Slider

foto
Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov
foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.

VII. kolo HEL: Po víťazstve nad Nitrou sme poskočili na druhú priečku

VII. kolo HEL: Po víťazstve nad Nitrou sme poskočili na druhú priečku HOKEJBAL   10.10.2016

ŠK 98 Pruské vs. HBK Nitrianski Rytieri Nitra  5:2 ( 2:1, 0:0, 3:1)

Zápas začal v dosť svižnom tempe a už v 3. min. predviedol pekné sólo domáci Cíbik, ale v páde už nedokázal dôraznejšie ohroziť Petríka. Na druhej strane musel Mišovec tiež riešiť niekoľko nebezpečných situácii. V 8. min. sa vedenia ujali domáci, keď Gavač z buly nabil Doskočilovi, ktorý strelou k pravej tyčke nedal Petríkovi šancu. Už o minútu bolo vyrovnané, keď Miroslav Gajdoš využil dobré postavenie spoluhráčov pred bránkou a prekvapil Mišovca. V záverečnej minúte tejto tretiny si Rytieri vypracovali značný tlak, ale domáca obrana to ustála, naopak v protiútoku výborna Kučerova robota dostala Nitranov do pohybu a Gavača ku streľbe. Jeho strelu Petrík vyrazil pred Husára, ktorý si otvoril extraligový strelecký účet. 2:1.

V druhej časti stretnutia si Prušťania aj vďaka dvom presilovkám vypracovali množstvo šancí, ale ani jedna neskončila za Petríkovým chrbátom.

V tretej tretine pokračoval tlak Pruského, ale Gavač ani Vozár neboli úspešní. V 34. min. ukázal Maděra veľký prehľad a perfektnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Kyselicu, ktorý pridal tretí gól. V 37. min. po podobnej akcii Bielika, Cíbik pridal štvrtý gól domácich. V 44. min.využili hostia zlé striedanie domácich a Ivan Gajdoš znížil na 4:2 a v poslednej sekunde zápasu Doskočil uzavrel skóre na 5:2. Zápas veľmi dobre rozhodovali Černý a Boháček.

Góly ŠK 98: DOSKOČIL (Gavač), HUSÁR (Gavač), KYSELICA (Maděra), CÍBIK (Bielik), DOSKOČIL (Gavač)

Vylúčenia: 0:3 po 2 min.

Zostava ŠK 98: Mišovec, Šišovský - Doskočil, Krčmárik, Kyselica, Holák, Kapko - Bachynec, Maděra, Vozár - Ilončiak, Cíbik, Bajzík - Kučera, Gavač, Bielik - Husár, Ďuriš

Ohlasy po zápase:

Peter Radecký (tréner  Nitry): "Z našej strany to bol herne výborný zápas vzhľadom na to, v akej sme boli zostave, aj keď výsledok vraví o inom. Boli sme domácim viac ako vyrovnaným súperom, dve tretiny sme hrali to, čo sme si povedali, tretiu tretinu sme hru otvorili, čo domáci po našich chybách využili a body brali oni."

Marián Gregorík (tréner ŠK 98): Prvá tretina bola na môj vkus až veľmi "hore-dolu". Našu aktivitu striedali fázy, kedy nám Nitra nepekne podkurovala. Náš gól do šatne nás ale upokojil. Druhá tretina patrila nám, hrali sme dobre, viac dopredu, aj keď sme hlavne zásluhou Stana Petríka neskórovali. V poslednej časti sme odskočili na 4:1, hru sme prakticky kontrolovali. Vytvorili sme si v zápase množstvo čistých šancí, konečný výsledok mohol byť aj vyšši."