Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

II. kolo hokejbalovej ligy U19

II. kolo hokejbalovej ligy U19 HOKEJBAL   05.10.2020

V sobotu 3.10.2020 odohrali hráči ŠK 98 Pruské v rámci 2.kola SHE U19+ zápas proti Zvolenu. Domácemu celku sa na vynovenom ihrisku zadarilo a súpera dokázal zdolať.

ŠK 98 Pruské – ŠK Bukovinka Zvolen 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
Góly: Faktor 4, P. Pagáč, Šatka, Backo – Holka, Tuček

Už od prvých minút zápasu bolo jasné, kto bude diktovať tempo. Domáci sa usadili v súperovom pásme a v 5. minúte sa po asistencií Šatku presadil Faktor. Prušťania pokračovali aj naďalej v aktívnej hre, čo prinieslo góly Pagáča a Faktora.
Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie Zvolenčania ale Suchomel podržal svoj tím dôležitými zákrokmi. V 20. minúte zavŕšil svoj hattrick Samuel Faktor a bolo 4:0.
Tretia tretina bola opäť bohatá na góly. Postupne sa presadili Faktor, Šatka a Backo.
Svoje prvé minúty v juniorskej extralige si pripísal aj brankár Palieska, ktorému sa však nepodarilo nabehnúť do zápasu a dvakrát inkasoval. Domáci hráči však mali všetko pod kontrolou a tak dokázali poraziť Zvolen po dlhej dobe.

Matúš Mrocek (útočník ŠK 98 Pruské)
Ahoj Matúš, ty si si po veľmi dlhej prestávke opäť obliekol dres Pruského. Prečo si sa takto rozhodol?
Rozhodol som sa tak preto, lebo tá atmosféra pri zápase a tie emócie, ktoré zažívam s tímom sú úžasné a už mi chýbajú.
Zranenie, ktoré ťa vylúčilo na tak dlhú dobu je už v poriadku?
Nedovolím si tvrdiť, že zranenie je už úplne v poriadku, ale pri zápase ma to nijako neobmedzovalo, a tak som sa mohol plne sústrediť na hru a dúfam, že to tak ostane.
Ako hodnotíš dnešný zápas?
Dnešný zápas bol pre mňa príjemným začiatkom a potešilo ma, ako dokážeme spolu držať a podporovať sa.
V čomu cítiš svoje nedostatky, ktoré budeš musieť zlepšiť?
Tak jedným z mojich najväčších nedostatkov bola určite kondícia, keďže som dlhšiu dobu viac-menej oddychoval.

Peter Pagáč (obranca ŠK 98 Pruské)

Ahoj Peťo, tento rok sa rekonštruovalo ihrisko, ako hodnotíš túto zmenu?
Doma sme boli vždy silní a verím, že na novom ihrisku budeme ešte lepší. Mne osobne sa no novom povrchu hrá dosť dobre.
Dnes sme odohrali víťazný zápas, ako to vnímaš s tvojho pohľadu?
Chceli sme víťazne pokrstiť ihrisko a to sa nám aj podarilo. Dúfam, že neurazím chalanov zo Zvolena, ale neurobili nám cestu za víťazstvom moc ťažkú. Okrem pár momentov sme určovali tempo zápasu my.
Aké sú tvoje očakávania od tejto sezóny?
Chcel by som poslednú sezónu medzi juniormi zakončiť ziskom medaily, ale hlavný je postup do play-off.
Ako zvládaš hrať naraz aj za juniorov, aj za mužov?
Niekedy to nie je ľahké, ale väčšinou to zvládam v pohode. Hrám takto už štvrtý rok, takže som si zvykol aj keď kedysi to bolo ľahšie, pretože som hrával menej.

Zostava ŠK: Suchomel, Palieska - Pagáč P. (C), Baláž, Kurtiš, Pecho, Backo, Gabaj, Mrocek, Faktor, Šatka, Pagáč M.,Fojtek