Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

XII. kolo HEL: Vozár štyrmi gólmi zariadil víťazstvo Pruského v Kežmarku

XII. kolo HEL: Vozár štyrmi gólmi zariadil víťazstvo Pruského v Kežmarku HOKEJBAL   13.11.2016

MŠK VIPPOKER PRO Kežmarok - ŠK 98 Pruské 3:4sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

V 12. kole sme cestovali na východ do Kežmarku. V sychravom počasí mal tréner Gregorík k dispozicii síce dvoch brankárov Mišovca a Šišovského, ale do obrany iba Kapka, tak sa do zadu musel stiahnúť Cíbik, ktorému hra obrancu nie je cudzia a dve krídla Husár a Bielik. V útoku mal tiež iba dve formácie. Na mokrom teréne sa obe mužstvá pohybovali dosť opatrne, takže gólových šancí nebolo veľa. V 8. min. po buly mohol otvoriť skóre hosťujúci Bajzík, ale jeho strelu z medzikružia Glevaňák stihol vyraziť. V 10. min. prišla prvá presilovka domácich, ale počas nej mal najväčšiu šancu pruštiansky Vozár v 11. min, ktorého nájazd skončil na brankárovi. V poslednej minúte tejto tretiny si domáci vytvorili veľký tlak pred Mišovcom, ale Jankura nezužitkoval výbornú nahrávku spoza bránky, naopak z protiútoku Bachynec vysunul na útočnej modrej Vozára, proti ktorého strele bol domáci brankár bezmocný 0:1. Do druhej tretiny nastúpili domáci živšie a vytvárali si tlak na Prušťanov. Po jednom z nich sa pred bránkoviskom presadil v 21. min. Oravec a vyrovnal na 1:1. O pol minúty boli Prušťania opäť vo vedení, keď sa na červenej zmocnil loptičky Bachynec a jeho spoločný nájazd Vozár premenil na druhý gól 2:1. V 22. min. prišla presilovka aj na Pruštianskej strane a tú po výbornej Maděrovej robote na modrej potrestal opäť Vozár tretím gólom 1:3. V 23. min. mali obrovskú šancu domáci, ale Jankura od zadného mantinela odrazenú lopti vrátil iba do bočnej siete. V závere tretiny mali domáci ďalšiu presilovku, ale ani tú nedokázali využiť. Tá sa im podarila využiť až v 36. min, kedy 1 sek. pred jej skončením strelou od modrej Šlachtič prekonal Mišovca 2:3. Domáci pridali ešte viac a v 40. min. po zle Kapkom vyhodenej lopte strelou z kruhu vyrovnal Pospíšil. 3:3. Záver tretej tretiny sa dohrával pri presilovke domácich a tou pokračovalo aj predĺženie, v závere ktorého mali hostia 35. sek. presilovku o dvoch hráčov, avšak bez gólového efektu, tak nasledovali nájazdy. V nich bol úspešný iba Vozár a tak Pruské si odváža dva cenné body.

Vylúčenia: 3:4 - všetci po 2 min.

Góly ŠK 98: VOZÁR (Bachynec), VOZÁR (Bachynec), VOZÁR (Maděra), rozh. nájazd VOZÁR

Zostava ŠK 98: Mišovec, Šišovský - Kapko, Bielik, Cíbik, Husár - Bachynec, Maděra, Vozár - Bajzík, Buday, Duriš