Slider

foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.
foto
Štvrťfinále U20 Naši juniori štartujú svoju štvrťfinálovú púť
foto
Rozhovor so Sofiou Hambálkovou Sofia Hambálková sa nám predstavuje
foto
Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Matches

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY
Žiadne najbližšie zápasy.

SPONSORS

Po dvoch zápasoch semifinále stav 1 : 1

Po dvoch zápasoch semifinále stav 1 : 1 FLORBAL   07.03.2022

Prušťanky odohrali prvé dva zápasy semifinále na pôde Kysuckého Nového Mesta. Stav série je 1:1.

V prvom zápase Kysucké podľahlo našim ženám 1:4. Aj napriek veľkému množstvu šancí z našej strany ako prvé vsietilo gól Kysucké, no to bol posledný presný zásah, ktorý domáci tím  zaznamenal. Zápas bol veľmi napínavý o čom svedčil aj výsledok 1:1 po druhej tretine, keď sa presadila Hrehušová. Do tretej tretiny naše ženy nastúpili s cieľom vyhrať tretinu a celý zápas. To sa im aj podarilo po dvoch presných zásahoch Drábekovej a svoj prvý gól v Hyundai extralige strelila Vanessa Javoríková. I napriek oslabeniam, ktorým museli čeliť naše ženy sa im podarilo zvíťaziť v prvom zápase semifinále.

Vyjadrenie po prvom zápase: Paulína Farulová (brankárka ŠK 98 Pruské): „V prvom rade by som chcela pochváliť celý tím za skvelú obranu. Som rada, že sme nadviazali na výkony so Sabinovom. Pripravovali sme sa zodpovedne na veľmi ťažké zápasy, čo sa aj ukázalo, lebo prvé dve tretiny boli naozaj vyrovnané. Potom sa nám podarilo odskočiť o pár gólov, emócie sa začali vyostrovať. Som rada, že sa nám podarilo hrať našu hru až do konca. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene.“

Druhý zápas bol o niečo napínavejší o čom svedčí výsledok 5:4 po predĺžení v prospech Kysuckého. Prušťanky boli podstatne viac aktívnejšie. No gól padol až v 15tej minúte, kedy gólv sietila Kňažková Pruské malo výraznú útočnú aktivitu, obrannú hru a celoplošný pohyb o čom svedčil aj ďalší gól, ktorý strelila Sára Pánová. O niekoľko minút neskôr využili naše ženy presilovku a na 0:3 zvýšila Kňažková. Následne sa presadil aj domáci tím, ale na gól domácich sme odpovedali streleným gólom Lenčéšovej. O pár minút sa zápas opäť skomplikoval strelenými gólmi domáceho tímu a len pár sekúnd pred koncom sa im podarilo vyrovnať na 4:4. V predĺžení strelilo gól Kysucké  a tak sa semifinále presúva do Dubnickej haly za vyrovnaného stavu 1:1.

Vyjadrenie po druhom zápase: Vladimír Gábor : „Chceli sme hrať to, čo včera. V podstate sme polovicu zápasu opäť dominovali, vypracovali si náskok. Postupom času domáci pridávali a dostali nás do hlbokej defenzívy. V závere sa im podarilo vyrovnať, aj napriek tomu, že sme mali predtým niekoľko brejkov. V závere prišiel zázračný zákrok Mládenkovej, kde sme trochu prepadli. Dnes určitev yhral šťastnejší. Gratulujem súperovi k víťazstvu a teším sa na ďalší zápas.“