Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

ZEX: O postupe do finále sme rozhodli v predĺžení!!

ZEX: O postupe do finále sme rozhodli v predĺžení!! FLORBAL   18.03.2016

Finále sa po dvoch rokoch vracia späť do Dubnice!!! Napínavý zápas o postup do finále sme zvládli lepšie ako súper a tak sa po výhre 5:6 po predĺžení môžme radovať z postupu. Tvrdošín teda skladá svoju majstrovskú korunku a bude sa musieť tento rok uskromniť s 3. miestom.

FBK Tvrdošín - ŠK 98 Pruské

5:6pp

(1:2;3:1;1:2;0:1pp)

Zápas začal veľmi aktívne z oboch strán, oba tímy vedeli, že ide o všetko, preto sa hralo pod veľkým tlakom a fanúšikovia boli v napätí kto strelí prvý gól. Do vedenia nás poslala v 10. minúte Šidlová po zrazenej strele, no Tvrdošín sa dokázal s inkasovaným gólom rýchlo vyrovnať, keď už o necelé 3 minúty Turčáková vyrovnala na 1:1. Prvá tretina patrila našim dievčatám, dokázali si vypracovať veľké množstvo šancí, chýbala iba presnosť v koncovke. Strelecké trápenie nakoniec prekonala Hrehušová, ktorá poslala gól do šatne 20 sekúnd pred koncom prvej tretiny!

Druhá tretina bola z našej strany menej aktívna, súperovi vychádzali útočné akcie a nám sa nedarilo dostať sa do hernej pohody. Už v druhej minúte vyrovnala na 2:2 Buková a dokonca v 7. minúte Ješšová strelou spoza polovice dostala Tvrdošín do vedenia. Na konci 9. minúty sa opäť podarilo Hrehušovej streliť gól a vyrovnať, no Tvrdošín sa o 2 minúty opäť tešil. Do konca druhej tretiny sa už nepodarilo našim dievčatám vyrovnať a tak sme išli do šatne za stavu 4:3.

Tretia tretina bola už od prvých sekúnd veľmi vyrovnaná, 20 minút bolo pred nami a všetko sa mohlo ešte zmeniť, preto museli oba tímy pristúpiť ku zápasu veľmi zodpovedne. Tvrdošín sa aj napriek nášmu tlaku dostal do vedenia o 2 góly, opäť po dlhonosnej strele Ješšovej, ktorej loptička sa doslova doplazila do brány. Následne bola vylúčená Bobotová za hru rukou a tak sme mali možnosť využiť presilovku a dotiahnuť sa na rozdiel jedného gólu. 5 sekúnd pred koncom presilovky sa podarilo Hrehušovej dostať nás do zápasu kontaktným gólom a o necelé 2 minúty zakončila náš tlak vyrovnávajúcim gólom do siete Tvrdošínu. Približne 2 sekundy pred koncom tretiny bol Tvrdošín v silnom tlaku na našu bránu, jedna z hráčok sa ocitla sama pred našou otvorenou bránou, no obetavá Krištofová doslova vykopla loptičku z bránkovej čiary.

Nakoľko sa v riadnom hracom čase nerozhodlo, nasledovalo 10 minútové predĺženie. V tom sme boli lepším tímom od prvých sekúnd, zatlačili sme na bránu Tvrdošínu a snažili sme sa akýmkoľvek spôsobom dostať loptičku do brány. Tvrdošín mal taktiež zopár akcii, no tie chvalabohu končili väčšinou na nohách našich obrankýň. V predĺžení bolo z našich hokejok vystrelených možno 10 striel, ktoré len tesne míňali súperovú bránu. Už sa zdalo, že v poslednej minúte sa nepodarí rozhodnúť a o druhom finalistovi budú rozhodovať nájazdy, no 25 sekúnd pred koncom sme ešte dokázali zatlačiť súpera pred vlastnú bránu a Hrehušová sa aj napriek 3 hráčkam okolo seba dokázala obtočiť a našla voľné miesto nad ramenom brankárky!

Táto strela nás posunula do bojov o majstrovský titul a nasledovala nefalšovaná radosť z postupu! Samozrejme radovali sa aj fanúšikovia, ktorí autami či mikrobusom pricestovali na Oravu a v početnej skupinke prekričali domácich fanúšikov!

Vo finále sa stretneme so Spišskou Novou Vsou už túto sobotu a nedeľu na ihrisku súpera a o 2 týždne cez víkend na domácom ihrisku. V sobotu o 16:00 a v nedeľu o 14:00. Viac info prinesieme na našej Facebook stránke.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

V prvom rade chcem poďakovať približne 40 skvelým fanúšikom, ktorí merali cestu do Tvrdošínu a skvelo povzbudzovali. Potom samozrejme všetkým hráčkam za bojovný a oduševnený výkon, a že sa nevzdali ani za nepriaznivého stavu v tretej tretine. Myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené, opäť nám síce ušla druhá tretina, ale boli sme zvyšné dve tretiny a aj v predĺžení lepším tímom. Na finále sa samozrejme moc tešíme, síce nie je veľa času na oddych, ale verím že sa spoločne dostaneme tam, kde sme boli pred troma rokmi