Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

XI. kolo HEL: Vysoká a krutá prehra vo Vrútkach

XI. kolo HEL: Vysoká a krutá prehra vo Vrútkach HOKEJBAL   07.11.2016

HBK Kometa Vrútky : ŠK 98 Pruské  7:1 (0:1, 2:0, 5:0)

Aj na tretí zápas po sebe nastúpili Prušťania pre zranenia iba s dvoma kompletnými útokmi. Stretnutie začalo obojstranne v rýchlom tempe, takže brankári boli v pernamencii. Šancu otvoriť skóre zápasu dostali hostia v 8. min. počas presilovky, ktorú však nedokázali využiť. Gól padol až v 13. min, ktorého autorom bol pruštiansky Gavač, ktorému z buly nabíjal Maděra. Na konci 14. min. moho lBachynec pridať druhý gól, avšak Hlatký zaujal správne postavenie. Vyrovnanie prišlo už po 23 sek. druhej tretiny, keď Šišovského prekonal Čavajda, ktorému spoza bránky nahrával Rechtorík 1:1. Obrat v zápase nastal v 25. min, kedy Cíbik sám pred brankárom nepremenil svoju šancu, naopak z protiútoku na 2x prehodil ležiaceho Šišovského Fillo a dostal domácich do vedenia 2:1. V 28. min. mohol Gavač vyrovnať, ale okrem brankára prehodil ajdomácu branku. Aj do tretej tretiny mali domáci výborny vstup, ale tentokrát Šišovský podržal svoj tým. To sa mu už nepodarilo v 34. min, kedy Rechtorík pridal tretí a o 30. sek. Kolčák od modrej štvrtý gól domácich. Hostia i napriek nepriaznivému stavu sa ho snažili skorigovať, ale Vozárovi a ani Bachyncovi nebolo súdené strelecky sa presadiť. Naopak domáci to dokázali ešte tri krát a tak Pruské odchádzalo s najvyššou prehrou 7:1 v tomto ročníku.

Vylúčenia: 1:1 – všetci 2. min.

Gól ŠK 98: GAVAČ (Maděra)

Zostava ŠK 98 Pruské: Šišovský- Kyselica, Valášek, Monček, Krčmárik, Vozár, Maděra, Bachynec, Cíbik, Gavač, Bielik, Buday, Štefanec

Počas víkendu hrali aj juniori ŠK 98 svoje zápasy. V sobotu nastúpili v Čadci, kde prehrali 11:1. Gól Pruského strelil Vanko. Aj v nedeľnajšom zápase v Spišskej Beléj ťahali za kratší koniec a prehrali 5:1. Jediný úspech Pruského zaznamenal Rajníček.