Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

7. kolo SHbE

7. kolo SHbE HOKEJBAL   10.10.2021

PROTEF Považská Bystrica - ŠK 98 Pruské 4:3 sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Na zápas 7. kola proti majstrovi z Považskej Bystrice cestovali Prušťania v oklieštenej zostave. Derby na Považí sa začalo tradične vo vysokom tempe, tomu prialo aj príjemné hokejbalové počasie.

V úvode stretnutia mali hernú prevahu najmä hráči Považskej Bystrice. Hráči Pruského sa dostávali do útočného pásma predovšetkým po rýchlych protiútokoch. V 6. minúte stretnutia zužitkoval Teplický zlú rozohrávku Prušťanov a otvoril skóre stretnutia. V poslednej minúte druhej teriny Tichý na modrej čiare zachytil vyhodenú loptičku od obrancu Považskej Bystrice. K tej sa dostal Prna, ktorý svojim pohybom oklamal brankára Mališa a skóroval do odkrytej brány. V 29. minúte Greguš úspešne vyhral buly v útočnom pásme na Satinu, ten nabil D. Pagáčovi, ktorý zakončil z prvej a poslal Pruské do jednogólového vedenia. V polovici stretnutia bolo pre domácich po hákovaní od Satinu nariadené trestné strieľanie. Dôveru od trénera Bystrice dostal Oravec, ten však na Mišovca nevyzrel a jeho pokus skončil len mimo brány. Tretia tretina nezačala pre Pruské vôbec dobre. Už v prvej minúte stihol PROTEF vyrovnať zásluhou Bednára a o tri minúty strelil Oravec gól na 3:2. V 41. minúte zápasu Vozár po pravej strane zatiahol loptičku do útočného pásma, následne našiel pred bránou voľného Prnu, ktorý svojim druhým gólom v zápase vyrovnal stav stretnutia a poslal zápas do predĺženia. Šancu rozhodnúť v predĺžení mali najmä hráči Považskej Bystrice, ktorí mali k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov. Túto šancu však nevyužili a zápas rozhodli až samostatné nájazdy. V nich zo všetkých zúčastnených aktérov bol úspešný len domáci Reľovský. Za Pruské Balga, Greguš a Vozár svoje pokusy nepremenili. Pruské si tak odnieslo z Považskej Bystrice jeden bod do tabuľky, v ktorej mu momentálne patrí šiesta priečka.

Góly: 6. Teplický, 31. L. Bednár (Oravec), 34. Oravec (Reľovský), rozh. nájazd Reľovský - 15. Prna, 29. D. Pagáč (Prna, Greguš), 41. Prna (Vozár, Greguš)

Vylúčenia: 0:6 po 2 min.

Zostava PROTEF: Mališ - Lukáč, M. Bednár, Bušovský, Reľovský, Bujdák, Bajánek - Oravec, Piják, Teplický - Škrabko, L. Bednár, Demáček - Andráško, Miške, Šamaj . Galovič

Zostava ŠK 98: Mišovec - Tichý, Vozár, Balga, Prna, Rusnák, Satina, Cíbik, P. Pagáč, Čerepan, Greguš, Magut, Šatka, D. Pagáč

Hodnotenie zápasu:

Marián Gregorík (tréner ŠK 98): “Moje očakávania, aký to bude zápas sa naplnili, PROTEF mal opticky viac z hry, my sme sa snažili vytláčať hru v našom pásme do menej nebezpečných priestorov. Ale zápas mohol skončiť pre obidve mužstvá rovnako, každý mohol vyhrať a rovnako aj prehrať už v riadnej hracej dobre. Každý si vypracoval dostatok šancí na to, aby bral všetky body. Prežili sme vylúčenia v predĺžení, v nájazdoch sme neuspeli, ale bod od majstra berieme všetkými desiatimi.„