Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

5-BODOVÝ VÍKEND PRE ŠK 98 PRUSKÉ

5-BODOVÝ VÍKEND PRE ŠK 98 PRUSKÉ HOKEJBAL   07.10.2018

HBC Třinec - ŠK 98 Pruské 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Po minulotýždňovej prehre s Jokeritom si Prušťania chceli napraviť chuť víťazstvom v Třinci. To sa začalo napĺňať už v 4. min, keď rýchly protiútok začal Vozár nahodením Cíbikovi na červenú, ten dal z prvej Balgovi do nájazdu a ten strelou k tyčke otvoril skóre 0:1. Po inkasovanom góle domáci pridali na dôraze a tvrdosti, čo si odniesli zranenia Balgu a Fumača. Vylúčenia, ktoré nasledovali hostia nedokázali potrestať, hoci Cíbik, Bachynec, Fumač a aj Balga mali k tomu blízko.

Tvrdá hra pokračovala aj v druhej tretine a počet vylúčených stúpal. Pruské nebolo schopné streliť gól ani z vyložených šancí. Ako sa to robí ukázal domáci Sikora, ktorý v 27. min. po chybe Budaya strelou od modrej prekonal Mišovca 1:1.

Škvrnou v zápase bol neúmerný atak Sameka na Cíbika v závere druhej tretiny, ktorý v poslednej sekunde presilovky potrestal Balga druhým gólom 1:2. Tento gól zasadil KO domácim, ktorí akoby stratili motiváciu a prevaha hostí narastala. Tá sa prejavila aj na výsledku, keď v 40. min. Cíbik dorážkou po Vozárovej strele pridal 3. gól a v 44. min. Fumač po brejku strelou k tyčke upravil na 1:4. Aj v tomto zápase Prušťania nepremenili množstvo šancí, zatiaľ čo domáci dali gól, na ktorý im nahrali Prušťania. Jedinú šancu, ktorú si vypracovali bravúrne zneškodnil Mišovec.

Vylúčenia: 6:6 po 2 min. + Valášek 10 min. OT

Góly ŠK 98: BALGA (Cíbik, Vozár), BALGA (Vozár, Rusnák), CÍBIK (Vozár, Balga), FUMAČ (Husár)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel - Hrehuš, Husár, Valášek, Krčmárik - Vozár, Cíbik, Balga - Bachynec, Harár, Fumač - Pagáč, Buday, Rusnák, Ďuriš

Ohlasy po zápase:
Gregorík Marián (tréner ŠK 98): "Som rád, že sme dnešný zápas zvládli a zabodovali sme naplno. Očakával som veľmi nepríjemného súpera, čo sa aj naplnilo. Z našej strany to nebol oslňujúci hokejbal, skôr sme chceli hrať účelne, neoplácať tvrdšiu hru, hrať čo najviac 5 na 5, využiť šance, dať rýchly gól  a kontrolovať hru.Toto sa nám podarilo tak na 50%, dve tretiny sme sa trápili. Rozhodol náš rýchly gól na začiatku tretej tretiny, domáci hrozili najmä pri presilovkách, ale ustáli sme to, pridali sme ďalšie góly a víťazstvo sme už nepustili."

HBK Nitrianski Rytieri - ŠK 98 Pruské 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Nedeľný zápas v Nitre bol úplne iný ako ten sobotňajší v Třinci. Stretli sa dve vyrovnané mužstvá s dobrou obranou a aj preto sa útočníci veľmi málo dostávali do šancí.

Najbližšie ku gólu bol až v 23. min. Cíbik, ktorého strela rozozvučala ľavú Maximovu tyčku. Druhá tretina sa niesla v optickej prevahe domácich hráčov, naopak tretia tretina patrila viac Prušťanom.

Po bezgólových tretinách prišlo predĺženie, ktoré sa začalo vďaka vzájomným vylúčeniam len 3 na 3. V 47. nariadili rozhodcovia trestné strieľanie pre domácich, ktoré zahrali veľmi zle, takže sa stav nemenil. V ďalšej časti mali hostia viaceré vynikajúce príležitosti na strelenie gólu, ale Bachynec, Cíbik a ani Satina neuspeli zoči-voči Maximovi a tak prišli na radu samostatné nájazdy.

Začali domáci a prvé dva nájazdy Mišovec chytil, na druhej strane Balga tesne minul a ani Vozár neprekonal. V tretej sérii bol na domácej strane úspešný Gajdoš, za Pruské rutinérsky vyrovnal Fumač. V štvrtej sérii neboli úspešní domáci, ani Bachynec na Prušťanskej strane. V 5. sérii ukážkovo zakončil Cíbik a Mišovec svojim úspešným zákrokom vybojoval 2. bod pre Pruské.

Vylúčenia: 4:3 po 2 min.

Gól ŠK 98: CÍBIK

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel - Hrehuš, Husár, Valášek, Krčmárik, Satina - Vozár, Cíbik, Balga - Bachynec, Kapko, Fumač - Pagáč, Buday, Rusnák, Ďuriš

Cíbik Marcel (ŠK 98): "Bol to ťažký zápas, hlavne fyzicky. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Nám trošku robila problém tvrdšía loptička na akú sme neboli zvyknutí a vo veľa šanciach nám v poslednej chvíľke odskočila. Predviedli sme vynikajúci kolektívny výkon a sme radi za 2 body. Sezóna je však ešte len na začiatku a my musíme ísť ďalej od zápasu k zápasu."