovu hokejku a ten v 44. min. pohodlne vyrovnal na 1:1. 15 sek. pred koncom tretej tretiny snáď od únavy padol v strednom pásme Thron, za čo bol Škultéty vylúčený na 2 min. a už po 16 sek. predĺženia ho nasledoval za ďalší vymyslený faul aj Bundil. U rozhodcu Valachoviča sa zrejme pohlo svedomie a už po 4 sek. vylúčil aj domáceho Martišku, čím ukončil dvojnásobnú domácu presilovku. V 50. min. nastala trma-vrma pred Moškom a až 5 hráčov sa snažilo odpáliť loptičku, ale aj teraz si rozhodcovia vybrali len pruštianskeho hráča, ktorému udelili 2 min. za sekanie. Ani táto pomoc nestačila domácim na strelenie gólu, tak nasledovali nájazdy, v ktorých boli tentokrát úspešnejší domáci. Musíme poďakovať Prušťanom za predvedený výkon a za to, že dokázali udržať svoje emócie a neprišlo k žiadnym neprístojnostiam.

Vylúčenia: 5:7 – po 2 min. + Kubrický 10 min. OT

Góly ŠK 98: FUMAČ

Zostava ŠK 98: Moško, Mišovec – Bundil, Kyselica, Doskočil, Cíbik, Ilončiak, Valášek – Fumač, Škultéty, Bachynec, Kubrický, Gavač, Maděra, Vozár, Buday, Šimko, Kučera, Bielik

Jozef Ďuris (tréner Nitry pre hbknitra.sk): „Začali sme aktívne a hostia v podstate prvú a druhú tretinu poctivo bránili. Hostia ožili po našom góle. Treba povedať, že to bol veľký boj po celé stretnutie. Nakoniec sme si to zase po chybe brankára skomplikovali, keď sme ubránili presilovku 3:5, ale vzápätí sme inkasovali. V predĺžení sme dobíjali bránku Pruského, ale nevedeli sme sa gólovo presadiť. Som veľmi rád, že na nájazdy sme tentoraz vyhrali."

Marián Gregorík (tréner ŠK 98 Pruské pre multivideo.sk):Bol to vyrovnaný zápas, v mnohom podobný ako ten prvý. Nitrania ale tentoraz dlho viedli, my sme aspoň vyrovnali po chybe gólmana súpera v závere. Výkon hráčov nás potešil v oboch zápasoch. Nájazdy sú lotéria, ktorá raz praje jednému, raz druhému. Dúfam, že nám to doma vyjde a budeme úspešní. Máme to totiž vo svojich rukách. Taktiku nebudeme v ďalších zápasoch zrejme meniť nemáme dôvod, uvidíme, ako na tom budú zdravotne naši hráči, pretože niektorí majú menšie zdravotné problémy.“