Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Ani Nemšová nestačila na náš rozbehnutý rýchlik

ZEX: Ani Nemšová nestačila na náš rozbehnutý rýchlik FLORBAL   07.12.2016

Posledný zápas prvej polovice sezóny sme úspešne zvládli a tak sme na svoj meč napichli aj neďalekú Nemšovú. Domácim hráčkam sme nedovolili hrať svoju hru a na ihrisku súpera sme dokázali vyhrať 4:8!

NTS FK-ZŠ Nemšová - ŠK 98 Pruské

4:8

(1:1;0:3;3:4)

Našim dievčatám v Nemšovej nevyhovuje výrazne užšie ihrisko, preto nedokážeme hrať svoju tradičnú kombinačnú hru, no aj napriek tomu sme súperovi nič nedarovali a obhájili sme svoje postavenie na vrchole ženskej extraligy!

Na začiatku prvej tretiny sme získali loptu a snažili sme sa postupnými útokmi prepracovať k domácej brankárke, no nedokázali sme sa presadiť strelecky. Skóre zápasu otvorila až v 10. minúte Hrehušová, no aj naďalej sme sa trápili v koncovke. Domáce hráčky v 18. minúte dokázali vyrovnať na 1:1 a tak sme v druhej tretine začínali odznova.

Druhá tretina samozrejme patrila nám, darilo sa nám na hokejkách a dokázali sme vyvinúť tlak na bránu domácich. Už v 4. minúte zvyšovala na 2:1 Trošková po prihrávke z obrany od Resekovej. Domáce hráčky hrali svoju tradičnú "tvrdú" hru, ktorá vyústila do vylúčenia Bahnovej za hrubosť, čo sme dokázali využiť a Ivana Hrehušová zvýšila na 1:3 v presilovej hre. Už o necelé 3 minúty neskôr sme sa opäť radovali po góle Šidlovej kedy domáce hráčky podcenili situáciu a šikovnou rozohrávkou sme sa dostali ku ich bránke.

V tretej tretine sme zo začiatku po hlúpych chybách inkasovali 2 góly, kedy sa Nemšová priblížila na rozdiel 1 gólu, no v ďalšej presilovej hre dokázala Šidlová zvýšiť náš náskok na 2 góly. V 10. minúte ešte kozmeticky upravila skóre Nemšovej Gáliková, no na to sme hneď po vhadzovaní dokázali odpovedať gólom z hokejky Resekovej. Do konca zápasu sme už nepustili domáce hráčky k lopte a ešte sme pridali 2 góly po strelách Kňažkovej v 13. minúte a Troškovej v 19. minúte.

Na nasledujúcom odkaze si môžte pozrieť zostrih gólov a šancí zo zápasu:

Pozápasové vyjadrenie brankárky Karolíny Krištofovej:

Aj keď zápasy s Nemšovou sú vždy veľmi napäté a plne emócií, posledný zápas mi neprišiel až tak vyrovnaný ako som čakala. Od začiatku sme boli lepším tímom, kde hlavne v prvej tretine sme boli väčšinu času na loptičke my, no nedokázali sme si vytvoriť potrebný náskok. To sa našťastie podarilo v druhej tretine. V tej poslednej to bola prestrelka, no aj tak skončila v náš prospech aj vďaka tomu, že sme nepodlahli tlaku. Osobne som očakávala viac striel a nebezpečných akcií na moju bránu, no našťastie to tak nebolo. S takýmito výsledkami to vyzerá, že sme na najlepšej ceste za štvrtým titulom!

Pozápasové vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

Prvú polovicu súťaže sme zakončili opäť víťazstvom, čo sa nám ešte nikdy nepodarilo. V zápase v Nemšovej sme boli lepším tímom, len  v úrovňou najslabšej prvej tretine sme sa ešte nevedeli dostatočne presadiť strelecky, pričom súper z ojedinelej šance vyrovnal. V druhej tretine sa hra rozbehla na oboch stranách,  začali padať góly a vybudovali sme si náskok. V tretej tretine sme sa po zbytočných hlúpych chybách súperovi  dovolili priblížiť na rozdiel jedného gólu, ale v závere zápasu sme nedovoli žiadny tlak, naopak sme vedenie ešte navýšili a zaslúžene zvíťazili.

Aktuálna tabuľka ZEX:

Posledný zápas tohto roku mimoriadne odohráme na domácom ihrisku proti Nitre v sobotu 17.12.2016 o 16:30 v Dubnici nad Váhom!!