Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Tretím víťazstvom 5:1 nad Nitrou postupujeme do semifinále play-off

Tretím víťazstvom 5:1 nad Nitrou postupujeme do semifinále play-off HOKEJBAL   10.04.2016

ŠK 98 Pruské – HBK Nitrianski rytieri Nitra 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Mužstvám akoby nevadil mokrý terén, začali veľmi aktívne a už po 27 sekundách sa po rýchlom útoku Bachynca tešili Prušťania, keď Škultéty zakončoval do odkrytej Nitrianskej bránky. V 44. sekunde už bolo vyrovnané, keď si domáci mysleli, že bude zakázané uvoľnenie, Beniač pokračoval v hre a po zemi prekvapil Moška. Následne hra upadla do priemeru, mužstvá hrali opatrne a šancí bolo ako šafranu. Nezmenila to ani presilovka Nitry v záverečných minútach prvej tretiny.

Druhú  tretinu začali aktívnejšie domáci, ale Gavač ani Šimko pozorného Petríka neprekonali. Na konci 23. min. prišlo vylúčenie Bujdáka a presilovka Pruského. Tá bola po 40. sekundách prerušená po kolapse Pruštianskeho Vozára, ku ktorému musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc .Hra bola asi na pol hodiny prerušená. Prestávka viac prospela domácim a len čo sa Bujdák vrátil na plochu, Pruské pridalo druhý gól. Víťazné Kubrického buly zužitkoval Gavač, ktorého presná strela sa od tyčky odrazila do siete 2:1. O 40 sekúnd už padol tretí Pruštiansky gól, keď Kubrického nahrávku na 2x zužitkoval Ilončiak. Hostia pridali na obrátkach a viac sa hralo na Prušťanskej strane. Domáci hrali v obrane veľmi zodpovedne a všetko istil pozorný Moško.

Aj v tretej tretine mali hostia viac z hry, ale ich zakončenie bolo len sporadické. V 40. min. opäť slávila úspech spolupráca Gavača s Kubrickým a druhý menovaný nedal Petríkovi šancu a zvýšil už na 4:1. V záverečnej minúte mali hostia možnosť presilovky, ktorú malo podporiť i odvolanie brankára. Opustenú bránku využil v záverečných sekundách domáci Kyselica a cez celé ihrisko pridal 5. domáci úspech. Prušťania dosiahli tretie víťazstvo v tejto sérii a postúpili do semifinále play-off, kde na nich čaká Skalica. Domáci sa opäť nachádzajú v personálnej kríze, ktorú znásobuje aj účasť Pruštianskych juniorov v semifinále play-off U19. Vozár je už v poriadku, ale v pondelok ho čakajú vyšetrenia, a tak dúfajme, že aspoň jeden z dvojice Maděra, Fumač bude o týždeň k dispozícii. Gratulujeme ŠK 98 Pruské k postupu.

Vylúčenia: 2:1 – po 2 min.

Góly ŠK 98: ŠKULTÉTY (Bachynec), GAVAČ (Kubrický), ILONČIAK (Gavač), KUBRICKÝ (Gavač), KYSELICA (Moško)

Zostava ŠK 98: Moško, Šišovský – Kyselica, Bundil, Doskočil, Cíbik, Valášek, Ilončiak – Bachynec, Škultéty, Šimko, Vozár, Kubrický, Gavač, Bielik, Buday, Kučera

Ohlasy po zápase:

Jozef Ďuris (tréner Nitry): „Snažili sme sa aby sa pre nás sezóna neskončila. Na rýchly gól, ktorý sme inkasovali, sme dokázali rýchlo odpovedať. To však bolo z našej strany všetko. V ďalších šanciach sme sa už nedokázali presadiť a Pruské si už zápas ustrážilo až do konca. V druhej tretine jeden z hráčov z domácich odpadol na ploche, asi tridsať minút sa nehralo a prestávka nám vôbec nepomohla. Inkasovali sme dva rýchle góly a od tohto momentu sme už so zápasom nedokázali nič urobiť."

Marián Gregorík (tréner ŠK 98): Urobiť posledný krok býva najťažšie, aj keď dnešný výsledok vyzerá jednoznačne, ľahké to nebolo. Rozhodli dva naše zlepené góly v druhej tretine po dlhšom prerušení. Prišli sme o ďalšieho hráča, dúfam, že bude v poriadku. Keď už sa v tretej tretine hostia nadychovali k tlaku, vyšlo nám buly-strela-gól a tento gól už úplne potvrdil náš postup. Postup ma teší, aj keď momentálne mam v hlave  viac zdravotný stav hráčov.