Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

II. kolo SHbE: MŠK Autostyle Kežmarok - ŠK 98 Pruské 2:5

II. kolo SHbE: MŠK Autostyle Kežmarok - ŠK 98 Pruské 2:5 HOKEJBAL   16.09.2018

MŠK Autostyle Kežmarok - ŠK 98 Pruské 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Po minulotýždňovej strate bodov doma so Svidníkom, chceli Prušťania priniesť nejaký bod z Kežmarku. Ten nás privítal miernym dažďom a pokračoval s prestávkami aj počas prvých dvoch tretín. Úvodné minúty mali miernu prevahu domáci a hostia na mokrom teréne vyrážali len do ojedinelých útokov. Väčší tlak si vytvorili v 7. min, na konci ktorej Tichý z uhla prekvapil Sudora v domácej bránke, čím otvoril skóre zápasu 0:1. Domáci pridali na dôraze a už v 12. min. vyrovnali. Tichý zbytočne v medzikruží čakal na súboj, ktorý následne prehral a mladý Groman na štvrtýkrát pretlačil loptu za Mišovca 1:1. Hosťom mokrý terén robil väčšie problémy ako domácim a aj preto vyložené šance Vozára, Fumača či Bachynca ostali nevyužité.

Aj úvod druhej tretiny lepšie vyšiel domácim, k čomu prispela presilovka pri vylúčení Tichého. V 21. min. Kovalčíkovu strelu od modrej Mišovec vyrazil pred nabiehajúceho Kundlu a hostia po druhýkrát kapitulovali 2:1. Tentokrát pridali na dôraze Prušťania a v 23. min. bolo vyrovnané. Fumač v strednom pásme vybojoval loptičku a v nájazde 2 na 1 Bachynec 2 gólom Pruského vyrovnal na 2:2. Prušťanie povzbudení zrýchlili svoj pohyb dôsledkom čoho bol už v 25. min. tretí gól. Tentokrát Valášek v ľavom kruhu vyhral súboj s domácou obranou, našiel na druhej strane voľného Balgu a ten nekompromisne zvýšil na 3:2. V záverečnej minúte druhej tretiny domáci brankár vyhodil loptičku za mantinel a následnú presilovku už po 9 sek. zužitkoval Balga svojim druhým gólom 4:2.

V tretej tretine sa síce hostia viac sústredili na obranu, ale aj tak najväčšiu šancu zápasu mal Husár, ktorý v 37. min. netrafil do prázdnej brány. Aj záverečná minúta tretej tretiny patrila hosťom a presadili sa aj v oslabení. Mišovec rýchlo rozohral na Valáška, ktorý do behu vysunul Fumača a ten v súboji zoči-voči Sudorovi upravil na konečných 2:5. Prušťania podali veľmi dobrý výkon a víťazstvo si plne zaslúžili.

Vylúčenia: 2:5 po 2 min. + Šľachtič (KK) 10 min. OT
Góly ŠK 98: TICHÝ (Vozár, Cíbik), BACHYNEC (Fumač), BALGA (Valášek), BALGA (Vozár, Tichý), FUMAČ (Valášek)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Špilak - Valášek, Krčmárik, Husár, Tichý - Vozár, Cíbik, Balga - Fumač, Kapko, Bachynec - Harár, Bielik, Ďuriš - Pagáč