Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Pruské je vo finále

Pruské je vo finále FLORBAL   17.03.2022

Florbalistky postúpili do finále ženskej florbalovej extraligy!

Naše florbalistky sa po napínavom semifinále dostali do finále extraligy. V ňom sa stretnú s najväčším rivalom z neďalekej Nemšovej. Môžeme sa tak tešiť na Považské derby.

V sobotu sa semifinále prvýkrát presunulo do Dubnickej haly za stavu série 1:1. No po nepremenených šanciach Prušťanky prehrali 3:5. Do nedeľného stretnutia tak Kysucké nastúpilo s postupovým mečbalom. V úvodnej tretine dokázala hosťujúcu brankárku zdolať len Hajdúchová a v druhej tretine sa k nej pripojila Drábeková a Pánová. Záverečné minúty zápasu boli značne zdramatizované. V priebehu pár sekúnd sa Kysučankám podarilo upraviť výsledok zápasu na 3:2.

O druhom finalistovi tak musel rozhodnúť piaty zápas. V úvodnej tretine Prušťanky prehrávali na Kysuciach 1:0. V prostrednej sa dokázala presadiť Hrehušová a tretia tretina sa tak začala s výsledkom 1:1. Tá bola gólovo najbohatšia. Po góle Kysučaniek sa presadila dvakrát Lenčéšová a trestné strieľanie premenila opäť Hrehušová. V závere zápasu sa súperkám podarilo upraviť výsledok na konečných 3:4.

Zverenkyne trénera Vladimíra Gábora sa tak stali druhým finalistom tohtoročnej sezóny. Veríme, že tak ako v semifinále, aj na finálové zápasy prídete Prušťanky povzbudiť vo vysokom počte. Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu. Finálové zápasy začínajú27.-28. marca u súpera  v hale M-šport Trenčín. Nedeľné stretnutie bude vysielané na webe Huste.tv. Pondelkový zápas 28.3. budete môcť sledovať aj v televízií na JOJ ŠPORT.

Vladimír Gábor (tréner ŠK 98 Pruské): „Dnes to bol rozhodujúci zápas so všetkým, čo má mať. Veľmi dramatický až do konca. My sme snažili od začiatku hrať útočne, aj keď nám to v prvej tretine nepadalo. V tretej tretine sme ten tlak naklonili na svoju stranu a na konci sme to aj so šťastím udržali. Takže sme šťastní za finále. Súperovi gratulujem k tretiemu miestu. Mrzí ma to, ale do finále mohol ísť len jeden. Taký je šport.

Renáta Reseková (kapitánka ŠK 98 Pruské): „Do prvej tretiny sme vstúpili veľmi nervózne, ako keby sme ani nechceli vyhrať. Všetko, čo sme si povedali, zostalo v šatni. Chvalabohu to súper nevyužil a výsledkovo neodskočil. Do druhej tretiny sme si povedali, čo už chceme hrať a začalo nám to vychádzať. Ukľudnili sme sa na hokejkách a strelili kontaktný gól. Tretiu tretinu sme už išli buď alebo a našťastie to vyšlo v náš prospech. Celá séria bola vynikajúca s vyrovnanými a dramatickými zápasmi. Aj vďaka súperovi.