Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

5-bodový zápis počas víkendového dvojkola

5-bodový zápis počas víkendového dvojkola HOKEJBAL   05.11.2017

HBC Třinec - ŠK 98 Pruské 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Vďaka zlému striedaniu hostí už v 3. min. mali domáci možnosť presilovej hry, počas ktorej Mišovca ohrozovali iba spoza modrej čiary. Podobne hrali svoju presilovku aj Prušťania v 10. min. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal Prušťan Šimko, ktorého strelu Gabriel stihol vyraziť.

Druhá tretina už bola zaujímavejšia. Domáci to i naďalej skúšali strelami z diaľky, zatiaľ čo hostia to skúšali kombinačne, čo sa im veľmi nedarilo, pretože domáci dali do hry tvrdé loptičky, ktoré Prušťanom robili značné problémy pri zakončení. Vo výborných pozíciach sa ocitli Bielik, Kučera či Ďuriš, ale hlavne Cíbik, Vozár a Balga mali gólové šance, ktoré nedokázali využiť. V závere tretiny sa nedokázal presadiť ani Husár.

V 35. min. sa usmialo šťastie na domácich, keď Šimčekovu strelu pred bránkoviskom telom tečoval Sikora, čím sa dostali do vedenia 1:0. V 36. min. Kučera delovkou síce prestrelil Gabriela, ale ten ju ešte pred čiarou zachytil. Aj v 39. min. stálo šťastie pri domácom brankárovi, keď zneškodnil strelu Cíbika. V 40. min. sa konečne presadili aj Prušťania. Vozár nahral Balgovi do brejku a Gabriel nemal proti jeho strele šancu 1:1. V 41. min. rozbeh hostí pribrzdilo Valáškove vylúčenie, ale aj v oslabení mali hostia veľkú šancu, keď Vozárovu strelu Cíbik nedokázal doraziť do prázdnej bránky. V záverečnej minúte Vozár vysunul Cíbika, ale ten z bekhendovej strany nedokázal dôrazne zakončiť.

Takmer celé predĺženie sa hralo na polovici domáceho Třinca, ale domáca bránka akokeby bola pre Pruské zakliata. Nasledovali nájazdy, v ktorých bol úspešný iba Balga a tak si Pruské odváža 2 body po víťazstve 1:2.

Vylúčenia: 2:2 - všetci po 2 min.

Góly ŠK 98: BALGA (Vozár, Kučera), rozd. nájazd BALGA

Zostava ŠK 98: Mišovec, Špilak - Krčmárik, Juríček, Satina, Kučera, Valášek - Vozár, Cíbik, Balga - Šimko, Buday, Husár - Ďuriš, Bielik, Pagáč

ŠK 98 Pruské - HBK Nitrianski rytieri 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Prvú veľkú šancu v zápase mal už v 1. min. Šimko, ktorého nájazd skončil strelou do tyčky Charizopulusovej bránky. Na druhe strane v 3. min. zle mieril Toth. Prvú nitrianskú presilovku v 10. min. po pol minúte ukončil Sčasný, ktorý fauloval Cíbika. Hra 4 na 4 viac vyhovoala domácim ktorí v 12. min. po Cíbikovom vyhratom buly na Satinu Balgom otvorili skóre 1:0. V 13. min. sa pekným ťahom na bránku predviedol Cíbik a pre voľného Husára už nebol problém doraziť loptičku za bezmocného Charizopulosa po druhýkrát 2:0. Ešte v tejto minúte mohol znížiť Totherenze, ale Mišovec sa stihol premiestniť a jeho strelu vyrazil. V záverečnej minúte tejto tretiny sa mohol gólovo presadiť aj junior Pagáč, ale výbornú Štefancovu prihrávku zakončil do brankára.

Úvod druhej tretiny pokračoval presilovkou Nitry, ktorá si však nedokázala vypracovať žiadnú šancu, naopak v závere presilovky mohla po Šimkovej akcii inkasovať. Skórovať mohol aj Balga, ale aj jeho nájazd skončil na brankárovi hostí. Ani hostia neboli úspešní počas ďalšej presilovky, hoci šance mali. Gólovo sa presadili až v 24. min, kedy domáci prepadli v obrane a rýchlonohý Daniška znížil na 2:1. V 29. min. nekompromisnou strelou z kruhu vyrovnal Myjavec na 2:2.

Tretia tretina sa hrala dosť opatrne a obe mužstvá sa sústredili viac na obranu ako útok. V 37. min. prišla chyba na strane Nitry, keď Titka stratil prilbu, rýchlo bežal striedať, čo Vozár po Cíbikovej nahrávke potrestal tretím gólom 3:2. O minútu išiel Krčmárik na trestnú lavicu, ale sústredená domáca obrana nedovolila hosťom dostať sa do šance a nepripustila hostí ani k záverečnému powerplay a tak body ostali doma.

Vylúčenia: 4:1 - všetci po 2 min.

Góly ŠK 98: BALGA (Satina, Cíbik), HUSÁR (Cíbik, Vozár), VOZÁR (Cíbik, Balga)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Špilak - Krčmárik, Juríček, Satina, Kučera, Valášek - Vozár, Cíbik, Balga - Šimko, Kapko, Husár - Štefanec, Buday, Pagáč

ŠK 98 Pruské U19 - Bukovinka Zvolen U19 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Juniori Pruského hostili Bukovinku Zvolen a už po 4. min. vyhrávali 2:0 po góloch Luboša Rebra a Filipa Maguta. V 12. min. Dano Pagáč otálal s rozohrávkou za vlastnou bránkou až prišiel o lotpu a hostia Kabátikom pohodlne znížili na 2:1. V druhe tretine boli lepší hostia, čo dokázali aj vyrovnávajúcim gólom v 27. min. počas presilovky sa delovkou presadil Martikán 2:2. V záverečnej tretine bola snaha domácich korunovaná dvoma gólmi Ivana Rebra a víťazstvom 4:2.