Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

O semifinalistovi rozhodne piaty zápas

O semifinalistovi rozhodne piaty zápas HOKEJBAL   11.04.2022

HBK Kometa Vrútky - ŠK 98 Pruské 5:1 (0:0, 0:1, 5:0)

Vo Vrútkach sa začalo za daždivého počasia, oba tímy od úvodu začali so svojou aktívnou hrou a útočilo sa zo strany na stranu. V 2. minúte, po aktivite Greguša, skúsil pozornosť domáceho brankára Prna, no jeho strelu z medzikružia Richter vyrazil. V 4. minúte sa prvou šancou prezentovali i Vrútočania, Sahulovu strelu Mišovec ramenom vyrazil. Domáci to znovu skúsili v 6. minúte, rýchla strelu Bieleného ale skončila len na Mišovcovom betóne. Prvá formácia Pruského v zložení Vozár-Cíbik-Balga robila problémy domácim, no ani strely Cíbika a Balgu neprešli do brány hostí. Do veľkej šance sa dostal aj Šatka, keď mu pohotovo priklepol loptičku Maděra, jeho strela však skončila na domácom gólmanovi. Na záver tretiny sa ešte famóznym zákrokom prezentoval Mišovec, ktorý schoval strelu domácich do lapačky.

Do druhej tretiny aktívnejšie vstúpilo Pruské, v 17. minúte si aktivitou vypýtal faul Prna. V presilovke sa hostia nedokázali výraznejšie presadiť a stav bol aj naďalej nerozhodný. To už ale neplatilo po akcii Mika, ktorý strelou od mantinelu nedal Richterovi šancu na úspešný zákrok. Gól prebudil domácich, tí prebrali iniciatívu a na Mišovca putovala strela za strelou. Vrútky to ale prehnali s aktivitou v útočnej tretine a za napadnutie odišiel na trestnú lavicu Simon. V následnej presilovke spálil svoju najväčšiu šancu v zápase Marcel Cíbik, ktorého strela smerovala len do bočnej siete odkrytej brány. V závere tretiny sa z úrovne kruhov ešte streleckým pokusom prezentoval domáci Vidlár, jeho pokus ale Mišovec famózne vyrazil betónom.

Tretie dejstvo poznačilo ihneď v úvode vylúčenie Pagáča, Pruské ale oslabenie ustálo. Hra sa opäť začal prelievať zo strany na stranu viacero striel pochytal Michal Mišovec i jeho náprotivok Patrik Richter. Vyrovnanie Vrútok prišlo až v 38. minúte, keď Siakeľovu strelu nešťastne tečoval Krčmárik. Už o dve minúty neskôr putoval na trestnú lavicu po diskutabilnom verdikte rozhodcu Cíbik, domáci presilovú hru využili a otočili zápas v svoj prospech. Po chybe obrancu Valáška sa dostal do príležitosti Paulíny a ten zvýšil náskok Vrútok na dvojgólový. Pruské skúšalo i hru bez gólmana, no Vrútky pridali do odkrytej brány ďalší gól.  Zápas sa už prakticky iba dohrával a značne frustrovaní Prušťania nechali preniknúť Brveníka, ktorý upravil na konečných 5:1.

Góly: 38. Siakeľ (Brveník), 40. F. Simon (Nauš), 43. Nauš (Pavlíny), 44. Bielený (Melcher), 45. Brveník (F. Simon) - 22. Miko (Valášek, Prna). Rozhodovali: Hatala - Krist,
vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

/stav série: 2:1/

Vrútky: Richter - Fodrek, Ábel, Hlaváč, Ivan, F. Simon, Fillo, Lihan, Bielený, Vidlár, Pastorek, Sahul, Pavlíny, Čipkala, M. Simon, Siakeľ, Nauš, Brveník, Učník, Greňo, Melcher, Tomečko

Pruské: Mišovec - Krčmárik, Doskočil, Tichý, Miko, Valášek, Greguš, Maděra, P. Pagáč, Šatka, Rehák, Gálik, Cíbik, Prna, Rusnák, Satina, Vozár, Balga

Hodnotenie zápasu: Gregorík Marián (tréner ŠK 98): "Viac, ako zloženie formácií a taktika do zápasu , ma trápilo počasie, čo urobí dážď s plastovým povrchom a aký vplyv to bude mať na zápas. Som rád, že tento fakt nemal zásadný vplyv na priebeh zápasu. A podľa toho to na ploche aj vyzeralo, obojstranne sa hral   behavý , aktívny hokejbal. Náhodný gól Vrútok v polovici tretej tretiny všetko zmenil, nás až neuveriteľne "vypol" a tak Vrútky víťazstvo strhli na svoju stranu."

HBK Kometa Vrútky - ŠK 98 Pruské 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Prušťania do zápasu číslo štyri vstúpili s nožom na krku, no o to aktívnejšie, už po 16 sekundách strieľal na bránu Vozár, trafil však len masku domáceho brankára. V 3. minúte poslal Pruské do vedenia Miko, ktorý po prihrávke Gálika strieľal do poloodkrytej brány. Po góle pridali obrátky domáci hráči, no viacero ich šancí Mišovec pokryl. Po chybe Reháka v rohu sa skóre vyrovnalo, po prihrávke Simona prestrelil Mišovca nikým nestrážený Pavlíny. Vedenie na hokejky Pruského opäť vrátil po 55 sekundách Greguš, ktorý po krásnej prihrávke Vozára v samotnom úniku prekonal Richtera. Pruské držalo ďalej zápas vo svojich rukách, v 10. minúte sa prezentoval strelou Vozár, no trafil len do náruče Richtera. Rozhodcovia poslali za vrazenie na mantinel na trestnú lavicu Bieleného, po minúte sa sily na ihrisku vyrovnali, keď ho nasledoval hosťujúci Tichý za vysokú hokejku. Pri hre 4 proti 4 fauloval Prnu hráč Vrútok Simon a Pruské hralo opäť presilovku. V nej sa nikto nepresadil a do šatní sa išlo za stavu 2:1 pre Pruské.

