Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Pruské rozhodlo o víťazstve v poslednej sekunde zápasu

Pruské rozhodlo o víťazstve v poslednej sekunde zápasu HOKEJBAL   11.11.2018

ŠK 98 Pruské - Leaders Ružinov 4:3 (0:0, 3:0, 1:3)

Po troch prehrách v rade si chceli domáci opäť pripísať body za víťazstvo v zápase s Ružinovom. Prvá tretina tomu ani veľmi nenapovedala, hoci Balga mal k tomu veľmi blízko, ale v rozhodujúcom okamžiku po kľučke mu lopta ušla z čepele.

Ku gólovej produktivite domácich naštartovalo vylúčenie Nezvala, ktoré v 18. min. potrestal Satina 1:0. V 21. min. už bolo 2:0, keď si Cíbik vypýtal od Vozára nahrávku medzi obranu Ružinova a na jeho zakončenie Ivan nestihol reagovať. Vývojom zápasu zaskočení hostia zabudli v 22. min. medzi kruhmi na voľného Bachynca, ktorého tam spoza bránky našiel Fumač a delovkou upravil na 3:0. V nasledujúcich minútach sa hostia mohli vrátiť do zápasu. Mali na to možnosť počas 4 minútovej presilovky, v ktorej sa takmer jeden a pol minúty domáci bránili iba v trojici. Výborná obrana, na čele s Mišovcom v bránke, náporu hostí odolala.

Začiatok tretej tretiny vôbec nenasvedčoval tomu, že by zo zápasu mohol byť nervák. V 34. min. však Farkašovu strelu Mišovec vyrazil priamo na Cerjanovu hokejku, ktorý ju pohotovo dorazil do odkrytej bránky 3:1. O 2 min. neskôr nechala domácich obrana za bránkou voľného Cerjana, ktorý prekvapil Mišovca a lišiacky upravil na 3:2. Hostia pridali na obrátkach a na konci 40. min. Danko pekne vysunul Behúla a po jeho nájazde bolo 3:3. Výbornú príležitosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu mali od 43. min. domáci počas Minárikovho vylúčenia, ktorú však nevyužili. 2 sekundy pred koncom 3 tretiny hosťujúci Horváth, ležiaci na zemi, si rukou posunul loptu pod seba, za čo inkasoval 2 min. Následné vhadzovanie Cíbik vyhral priamo na Vozára, ktorý z prvej nekompromisne prestrelil Ivana a strhol víťazstvo na domácu stranu. Veľkou čiernou škvrnou bol po zápase pästný útok hosťujúce Danka na jedného z rozhodcov, za čo dostal TH.

Vylúčenia: 5:5 po 2 min. + Horváth (RUŽ) 10 min. OT + Danko (RUŽ) TH (trest v hre)

Góly ŠK 98: SATINA (Krčmárik, Kapko), CÍBIK (Vozár, Krčmárik), BACHYNEC (Fumač), VOZÁR (Cíbik)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Šišovský - Krčmárik, Tichý, Satina, Valášek, Husár, Buday - Vozár, Cíbik, Balga - Bachynec, Ilončiak, Fumač - Rusnák, Kapko, Bielik - Ďuriš, Pagáč

Ohlasy po zápase:
Gregorík Marián (tréner ŠK 98): "Očakával som obojstranne behavý, technický hokejbal, ale bol to skôr boj, ako hokejbal. Miestami akoby sme sa báli hrať s loptičkou a len sme sa jej lacno zbavovali. Nakopla nás využitá presilovka v druhej tretine, odskočili sme dokonca na 3:0 po dvoch tretinách a všetko sa zdalo byť v pohode. Dva zlepené góly Ružinova však všetko zmenili, dokonca vyrovnali po peknej akcii. Nemali sme loptičku pod kontrolou, nemali sme hru pod kontrolou, to by sa nám nemalo stávať, že prídeme  o takýto náskok. Vďaka za buly-gól v posledných sekundách, a tak sme si zapísali všetko body my."