Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

SHBE: CEZ VÍKEND JEDNA PREHRA A JEDNO VÍŤAZSTVO

SHBE: CEZ VÍKEND JEDNA PREHRA A JEDNO VÍŤAZSTVO HOKEJBAL   15.03.2016

Počas víkendu čakali na naše mužstvo dva ťažké zápasy. V sobotu druhé mužstvo z tabuľky Hokejmarket Skalica a v nedeľu tretí Leaders Ružinov.

ŠK 98 Pruské – HBK Hokejmarket Skalica 2:4 (0:0, 0:0, 2:4)

V 6. min. vďaka zlému striedaniu domácich dostali možnosť presilovej hry hostia, ale domáca obrana im nedovolila túto možnosť využiť. V 9. min. a aj v 12. min. mali túto možnosť aj domáci a hoci Škultéty i Fumač vyslali nebezpečné strely Petrovič v bránke hostí bol pozorný.

Podobný hokejbal sa hral aj v druhej tretine,  ktorej vynikali obrany a hlavne obaja brankári Moško aj Petrovič. Góly začali padať až v tretej tretine a to hneď od úvodnej minúty, kedy vysoký Bundil zachytil vyhadzovanú loptu z pásma Skalice,na červenej čiare uspel v súboji s dvojicou skalických útočníkov,posunul Gavačovi na modrú a jeho strela skončila v Petrovičovej bránke 1:0. V 36. min. mohli domáci cítiť krivdu zo strany rozhodcov, ktorí po čisto vyhratom buly vyhodili Maděru a po opakovanom buly Salajka prestrelil medzi Moškove betóny a vyrovnal na 1:1. O minútu sa opäť tešili domáci, keď sa Maděra uvoľnil za skalickou bránkou, prihral do bránkoviska na Budaya a ten tečom pridal druhý pruštiansky gól. V 35.min. po prihrávke spoza bránky z kruhu peknou strelou vyrovnal Miklík a v 42.min. ako cez kopirák Zelenka pridal tretí skalický úspech. V záverečnej minúte domáci odvolali svojho brankára, ale dôrazný Rampáček vypichol na červenej čiare loptu Bundilovi a do prázdnej bránky pridal 4. gól.

Vylúčenia: 4:4 – po 2 min.

Góly ŠK 98: GAVAČ (Bundil), BUDAY (Maděra, Fumač)

Zostava ŠK 98: Moško, Mišovec – Kyselica, Bundil, Cíbik,Doskočil, Valášek, Ilončiak, Juríček – Fumač, Bachynec, Gavač,Maděra, Šimko, Kučera, Buday, Bielik

ŠK 98 Pruské – Leaders Ružinov 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Tak ako nešťastne skončil sobotný súboj so Skalicou, tak podobne začal aj ten nedeľný s Ružinovom. Už v 5. min. Moško chcel loptu rýchlo rozohrať, tú na modrej zachytil Blaško a hoci bránku netrafil, Huber loptičku pohotovo dorazil do pruštianskej bránky. Domáci tím to veľmi nezlomilo a aj vďaka presilovke v 9. min. častejšie ohrozovali Humlíčka v bránke hostí. Veľmi dobrú šancu na vyrovnanie mal Šimko, ale trafil iba do brankára.

Aj v úvodných minútach druhej tretiny hrali domáci ďalšiu presilovku a hoci ostreľovali ružinovskú bránu stav sa nemenil ani po Kyselicovej strele, ktorú zastavila ľavá tyčka. Mužstvá neuspeli ani v 25,resp. 27. min. počas ďalších presiloviek. V 29. min. mohli hostia pridať druhý gól, ale Moško skvele zasiahol po krížnej nahrávke na zadnú tyčku.

Tak ako v sobotu aj v nedeľu mali domáci výborný nástup do tretej tretiny a už po 25 sekundách po Maděrovom vyhratom buly Kubrický vymietol ľavý Humličkov vinkel 1:1. V 33. min. počas domácej presilovky stálo množstvo šťastia pri Humlíčkovi, ktorý bol pod veľkou paľbou pruštianskych strelcov, ktorí ho však nedokázali prekonať. To sa podarilo v 38. min. Kyselicovi, ktorý lišiackou strelou od modrej do odkrytého rohu pridal druhý gól 2:1. Veľkú šancu na vyrovnanie dostal Ružinov v 42. min. pri vylúčení Bachynca, ale tentokrát sa prekonával Moško a privádzal hosťujúcich útočníkov do zúfalstva. V záverečnej minúte pristúpili hostia k hre bez brankára, počas ktorej Fumač získal v súboji na červenej loptu, pri úniku bol faulovaný, no rozhodcovia uznali technický gól, čím domáci zvíťazili 3:1.

Vylúčenia: 3:5 – po 2 min.

Góly ŠK 98: KUBRICKÝ (Maděra), KYSELICA (Fumač), FUMAČ

Zostava ŠK 98: Moško, Mišovec – Kyselica, Bundil, Cíbik, Doskočil, Valášek – Fumač, Škultéty, Bachynec, Kubrický, Maděra, Šimko, Buday, Ilončiak