Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Z Ružinova si vezieme dva body

Z Ružinova si vezieme dva body HOKEJBAL   07.09.2019

Leaders Ružinov - ŠK 98 Pruské 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

V túto sobotu odštartovala nová sezóna hokejbalovej extraligy mužov. V prvom kole Pruské cestovalo do Ružinova.

Zápas sa od začiatku niesol vo svižnom tempe. V prvej tretine sa dlho hralo bez prerušenia, obe mužstvá sa snažili kombinovať. Prvý gól Pruského v novej sezóne padol v 10. minúte zápasu. Keď v presilovej hre po rýchlej rozohrávke od Mišovca, Vozár našiel Cíbika na modrej čiare, ten si loptičku prebral a sám zoči-voči brankárovi Juríčkovi sa nemýlil. Do druhej tretiny už nastúpili aktívnejšie domáci. Pruské sa dostávalo za červenú čiaru len sporadicky. V 18. minúte Bobál vyrovnal stav na 1:1 a v 26. minúte domáci po góle Simona vyhrávali 2:1. Dve minúty pred koncom zápasu sa podarilo Pruskému vyrovnať, keď po zlom vyhodení obrancu Ružinova sa dostal k loptičke Rehák, ktorý prihral Cíbikovi a ten dobre umiestnenou strelou vyrovnal na 2:2. V predĺžení putoval na trestnú lavicu domáci Weber, a hostia tak mali výhodu presilovej hry. Po kombinácii Krčmárik-Vozár-Cíbik sa posledný menovaný opäť nemýlil a rozhodol o extrabode pre Pruské, a zároveň skompletizoval hetrik.

Vylúčenia: 4:4 po 2 min.

Góly ŠK 98: CÍBIK (Vozár,Mišovec),  CÍBIK (Rehák), CÍBIK (Vozár)

Zostava ŠK 98: Mišovec - D.Pagáč, P. Pagáč, Buday, Valášek, Rehák, Hrehuš - Čerepan, Bielik, Gašparovič, Krčmárik, Kapko, Rusnák, Cíbik, Vozár,  Faktor

Ohlasy po zápase:

Marcel Cíbik (útočník ŠK 98): "Štart do novej sezóny je vždy náročný, som rád, že sme dnešný zápas zvládli. Prvú tretinu sme mali viac šancí, no využili sme len jednu. V druhej tretine nás súper do ničoho nepustil, všade boli skôr, loptu sme takmer nemali, bolo ich "plné ihrisko" a môžeme byť radi, že sme inkasovali len dvakrát a pred treťou tretinou sme boli stále v hre. Pár minút pred koncom sme vyrovnali, čo nám veľmi psychicky pomohlo. V predĺžení sme počas presilovky strhli výhru na našu stranu a síce nie za 3 body, ale s výhrou sa posúvame do ďalších kôl. Verím, že víťazstvo nás nakopne k lepším výkonom."