foto
ŠK 98 Pruské predvianočný víkend ŠK 98 Pruské v predvianočnom víkende ukončí základnú časť ženskej Hyundai extraligy
foto
foto
Hyundai Extraliga žien - TV derby Hyundai Extraliga žien - televízne "derby Považia odveta" 28.11.2022 v 17:00 na TV JOJ ŠPORT
foto
15. kolo SHbE + hodnotenie jesennej časti Mariána Gregoríka Posledné kolo jesennej časti SHbE mužov a zhodnotenie prebiehajúcej sezóny od Mariána Gregoríka.

Považské derby korisťou Pruského.

V sobotu 8.10.2022 odohrali naši muži zápas na horúcej pôde Považskej Bystrice. Oba tímy vstúpili do zápasu vo vysokom tempe a hneď v úvode zápasu mali oba celky slubné šance. Ako prvý sa v 7. minúte prihlásil o slovo Balga, ktorý zužitkoval vysoký oblúk Tichého. V 11. minúte zvýšil Vozár na 2:0.

V druhej tretine dokázalo Pruské premeniť jednu z mnohých presiloviek a Cíbik zvýšil už na 0:3. Tresty začali pribúdať aj na strane Pruského a to domácich hráčov naštartovalo. V rozmedzí 30 sekúnd počas presiloviek dokázali skórovať hneď dvakrát a tak sa začal zápas zamotávať.

V tretej tretine po vhadzovaní skóroval  Vozár a Pruské opäť odskočilo o 2 góly, 2:4. Zápas sa dohrával ešte v aktívnom tempe, Prušťanov podržal viackrát v bráne Suchomel, ktorý už dokonca neinkasoval a tak si Pruské odnáša z považského derby 3 cenné body.

PROTEF Považská Bystrica - ŠK 98 Pruské 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 23. Bušovský (Kráľ, Korbáš), 24. Korbáš (Hryzák, Kráľ) - 7. Balga (Tichý, P. Pagáč), 11. Vozár (Prna, Tichý), 21. Cíbik (P. Pagáč), 37. Vozár (Cíbik)

Zostava ŠK: Suchomel - Rehák, Tichý, P. Pagáč, Janák, D. Pagáč, Greguš, Valášek, Hrehuš, Šatka, Čerepan, Cíbik, Urbaník, Prna, Balga, Mi. Miko, Vozár

Ohlasy po zápase: ( Peter Pagáč)

• Ahoj Peťo, ako hodnotíš dnešný zápas?

Máme ďalšiu výhru, čiže sme splnili cieľ. Čo sa týka zápasu hodnotím ho pozitívne.

• Čo ťa najviac na výkone tvojho tímu potešilo, a čo naopak nepotešilo?

Potešilo ma to, že sme sa pomerne rýchlo dokázali dostať do vedenia a tiež to, ako sme aj po dvoch rýchlych góloch od súpera nezlomili. Ako negatívum by som označil práve tie dva góly v oslabovkách, ktoré sme inkasovali.

• Na čom treba popracovať do ďalšej časti sezóny?

Našim problémom sú už nejakú tú sezónu výpadky počas zápasov. Stáva sa nám to skoro vždy keď vedieme, povolíme na tempe a súper to väčšinou dokáže zužitkovať.  Vieme o tom a musíme to odstrániť.