Slider

foto
Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov
foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.

U19: Po nočnej more z Vranova, sebavedomý výkon a domáca prehra po nájazdoch

U19: Po nočnej more z Vranova, sebavedomý výkon a domáca prehra po nájazdoch HOKEJBAL   16.06.2020

Náročný víkend pre pruštianských juniorov

Počas uplynulého víkendu odohrali hráči U19 náročné dvojkolo. V prvom zápase cestovali dlhých 5 hodín do Vranova nad Topľou.

Značne sebavedomí tím Ondreja Budaya však schladil súper už v úvodnej pätnásťminútovke. Po vážnych chybách v obrane a následných zaváhaniach brankára, bol výsledok prvej tretiny 3:0 pre Vranov.

V úvode druhej tretiny dokázali hráči Pruského znížiť, potom však prišla deštruktívna smršť od hráčov domácich. Po strelení nasledovných 3 gólov sa hráči súpera zosypali ako piesok na púšti.  Vranovčania si začali zápas užívať. Tréner hostí zobral oddychový čas, v ktorom sa snažil upokojiť zosypaných hráčov. Tí sa zomkli a opäť dokázali znížiť o jeden gól. Bohužiaľ prišli ďalšie chyby hostí, tie vyústili do ďalších dvoch inkasovaných gólov.

V tretej tretine už bolo rozhodnuté o osude zápasu. Na hostí bolo zrejmé sklamanie a beznádej. V tejto tretine inkasovali 3 góly, čo zavŕšilo bravúrny zápas domácich, musím však spomenúť, že za mužstvo hostí sa presadil hráč tretej formácie Michal Pagáč, jeden z najmladších hráčov tímu.

Prišlo nám to ako peklo na zemi

Zhodujú sa Prušťania. Pred zápasom ktorý za začal o 17:00 padal dážď, samozrejme aj na plochu. Hracia plocha je z plastu, takže pochopiteľne sa zo začiatku šmýkalo. Voda, ktorá bola pod plastovým povrchom sa začala vplyvom intenzívneho slnečného žiarenia odparovať. Neznesiteľné dusno a odraz slnka do očí z plastu,neuľahčoval už aj tak spackaný zápas.

Nastolenie zrkadla pred Play -Off

Zápas nastolil reálne zrkadlo tempa hry počas play-off, ktoré odohrajú hráči Pruského práve s mužstvom Vranova. Vranov je doma silný, čo znamená, že je potrebné pracovať na lepších výsledkoch.

HMHK bauska. Vranov nad Topľou - ŠK 98 Pruské 10:3 (3:0, 5:2, 2:1)

Zostava Pruského: Suchomel(B), Peter Pagáč, Anton Backo, Faktor, Čerepan, Ján Šatka, Kurtíš, Baláž, Martin Backo, Matej Šatka, Prna, Michal Pagáč, Letko

Tréner: Ondrej Buday

Vedúci mužstva: Šofo, Marián Čerepan

Sebavedomý výsledok po hrôzostrašnom debakli

Dňa 14.6.2020 sa v rámci dvojkola po Corona pauze stretli mužstvá ŠK 98 Pruské a ŠĶ Bukovinka Zvolen. V tomto súboji bol favoritom tím hostí, ktorý figuruje na 2 mieste. V predchádzajúcom zápase porazil hráčov Pruského 8:0 na domácej pôde, čo znamenalo, že Prušťania mali čo odplácať.

Prvá tretinasa začala dominantnejšie pre hostí, ktorí skúšali pozornosť brankára Martina Suchomela. Otvárací gól zápasu strelilo mužstvo Zvolena v 10. minúte, po fatálnej chybe celého mužstva, ktoré zaspalo v tretine súpera. V 11. minúte prišiel faul Miroslava Kurtiša, táto situácia nepomohla k pohode tímu. Ten však dokázal udržať momentálny stav až do konca tretiny.

Druhá tretina bola o niečo agresívnejšia. Neprišlo k nej ku žiadnemu gólu. No diváci mohli vidieť zápas na úrovni play-off. Hráči hrali do tela, hra bola kontaktnejšia. Bola vidieť bojovnosť na obidvoch stranách. Taktiež bolo signalizovaných až 6 trestov.

Tretia tretina sa začala opäť aktívne. Už v úvode bolo vidieť veľké nasadenie. V 32. minúte dostal Adam Baláž prihrávku od Davida Prnu na modrú čiaru. Presne mierenou strelou ponad rameno brankára hostí dokázal skórovať, zápas sa tak vyrovnal na výsledok 1:1. V ďalšom priebehu tretiny diváci videli nervózny hokejbal, hráči Pruského dostali sebavedomie. V 44. minúte počas presilovej hry dostal Ján Šatka prihrávku od Petra Pagáča, ktorú dokázal efektívne využiť a skórovať do Zvolenskej brány. V 45. minúte odvolali Zvolenčania brankára a 13 sekúnd pred koncom dokázali z dorážky streliť vyrovnávajúci gól. Bolo to veľké sklamanie pre domácich.

V nájazdoch dokázali zvíťaziť hráči Zvolena. Body sa tak delili, no viac ich pripadlo hráčom súpera.

Nádej do play-off

Je vidieť, že pokiaľ hrajú Prušťania doma, pri podpore domácich priaznivcov, dokážu uhrať solídny výsledok s akýmkoľvek mužstvom. Samozrejme je potrebný maximálny výkon a morálka.

ŠK 98 Pruské - ŠK Bukovinka Zvolen 2:3sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Zostavy: Suchomel (B), Anton Backo, PeterPagáč, Čerepan, Ján Šatka, Faktor, Kurtíš, Baláž, Martin Backo, Matej Šatka,Prna, Michal Pagáč, Letko, Gajdoš

Otvárač dverí: Ľuboš Rebro

Autor: Anton Backo