Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

VII. kolo extraligy U 19

VII. kolo extraligy U 19 HOKEJBAL   13.10.2019

O víťazstvo Pruského v sobotnajšom dueli juniorov sa postaral Gajdoš.

ŠK98 PRUSKÉ U 19 : HBC Double Team Pov.Bystrica    3 : 2 ( 1:0, 1:1, 1:1)

V štvrtom zápase Extraligy U19 si Pruské zmeralo sily s Považskou Bystricou. Od prvého momentu bolo cítiť vysoké tempo a dôraz v hre. Obe mužstvá chceli dať úvodný gól, avšak brankári si odvádzali svoju prácu tak ako mali. Až do momentu keď po nepremenenej šanci na Suchomela, Pagáč spoza červenej vysunul Gajdoša do brejku a ten v samostatnom nájazde skóroval. Stav po prvej tretine 1:0 .
Do druhej tretiny nastúpili hostia po príhovore trénera svižnejšie a po chybe A. Backa vyrovnali, kedy vyhadzoval loptičku z obranného pásma, ktorú mu napádajúci útočník zachytil, nahral pred prázdnu bránu, kde už na nahrávku čakajúci hráč prekonal Suchomela . Radosť Považskej Bystrice netrvala dlho. Po súboji v rohu ihriska v útočnom pásme sa lopta dostala pred bránku kde sa ako prvý zorientoval opäť Gajdoš a šancu premenil brankárovi pomedzi betóny na 2:1. V tretej tretine už išlo o všetko a na oboch stranách sa bojovalo na 100%. Už na začiatku tretiny po prehratom buli hostia stav dorovnali na 2:2 . Po nepremenných šanciach M. Backa a Šatku spred brány, sa do prečíslenia 2 na 1 dostáva dvojica M. Backo – Gajdoš, Backo strieľa na bránku švihom, Gajdoš si počkal na „odrazenú“ a strieľa víťazný gól. Na účet si pripisuje hattrick, čím sa stáva hviezdou zápasu. Domáci si náskok ubránili a zápas pokračoval až do konca bez gólu. Výbornú prácu v zadných radoch aj napriek zraneniu odviedol Baláž, za čo si zaslúži osobitnú pochvalu.Konečný výsledok 3:2 a 3 body ostávajú v Pruskom.

Zostava Šk 98 Pruské
:
2. Suchomel, 38. Batka, 24. Baláž A. 28. Pagáč P,,C,, 55. Faktor S. 10. Kurtiš M. 13. Backo A. 78 Backo M. 99. Gajdoš,  19. Sýkora E. 15. Čerepan A.  20. Šatka M.

Góly Šk 98 Pruské: Gajdoš (Pagáč), Gajdoš, Gajdoš (M.Backo)

Adam Gajdoš (ŠK98): Zápas to bol pre nás veľmi ťažký. Padlo mi tam zopár šťastných gólov. Potešilo ma to, ale hra celkovo z mojej strany nebola dobrá, nedarilo sa mi hrať moju hru. Za každý jeden gól ďakujem spoluhráčom ktorí má výborne našli. Podľa mňa sme mali lepšie zápasy a toto bol jeden z horších. Všetci sme hlavne veľmi radi za tri body.