V úvode druhej tretiny putoval na trestnú lavicu Tichý, no Vrútky sa nevedeli usadiť v pásme hostí, dokonca sa do obrovskej šance dostal Gálik, no jeho strelu vytlačil mimo tri žrde Richter. Miko s Gregušom zamotali opäť hlavy domácim v 19. minúte, no druhý menovaný svoju strelu poslal len Mimo brány. Ďalšie vylúčenie zlého muža tohto zápasu, Juraja Tichého, prišlo v 21. minúte, hostia sa síce hnevali na rozhodcu i na hráča Vrútok, ktorý svoj pád prifilmoval, no ten svoje rozhodnutie už nezmenil. Vrútky teda hrali opäť presilovku, no bez výraznejšej šance ich Prušťania dokázali ubrániť. Hostia opäť rozbehli svoju ofenzívu a po tlaku a viacerých rotáciách v útočnom pásme poslal prihrávku pred bránu Vozár a obávaný strelec Róbert Balga zvýšil náskok Pruského na rozdiel dvoch gólov. Prušťania hýrili aktivitou z čoho vyplynul ďalší faul domácich, na trestnú lavicu putoval za sekanie Učník. Presilovú hru Pruské využiť nedokázalo, Vrútky tvrdo bránili, čo pocítil v rohu najmä Balga  ktorý putoval na zem po narazení od Vidlára. Vrútky pridali na aktivite, čoraz častejšie sa dostávali pred Mišovca, no ten všetky ich pokusy likvidoval. V úplnom závere druhého dejstva Prušťania dostali ľadovú sprchu v podobe gólu do šatne, keď sa po chybe Doskočila presadil Nauš.

Úvod tretej tretiny začali oba celky vyrovnanou hrou. Prvú šancu hostí spálil v 32. minúte Krčmárik, jeho dobrú strelu nad betóny si Richter postrážil svojou lapačkou. V ďalšom priebehu svoj výkon stupňovali Vrútky, ktoré čoraz častejšie dostávali do streleckých príležitostí, no v bráne Pruského bol proti Michal Mišovec. Ku slovu sa ale opäť dostali Prušťania, Gálik svojim pohybom narobil problémy obrane domácich, tí sa prezentovali viacerými tvrdými zákrokmi, tie ale rozhodcovia neposúdili ako nedovolené. Prušťania odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď vybojoval loptičku za bránou Vozár, ten našiel voľného Cíbika, ktorý svojou strelou nedal Richterovi šancu. Pruské prevzalo iniciatívu opäť na svoju stranu, zvieralo Vrútky v ich obrannom pásme, tí boli po viacerých zakázaných uvoľneniach už zavarení ako kyslé uhorky. V závere 42. minúte utiekol domácej obrane Dávid Prna, jeho únik zastavil Tomečko len za cenu vylúčenia a Pruské sa tak dočkalo ďalšej presilovej hry. Tú hostia hrali veľmi umne, zbierali každú sekundu a uspávali súpera. Toho prebrala strela Petra Doskočila, ktorý spoza modrej čiary prekonal Richtera. V predposlednej minúte sa faulu dopustil Valášek, Vrútky odvolali brankára a skúšali streliť gól v presile o dvoch hráčov. Ich nádeje definitívne pochoval Satina, ktorý oblúkom z vlastnej tretiny trafil ich odkrytú bránu. Pruské teda zvládlo zápas na výbornú a vynútilo si piaty zápas tejto série.

Góly: 6. Pavlíny (F. Simon), 30. Nauš (Fillo, F. Simon) - 3. Miko (Gálik), 7. Greguš (Vozár), 24. Balga (Vozár, Cíbik), 38. Cíbik (Vozár), 44. Doskočil (Vozár, Cíbik), 45. Satina (Rehák). Rozhodovali: Bogáň - Hozák, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.
/stav série: 2:2/

Vrútky: Richter - Fodrek, Ábel, Hlaváč, Ivan, F. Simon, Fillo, Vidlár, Bielený, Pastorek, Lihan, Šarluška, Sahul, Pavlíny, Čipkala, M. Simon, Rechtorík, Siakeľ, Nauš, Tomečko, Melcher, Učník, Brveník

Pruské: Mišovec - Tichý, Krčmárik, Miko, Maděra, Valášek, Greguš, Šatka, D. Pagáč, P. Pagáč, Cíbik, Gálik, Rehák, Prna, Satina, Vozár, Rusnák, Doskočil, Rehák

Hodnotenie zápasu: Gregorík Marián (tréner ŠK 98): "Povrch sme mali už odskúšaný, takže sme to viac neriešili. Viacerí hráči mali po sobote menšie zranenia, ale všetci sme chceli urobiť maximum , aby sme uspeli. Mierne som zmenil zloženie druhej a tretej formácie oproti sobote. Chceli sme hrať veľmi útočne, myslím, že sa nám to celý zápas darilo a vysoké tempo sme udržali až do konca zápasu. Zaslúžené víťazstvo sme si vďaka nasadeniu, bolesti a obetavosti odviezli domov. Všetkým hráčom za to Ďakujem."