Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

ZEX: V sobotu najvyššia výhra, v nedeľu nedohraný zápas

ZEX: V sobotu najvyššia výhra, v nedeľu nedohraný zápas FLORBAL   16.01.2017

ŠK 98 Pruské - Eastern Wings Michalovce

17:0

(3:0;8:0;6:0)

V zápase proti Michalovciam sme zo začiatku nevedeli nájsť správne tempo, no v 9. minúte Veronika Dobrodejová otvorila strelecký účet a minútu na to sa pridala aj Gáborová. Loptičku sme počas celej tretiny držali pevne na svojich hokejkách, Michalovciam sme nedávali priestor na hru a v 18. minúte zvýšila na 3:0 znovu V. Dobrodejová.

Do druhej tretiny sme nastúpili lepšie, v 3. minúte pridala svoj 2. gól Gáborová a následne sme počas druhej tretiny pridali až 5 ďalších gólov z hokejok V. Dobrodejovej, Troškovej, Hrehušovej a Resekovej. V 12. minúte sa V. Dobrodejovej podarilo skórovať v oslabení.

V tretej tretine sme zo začiatku vybehli na súpera a Andrea Šidlová strelila v 13. a 21. sekunde 2 rýchle góly. Neskôr ešte svojimi presnými zásahmi zvýšili skóre Trošková, Kňažková, Trošková a Šidlová.

ŠK 98 Pruské - FBC Mikuláš Prešov

(zápas nedohraný)

Prešovčanky prišli na zápas s teplomerom v ruke a nechceli nastúpiť na 1. tretinu. Teplomer sa však vybil a súperky nemali ako rozhodcom dokázať nízku teplotu v hale. Zápas sa aj napriek tomu, že 2 hráčky Prešovu protestovali začal hrať a už po 19 sekundách sme po rýchlom góle Hrehušovej viedli 1:0. Neskôr ešte Hrehušová zvýšila na 2:0, no v prestávke medzi 1. a 2. tretinou boli hostia kúpiť batérie a teplomer ukázal hodnotu 12,2°C. Pri viacerých pokusoch teplomer nameral vždy inú hodnotu, takže nad presnosťou merania sa ani nebudeme zamýšľať. Podľa predpisu by malo byť v hale 16°C, takže Prešovčanky ukončili zápas.

To, či to bola vypočítavosť zo strany východniarok, alebo bolo za tým niečo iné necháme na vašom posúdení, každopádne teraz nám zostáva iba čakať na rozhodnutie ligovej komisie.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

V zápase s Michalovcami to bol od začiatku jednoznačný súboj v náš prospech. V zápase sme predviedli veľa krásnych gólových kombinácii a v obrane pomohli Barbore k prvému čistému kontu, ktorá to nemala ľahké, aby bola pripravená na občasné , niekedy nebezpečné výpady hosťujúcich hráčok. Zápas s Prešovom ťažko hodnotiť po jednej odohranej tretine, my sme pokračovať chceli. Bohužiaľ situáciu, že je v hale chladno, neovplyvníme, ale ešte som sa nestretol s takýmto prípadom, žeby super odmietol hrať. Nám sa to už v minulosti tiež stalo, že sme prišli hrať do chladnej haly, nikdy nás ani nenapadlo zápas neodohrať. Neviem si predstaviť, že teraz niekto príde niekam na zápas a odmietne nastúpiť, lebo napríklad je za mantinelom krátka výbehová zóna, ktorá je rovnako daná predpisom.