Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

I. kolo SHBE: ŠK 98 Pruské - MŠK VIPPOKER PRO Kežmarok 2:1pp

I. kolo SHBE: ŠK 98 Pruské - MŠK VIPPOKER PRO Kežmarok 2:1pp HOKEJBAL   04.09.2016

ŠK 98 Pruské vs. MŠK VIPPOKER PRO Kežmarok 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 1:0)

Na prvé kolo začal zápas vo veľmi svižnom tempe, takže obrany a brankári sa museli obracať. Prvý tohto sezónny gól Pruského padol v 8. min. Doskočilova delovka od modrej skončila na ľavej Glevaňákovej tyčke a odrazenú loptu Bielik dorazil do bránky. 1:0. Domáci sa dlho netešili a už v nasledujúcej minúte bolo vyrovnané. Ugrayov center do bránkoviska zakončil Kosár a Mišovec nemal šancu reagovať. 1:1. Po góloch sa obraz hry vôbec nemenil a hoci boli Kežmarčania rýchlejší v 16. min. ušiel domáci Madéra, ktorému šancu zmaril Glevaňák vypichnutím loptičky. Kežmarok si veľa vyložených šancí nevypracoval, ale svojou rýchlou kombináciou často na jeden dotyk sa dostával k streľbe a tu sa vyznamenával Mišovec, hlavne rýchlym presunom a pohotovou reakciou. Niekoľko krát mu pomohla aj dobre postavená konštrukcia brány. V záverečnej minúte druhej tretiny opäť ušiel Maděra, ale jeho nahrávku Vozár zakončil iba do brankára. Aj tretia tretina mala podobný obraz ako predchádzajúce. Viac z hry mal Kežmarok aj vďaka presilovým hrám, ale Mišovec mal dnes skvelý deň, ktorému výborne asistoval Doskočil. V záverečných dvoch minútach mohol Kežmarok strhnúť víťazstvo na svoju stranu, vďaka presilovky pri vylúčení Krčmárika, ale Pruštianska obrana odolala, naopak rýchly Bajzík už po minúte predĺženia ušiel a medzi Glevaňákove betóny strhol víťazstvo na stranu domácich. Pruské nastúpilo v omladenej zostave a pre Štefanca, Holáka alebo Mončeka to bol prvý extraligový duel a toto víťazstvo je veľkým povzbudením do ďalších zápasov.

Vylúčenia: 7:5 - všetci po 2 min.

Góly ŠK 98: BIELIK (Doskočil, Vozár), BAJZÍK (Doskočil)

Zostava ŠK 98: Mišovec - Doskočil, Krčmárik, Kyselica, Juríček, Bielik, Maděra, Vozár, Bajzík, Cíbik, Štefanec, Holák, Buday, Monček

ŠK 98 Pruské U19 vs. MŠK Spišská Belá 3:10 (0:3, 3:3, 0:4)

V predzápase sa hrala aj extraliga U19, v ktorej domáci ŠK 98 Pruské nastúpil proti Spišskej Belej. Tu domáci nestačili na svojho fyzicky zdatnejšieho súpera a prehrali 3:10. Góly Pruského strelili Rajník, Backo a Ivan Rebro.

Zostava ŠK 98: Suchomel - Backo, Magut, Pagač D, Rebro I, Hudec, Pagáč P, Rajníček, Rebro L, Vršata, Rajník