Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

XVIII. kolo SHbE: Po skvelom výkone víťazstvo nad majstrom z Nitry

XVIII. kolo SHbE: Po skvelom výkone víťazstvo nad majstrom z Nitry HOKEJBAL   07.03.2016

V 18. kole SHbE dosiahol ŠK 98 Pruské cenné víťazstvo nad majstrom z Nitry.

ŠK 98 Pruské : HBK Nitrianski rytieri Nitra  2:0  ( 1:0, 0:0, 1:0)

Po úspešnom štarte do jarnej časti extraligy v PB, prišla nečakaná prehra v Diakovej, preto ďalšia prehra by nás posúvala na nižšie priečky v tabuľke. Úradujúci majster z Nitry, nie je súper, s ktorým sa body získavajú ľahko a pravidelne. Pruské sa v tomto zápase 18. kola predviedlo v tom najlepšom svetle a od úvodnej minúty cieľavedomým, bojovným a hlavne zodpovedným výkonom kráčalo k víťazstvu. Už v 3. min. Fumač ušiel po pravom krídle, ale jeho prihrávka smerovala za nabiehajúceho Bachynca. Väčšia túžba po góle sa prejavila v 9. min, kedy Maděra z rohu posunul loptu Cíbikovi na modrú, jeho nebezpečnú strelu Petrík vyrazil pred Gavača, ktorý otvoril skóre zápasu. 1:0. V 11. min. musel Cíbik hasiť nebezpečenstvo faulom, ale Nitrania ho v presilovke nedokázali potrestať. To sa im nepodarilo ani v ďalšej za zbytočný Bundilov faul.

V úvode druhej tretiny Fumač v dobrej šanci zakončil len do Petríka, podobne ako na druhej strane Bacovský, ktorého vychytal Moško. V 23. min. prišla presilovka aj na Pruštianskej strane a hoci pekne kombinovali k nebezpečnej strele sa nedostali. Podobne skončila aj druhá domáca presilovka v 25. min. Záverečné dve minúty tejto tretiny mali ďalšiu presilovku aj Nitrania a ani tí sa proti skvelej domácej obrane nedokázali presadiť.

Vstup do tretej tretiny vyšiel ideálne domácim, keď už v 31. min. pridali druhý gól. Vyhodenú loptu hostí zachytil na modrej Cíbik, vrátil späť do kruhu na Gavača, ktorý sa natlačil pred Petríka a povedľa ľavej tyčky pridal druhý domáci gól. 2:0. Pruské i ďalej hralo so zabezpečenou obranou a veľmi sa nepúšťalo do útočenia, ale snažili sa držať loptu čo najdlhšie na svojich hokejkách. Snažili sa ohrozovať hostí rýchlymi protiútokmi, a ten v 42. min. takmer vyšiel, keď Kubrický vysunul Gavača, ale tomu na zakončenie už chýbali sily. V záverečných dvoch minútach hrali hostia bez brankára, ale výbornú domácu obranu nedokázali prekonať, hoci Bacovského strela v záverečnej minúte mala k tomu veľmi blízko. Pruské si v tomto zápase zaslúži pochvalu, predviedlo výkon, ktorý ak sa podarí zopakovať v ďalších zápasoch určite posunie Pruské do play-off.

Vylúčenia: 4:2 –po 2 min. + Riegel (NR) 10 min. OT

Góly ŠK 98: GAVAČ (Cíbik, Maděra), GAVAČ (Cíbik)

Zostava ŠK 98: Moško, Mišovec – Kyselica, Bundil, Cíbik, Doskočil, Valášek, Ilončiak, Juríček – Fumač, Škultéty, Bachynec, Kubrický, Maděra, Gavač, Kučera, Buday, Šimko, Bielik

Hodnotenie zápas:
Gavač Stanislav (ŠK 98): „Bol to kvalitný zápas, v ktorom nám išlo o veľa. Potrebovali sme vyhrať a som rád,že sa nám to podarilo a zostávame v hre o play-off.“

Ďuris Jozef (Nitrianski rytieri): Myslím si, že toto stretnutie bolo vyrovnané, podľa môjho názoru sme mali trošku viac na vrch my, no nevedeli sme sa počas celého zápasu presadiť strelecky. Bez gólu sa ale vyhrať nedá, takže môžem len súperovi pogratulovať k dnešnému víťazstvu. "

Nitra teraz prehrala druhý zápas v rade, môže sa stať, že v kabíne nastanú nejaké zmeny? " Ale nie, my z toho nejakú tragédiu nerobíme. Play-off máme už dlhšiu dobu isté, z ktorého miesta pôjdeme to je v podstate jedno, uvidíme ako sa to celé vyvinie, do konca je ešte veľa zápasov, takže určite nejaké zmeny nenastanú."