Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Druhé kolo sme odohrali vo Vranove n/T

Druhé kolo sme odohrali vo Vranove n/T HOKEJBAL   15.09.2022

Extraliga U 20:  HMHK bauska. Vranov n/Topľou - ŠK 98 Pruské 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)                                                                                                                  Góly: Štefaňák 2, Gavron, Gutt

ROZHOVOR S MATEJOM PAGAČOM PO DRUHOM KOLE EXTRALIGY U20:

AHOJ MATEJ AKO HODNOTÍŠ ZÁPAS VO VRANOVENAD TOPĽOU?
,, Tak zápas hodnotím celkom dobre, no bohužiaľ sme prehrali ale mali sme dosť šancí."
PRVÚ TRETINU STE HRALI VEĽMI DOBRE ČO SA STALO KED STE NEPREMENILI ŽIADNU ŠANCU?
,, Tých šancí tam bolo veľa a ten gól tam padnúť mohol no nepodarilo sa , nabudúce musíme určite viac strieľať a víde to."
ČO ROBIEVAŠ VO SVOJOM VOĽNOM ČASE?
,, Rád chodím na bicykel a niekedy si zahrám aj futbal, ale najviac času dávam hokejbalu, pretože sa chcem zlepšovať."

V sobotu 10.9. sa odohral aj zápas 2. kola SHbE mužov, kde sa naši muži predstavili na pôde Vranova nad Topľou.

Zápas začal z oboch strán opatrne, keďže sa hralo v upršanom počasí na plastovej ploche. Po opatrnom vstupe sa dostali hráči ŠK do viacerých snubných príležitostí, ktoré však nedokázali zužitkovať. Domáci hrozili len príležitostne a tak sa prvá tretina skončila bezgólovo.

Druhá tretina začala podstatne svižnejšie. Po chybnej rozohrávke hráčov Pruského sa dostal hosťujúci Raschman do úniku a v 27 sekunde druhej tretiny poslal domácich do vedenia 1:0. O minútu neskôr ponúkli hráči ŠK presilovku Vranovčanom, ktorí ju dokázali zužitkovať a Cifranič zvýšil na 2:0. Na druhej strane sa udial podobný scenár a v 22. minúte Prna znižoval na 2:1. Už o pár sekúnd potrestal chybu domácej obrany Magut a vyrovnal na 2:2. Zverenci trénera Gregoríka ale nedokázali udržať toto skóre a  pár sekúnd pred koncom druhej tretiny poslal domácich Cifranič do jednogólového vedenia 3:2.

V tretej tretine sa prihlásili o slovo opäť hostia a Šatka už po 10 sekundách hry dokázal skórovať a vyrovnal na 3:3. Po pár minútach zvýšenej aktivity sa dostal do samostatného úniku hosťujúci Vozár, ktorý sa nemýlil a zvýšil na 3:4 v prospech Pruského. Krátko po vhadzovaní sa dostal do príležitosti Prna, ktorý to naservíroval Rajníčkovi medzi kruhy a bolo 3:5. V závere dokázal už len domáci Raschman skorigovať na konečných 4:5.

HMHK Vranov nad Topľou - ŠK 98 Pruské 4:5   (0:0, 3:3, 1:2)

Góly: 16. Raschman (Džamba), 17. Cifranič (Džupina, Oščipovský), 30. Cifranič (Raschman), 39. Raschman (Oščipovský, Džamba) - 22. Prna, 23. Magut, 31. Šatka, 36. Vozár (Cíbik), 37. Rajníček (Prna)

Zostava ŠK: Suchomel, Pagáč P, Pagáč D, Tichý, Valášek, Vozár, Cíbik, Šatka, Rajníček, Greguš, Prna, Čerepan, Urbaník, Magut

Ohlasy po zápase:

Maroš Hric (tréner Vranova) : Výsledok sa mi hodnotí ťažko, lebo určite sme neboli horším tímom, V niektorých fázach sme mali navrch, ale súper bol trpezlivý, Čakal na naše chyby, ktorých sme sa žiaľ nevyvarovali a Pruské nás žiaľ nekompromisne trestalo. Minimálne o bod , ktorý sme si zaslúžili, sme sa pripravili sami. Kým hostia niektoré góly do našej bránky pretlačili, my sme ich chceli dávať po pekných akciách a ani vyložené šance sme nepremenili.

David Prna (útočník ŠK98):

-Ako hodnotíš prvý zápas vonku?

Prvý zápas sezóny vonku hodnotím tak 50/50, vyhrali sme a to je dôležité.

-Si spokojný so svojím výkonom a s výkonom tvojho týmu?

Ja sa nikdy neuspokojím so svojím výkonom, vždy sa snažím pomôcť tímu čo najviac po hernej aj psychickej stránke. Tak je začiatok sezóny, stále sa ešte zohrávame. Hráme strašne kostrbato vieme si vytvoriť veľa šancí ale nepremieňame. Na druhej strane ma teší, že aj ked sme oba zápasy prehrávali o dva góly dokázali sme otočiť a vyhrať.

-Aké máš ciele do sezóny?

Ciele do sezóny sú jasné, ísť od zápasu k zápasu, užívať si hokejbal a mieriť na čo najvyššie priečky.

Celý tím si isto prajeme už nejakú medailu túto sezónu.