Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

U20: Juniori to dokázali a obhájili titul MAJSTRA SVETA!

U20: Juniori to dokázali a obhájili titul MAJSTRA SVETA! HOKEJBAL   12.07.2016

Slovenskí juniori dokázali preťať víťaznú šnúru Kanady a tak si z majstrovstiev sveta odnášajú cenný zlatý kov!! Po dvoch strieborných medailách, ktoré si odnášajú hráči U16 a U18 sa našej U20 podarilo 2x vyrovnať a v samostatných nájazdoch potvrdiť úlohu jedného z favoritov turnaja!

Slovensko U20 - Kanada U20

3:2 sn

(0:1,0:0,2:1- 0:0)

Góly a asistencie: 30:14 Zwick (Bednarčík), 49:52 Šándor, rozhodujúci nájazd  - 14:45 Wong, 49:12 Grier

Slovensko: Surák (Sadloň) - Horváth, Al Asheeri, Honko, Čavajda, Krčmárik, Švantner, Bušovský, Šándor - Simon, Matuška, Zwick, Olejník, Šimko, Cíbik, Ďurkech, Bednár, Bednarčík, Gajdoš, Kratochvíla, Tomečko, Novák.
Kanada: McHolm (Richardson) - Anderson, Fedorko, Saunders, Hedges, Hancock, Pallotta, Wong, Hardy, Petrozza, Power, Alvo, Lindgren, Schatz, Kastes, Ellis, Wightman, Bochinski, Yetman, Laframboise, Navrot.

Rozhodovali: Ptáček a Danylec (obaja CZE). Vylúčenia: 4:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

Prvú veľkú šancu na začiatku zápasu mal Šimko, ktorý sa pekne obtočil okolo obrancu, ale jeho pokus medzi žrde nemieril. Ten istý hráč mal obrovskú príležitosť aj v piatej minúte, keď ho Novák vysunul samého pred McHolma, útočník Pruského ale opäť minul. Jeho spoluhráč z klubu Cíbik si o dve minúty vypýtal faul a mali sme k dispozícii prvú početnú výhodu v zápase. McHolma v nej vystrašil Olejník, na opačnej strane nám pohrozil Schatz. Minútu pred koncom sme však faulovali a Bušovského trest využil pätnásť sekúnd pred koncom gólom do šatne Wong.

Disciplína nám narobila problém aj v úvode druhej tretiny, po 94 sekundách išiel na “hanbu” Novák. Oslabenie sme prežili a vzápätí sme mali výhodu presilovky, ktorá bola 33 sekúnd pred návratom Kanaďana umocnená ďalším vylúčením zámorského hráča. Naše strely počas tejto výhody však hráči súpera veľmi obetavo dokázali zblokovať a pred McHolma sa prakticky nič nedostalo. Už pri hre 5 proti 5 pohrozil na druhej strane Ellis. Ešte väčšiu možnosť na gól mal v 26. minúte Power, sám pred Surákom zakončil bekhednom len do tela nášho brankára. Kanaďania mali v tomto čase obrovský tlak, náš štvrtý útok zavreli do obranného pásma na celé tri minúty, pričom sami dokázali dvakrát striedať…

Úvod tretej tretiny priniesol gólovú radosť na našej strane. Odrazenú loptičku poslal za chrbát kanadského brankára Zwick a bolo vyrovnané! Po tomto góle sa očakávali útočné výpady nášho súpera, ktoré však schladil Gajdoš strelou do žrde. Kanaďanov gól evidentne zaskočil, zrazu ich nebolo plné ihrisko, ako v dovtedajšom priebehu. Napriek tomu mal rozhodnutie na hokejke Saunders, ktorý sám pred Surákom vďaka jeho výbornému zákroku neuspel. Už o pár sekúnd ale Grier využil zaváhanie strelca nášho vyrovnávajúceho gólu Zwicka a z ľavej strany zasunul po druhýkrát - 1:2. Našťastie sme okamžite dokázali odpovedať. Šándor napriahol od červenej čiary a prekvapený McHolm zaregistroval loptičku až za svojim chrbtom - 2:2! Záver patril opäť Kanade, ale po 45. minútach svietil na tabuli nerozhodný stav.

V predĺžení mal tak ako na začiatku zápasu gól na hokejke Šimko, v poslednej chvíli ho obrana Kanady dokázala zablokovať. Na kanadskej strane zahrozili Hancock a Kastes, Surák bol hrdinom týchto chvíľ. Na konci predĺženia nechtiac trafil Ďurkech tvár jedného z Kanaďanov, dostal dve minúty, a vzápätí zmaril rozhodnutie Wongovi opäť skvelý Surák! V predĺžení napokon gól nepadol a išlo sa do nájazdov. Ako prvý sa na bránku rozbehol Kratochvíla, McHolm jeho kľučku vystihol. Surák však vychytal na opačnej strane Alva a tak po prvej sérii bol stav nerozhodný. Druhým nasim exekútorom bol Bednár, ani on však neuspel. Yetmana opäť vychytal Surák a na rade bol Šimko. Svoju strelu ale namieril iba do lapačky gólmana. Posledným hráčom na kanadskej strane bol Schatz, Surák už ležal na zemi, v poslednej chvíli však vymrštil betón a udržal nás v hre! Následne Bednarčík svoj pokus premenil a rozhodol o titule pre Slovensko!!!

Za klub ŠK 98 Pruské ďakujeme Marcelovi Cíbikovi, Samuelovi Šimkovi a Filipovi Krčmárikovi za reprezentáciu nášho klubu na svetovej úrovni a gratulujeme k zisku titulu MAJSTRA SVETA!

Zdroj: hokejbal.sk