Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

18. kolo SHbE

18. kolo SHbE HOKEJBAL   11.03.2023

ŠK 98 Pruské - HBK PROTEF Považská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 11. Greguš (Prna, Šatka), 17. Rajníček (Greguš, Hrehuš) - 11. Slaninka (Korbáš), 21. Hryzák (Piják, Straka), 25. Tomečko (Piják), 38. Piják

Vylúčení: 3:1 po 2 min

Pruské: Mišovec - Rehák, Hrehuš, Tichý, Valášek - Greguš, Šatka, Prna, Balga, Cíbik, Rusnák, Magut

P. Bystrica: Buliš - Bujdák, Bušovský, Šupej, Piják - Tománek, Ondrúšek, Slaninka, Sahul, Hryzák, Bednár, Andráško, Straka, Krupa, Korbáš, Dejl, Slanička, Miške

Hodnotenie zápasu:

Adam Greguš (hráč ŠK 98): „Zápas ovplyvnilo hlavne počasie, nakoľko snežilo, ale podmienky sme mali, takže sa na to nemôžeme vyhovárať. Začali sme vcelku dobre, kedy sme sa ujali vedenia, avšak v zapätí Považská Bystrica vyrovnala. Rozdielom v tomto zápase bola naša nedisciplinovanosť, a to, že sme prišli na domáci zápas v nízkom počte. Vylúčenia nás stáli kopu síl a myslím, že aj v dvoch oslabeniach sme inkasovali. V tretej tretine sme chceli urobiť niečo s nepriaznivým stavom 2:3 a otočiť ho na našu stranu, avšak nemali sme na to už dostatok síl. Zo zápasu sa určite musíme poučiť, zobrať si z neho najviac a pripraviť sa na ďalší víkend, hráme dvojkolo na východe, kde sa hrá o dôležité body. “

Ján Šatka (hráč ŠK 98):  „Zápas sa hodnotí ťažko, pretože nám chýbalo viacero dôležitých hráčov, čo  sa odzrkadlilo na zložení útokov. Dve tretiny sme dokázali so súperom držať krok a hrali sme vyrovnanú partiu. Opäť nás naša nedisciplinovanosť stála viacero vylúčení, ktoré nás stáli veľa síl. V bráne nás podržal skvelý Miško Mišovec, ale žiaľ na výhru to nestačilo.“