Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

Považské derby pre Pruské

Považské derby pre Pruské HOKEJBAL   14.10.2019

ŠK 98 Pruské - HBK PROTEF Považská Bystrica 4:3 sn  (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

V siedmom kole hokejbalovej extraligy si zmerali sily dva tímy z Považia. Do derby zápasu medzi ŠK 98 Pruské a HBK PROTEF Považská Bystrica vstúpili lepšie domáci. V rohu ihriska zabojovali o loptičku Ilončiak s Rusnákom, Rusnák prihral nepokrytému Rehákovi, ktorý prestrelil Buliša a poslal Pruské do vedenia, 1:0.  Pruštania sa, ale dlho z vedenia netešili, v 8. minúte dokázali Považskobystričania vyrovnať gólom Miškeho, 1:1.  V 14. minúte loptičku spoza vlastnej brány rozohral Krčmárik na Rusnáka, ten posunul Ilončiakovi, ktorý zatiahol loptu až do útočného pásma a kde našiel pripraveného Rusnáka, ktorý strelou od brvna opäť poslal Pruské do jednogólového vedenia, 2:1. Druhá tretina vyšla lepšie hosťom, v ktorej dokázali streliť 2 góly.  Po zlom prebraní hráčov v obranom pásme Pruského sa presadil Lipták, ktorý poslal loptičku do odkrytej Mišovcovej brány, 2:2. V 28. minúte za podrazenie putoval na trestnú lavicu P. Pagáč, čo dokázali hostia využiť a prvýkrát v zápase sa dostali do vedenia 2:3. V tretej tretine dokázali Pruštania využiť svoju jedinú presilovku v zápase, keď strelou z prvej vyrovnával Balga, 3:3. V nadstavenej päťminútovke boli hosťujúci hráči aktívnejší, svoje príležitosti však nevyužili a víťaza tak mali určiť samostatné nájazdy. V nájazdoch domáci brankár Michal Mišovec za svoj chrbát pustil len jednu loptičku, zatial čo jeho náprotivok Peter Buliš inkasoval dvakrát. Za Pruské dokázali premeniť nájazd Kapko a Vozár, pričom Vozárov gól znamenal pre domácich výhru v zápase.

Vylúčenia: 4:3 po 2 min.

Góly ŠK 98:  REHÁK (Rusnák, Ilončiak), RUSNÁK (Ilončiak, Krčmárik), BALGA (Vozár, Rehák), VOZÁR (rozhodujúci nájazd)

Zostava ŠK 98: Mišovec - Bielik, Krčmárik, Ilončiak, Rehák, Vozár, Faktor, Cíbik, Balga, Kapko, D. Pagáč, Rusnák, P. Pagáč, Čerepan

Alan Rusnák  (útočník ŠK 98) : "Bol to ťažký zápas, ale podali sme zodpovedný výkon. V prvej tretine sme hrali veľmi dobre, boli sme lepší, no v druhej sme upustili od našej hry. Bystričania sa dostali do zápasu aj presilovkami, boli nepríjemní. Nevzdali sme  sa a bojovali sme ako jeden tím až do konca. Preto som rád, že sa nám napokon podarilo zvíťaziť."