Slider

foto
Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov
foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.

SPONSORS

ZEX: O postupe do finále rozhodne piaty zápas!

ZEX: O postupe do finále rozhodne piaty zápas! FLORBAL   14.03.2016

Druhé semifinálové dvojkolo dopadlo opäť nerozhodne, čo znamená, že o postupe do finále sa rozhodne až v piatom semifinálovom zápase na ihrisku Tvrdošínu. V sobotu dievčatá prehrali 4:7, no v nedeľu si napravili chuť a nič nedarovali úradujúcim majsterkám po výhre 3:1.

ŠK 98 Pruské - FBK Tvrdošín

4:7

(2:0;1:3;1:4)

V sobotu sme nastúpili do zápasu vo veľmi dobrom tempe, od úvodných sekúnd sme súpera zatlačili na jeho polovici a ukázali sme, že v domácom prostredí sme veľmi silným súperom. V 13. a 15. minúte sa nám podarilo streliť úvodné dva góly zápasu po presných zásahoch Veroniky Dobrodejovej a Andrei Šidlovej a naopak v obrannej hre sme nedovolili súperovi znížiť náskok.

Skóre druhej tretiny síce otvorila hosťujúca Belicová, no Šidlová sa nenechala zahanbiť a 3. gólom do siete Tvrdošínu nás opäť posunula do vedenia o 2 góly. Súperky boli však v druhej tretine viac dôrazné a dvomi nahodenými loptami spoza polovice vyrovnali stav stretnutia.

V úvode 3. tretiny sa Tvrdošínčanky ujali vedenia, no bojovnosť a chuť po víťazstve hnala naše dievčatá do ďalšieho gólu, ktorý si pripísala opäť Šidlová. Tá v presilovej hre potrestala vylúčenie Stredanskej a do konca zápasu zostávalo posledných 10 minút. V 11. minúte sa už všetci radovali po rozvlnení siete súperiek, no rozhodca nepochopiteľným verdiktom neuznal gól a pripravil dievčatá o vedenie v zápase. Tvrdošín cítil podporu rozhodcov, ktorí pod tlakom niekoľkokrát chybne rozhodli a tak sa dostali opäť do vedenia. V posledných dvoch minútach sme sa pokúsili hrať powerplay, no ešte predtým hráčky Tvrdošínu zvýšili svoj náskok o 2 góly a neskôr počas hry bez brankárky spečatili svoju výhru ďalším gólom.

3:1

(0:1;1:0;2:0)

Nakoľko sa Tvrdošín dostal v semifinálovej sérii po sobotňajšom zápase do vedenia 2:1 na zápasy, potrebovali sme v nedeľu zápas vyhrať. Úvod zápasu sme opäť zobrali do svojich rúk, darilo sa nám na hokejkách, boli sme dôraznejším tímom, no aj napriek tomu sa podarilo prvý gól streliť našim súperkám 3 minúty pred koncom prvej tretiny.

Do druhej tretiny sme nastúpili s vedomím, že stále nemáme istú ani bronzovú medailu, preto bolo pre nás prioritou skórovať a dostať sa do vedenia. To sa podarilo v 8. minúte Barbore Gáborovej, ktorá vyrovnala na 1:1 po samostatnom útoku na bránu súpera. Od tohto momentu sme hosťujúce hráčky držali v zovretí, tlačili sme na bránu, no nepodarilo sa nám skórovať. Veľakrát sa nám otvoril priestor pred bránou, no loptičky končili väčšinou nad bránou hostí. Súper ešte v poslednej dvojminútovke zatlačil, no nedovolili sme si inkasovať gól a opäť nás skvelými zákrokmi podržala brankárka Karolína Krištofová.

Tretia tretina pokračovala v našej útočnej hre, no presadiť sa podarilo až v 10. minúte Ivane Hrehušovej a 3. gól do siete hostí strelila v 13. minúte kapitánka Trošková. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, Tvrdošínčanky si zahrali posledné 2 minúty powerplay, no nepodarilo sa im znížiť stav zápasu.

Nakoľko semifinálová séria skončila po domácich zápasoch nerozhodne 2:2, o druhom finalistovi rozhodne až piaty zápas na ihrisku Tvrdošínu, vo štvrtok o 19:30. Prvým finalistom ženskej florbalovej extraligy sa stali historicky hráčky Spišskej Novej Vsi.

UPOZORNENIE: Na rozhodujúci piaty semifinálový zápas bude v prípade dostačujúceho počtu ľudí zabezpečená doprava mikrobusom. Pre viac informácii sledujte našu Facebookovú stránku!

Vyjadrenie hráčky Barbory Gáborovej:

Pre nás bolo najdôležitejšie vyhrať zápas, čo sa odzrkadlilo v nasej hre, samozrejme aj v hlavách a žiadny iný vysledok sme si nepripúšťali. Zápas bol až do poslednej minúty napínavy a nervydrásajúci, ale konečne sme ukázali kolektívnu hru a najmä silu, ktorá je v nás. S výsledkom 3:1 som spokojná, aj keď je veľká pravda, že sme veľa čistých šancí nepremenili a šťastie konečne stálo aj na našej strane.

Teraz je čas pripraviť sa hlavne na piaty zápas a pevne verím, že sa nám ho podarí vyhrať a úspešne zakončiť sezónu.

Vyjadrenie brankárky Karolíny Krištofovej:

V sobotu sme za vyrovnaného stavu série privítali Oravčanky vo vychladenej Dubnickej hale. Zápas sa začal lepšie pre nás, keď sme po prvej tretine vyhrávali 2:0. Po druhej tretine to už také úžasné nebolo, kedy sme stratili dvojgólový náskok a stav bol vyrovnaný na 3:3, no a po tretej tretine nám nebolo moc do smiechu. Zápas sme nedokázali dotiahnuť do šťastného konca, a tak sa Tvrdošínčanky ujali vedenia 2:1 na zápasy.

V nedeľu sme inú možnosť ako vyhrať nemali. Nechceli sme myslieť na to, že by to bol náš posledný zápas sezóny, no museli sme bojovať ako keby bol. Aj vďaka odhalenej systémovej chybe, na ktorú prišla Katka Behancová a hlbokým slovám, ktorými ku nám prehovorila Renáta Reseková sa nám podarilo vyhrať. Alebo možno preto, že sme konečne asi za celé play-off mali viac striel na bránu ako súper a práve preto mi v bráne bola ešte väčšia zima ako v sobotu. Alebo možno preto, že vďaka vyrovnávaciemu gólu našej malej Bašky Gáborovej, z ktorého sme sa všetky tešili minimálne toľko čo ona, nám táto eufória vydržala až do konca zápasu a po záverečnom hvizde sa ešte vystupňovala.

K finále sme bližšie ako minulý rok, tak dúfam, že si ho po dvoch rokoch aj zahráme.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

V sobotňajšom zápase sme boli prvú tretinu lepším tímom, dokázali sme si vybudovať náskok 2:0, bohužiaľ v druhej tretine sme odpadli, súper vyrovnal dvomi šťastnými gólmi a v tretej tretine za vyrovnaného stavu zopár chybných rozhodnutí rozhodcov výrazne ovplyvnili výsledok zápasu. V nedeľňajšom zápase sme boli celú hru lepším tímom, súper nás počas zápasu zatlačil len na konci druhej tretiny v posledných 2 minútach a v závere stretnutia pri hre bez brankárky.