Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

III. kolo HEL: LG AB-HOKEJ Bratislava vs. ŠK 98 PRUSKÉ 2:1

III. kolo HEL: LG AB-HOKEJ Bratislava vs. ŠK 98 PRUSKÉ 2:1 HOKEJBAL   17.09.2017

LG AB-HOKEJ Bratislava - ŠK 98 Pruské 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Keďže 16. september bol svadobným dňom Petra Bachynca, tak len 12 hráčov Pruského cestovalo do Bratislavy na zápas s LG. Aj napriem tomu prvá tretina bola vyrovnaná a LG sa ujalo vedenia v 7. min. počas presilovky, vďaka šikovnej strele Pukaloviča spoza pravého kruhu.

Od začiatku druhej tretiny sa Prušťania častejšie dostávali do útočného pásma domácich, takže Mendl musel byť ostražitejší ako v prvej tretine. Všetko však pribrdzila 22. min, kedy si Tichý nedovolene počíňal v obrane a bol vylúčený za sekanie. Ten v zlosti odpálil loptičku, za čo nasledoval TH za nastrelenie loptičky do rozhodcu, hoci tá letele v bezpečenej vzdialenosti od rozhodcu Kraloviča, čím sa trest navýšil na 7 min. Toto bolo veľké a neopodstatnené ovplyvnenie vývoja zápasu v prospech domácich. LG i napriek presile si nedokázalo vytvoriť patričný tlak na Pruské a v dôsledku nervozity Kostka inkasoval za hrubosť trest 2 + 2 min. Hra 4 na 4 viac vyhovovala Prušťanom, čo sa prejavilo v 28. min, keď Balga peknou strelou od modrej vyrovnal na 1:1.

Nástup do tretej tretiny vyšiel lepšie domácim, keď už v 10. sek. Ondruška pekne prešiel medzi pruštianskou obranou, ale rýchlonohý Cíbik v poslednej chvíli zblokoval jeho strelu. V 32. min. Mikulčík ukázal prehľad a lišiackou strelou prekvapil Mišovca k pravej tyčke a upravil na 2:1. Prušťania sa snažili i naďalej o vyrovnanie, ale na záverečný tlak už neostali sili a nepomohla ani záverečná hra bez brankára. I napriek prehre si Prušťania zaslúžia pochvalu za predvedený výkon, čo sa už o rozhodcoch povedať nedá.

Gól a asistencia: 28. BALGA (Kučera)

Rozhodcovia: Kralovič- Mixa

Vylúčenia: 4:4, navyše Tichý (Pruské) 10 + 10 min + TH

Zostava ŠK 98: Mišovec – Tichý, Krčmárik, Husár, Juríček, Kučera – Vozár, Cíbik, Balga, Bajzík, Bielik,  Buday