Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

HBK Lion Svidník - ŠK 98 Pruské 0:5

HBK Lion Svidník - ŠK 98 Pruské 0:5 HOKEJBAL   18.11.2018

HBK Lion Svidník - ŠK 98 Pruské 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

V 12. kole SHbE mužov nastúpilo ŠK 98 Pruské na pôde Lion Svidnik, čím sa začali odvetné stretnutia tohto ročníka. Prušťania vstúpili do zápasu excelentne, keď už po 8 sekundách vyhrávali 1:0. Cíbik vyhral úvodné buly na Krčmárika, ktorý povedľa mantinelu poslal loptu za Svidnícku bránku, kde po biliardovej spolupráci Balga, Vozár, Cíbik z medzikružia prekonal Kalisa v domácej bránke. Po tomto ťažkom údere sa domáci len pomaly spamätávali, ale postupne hru vyrovnali, takže Mišovec v bránke hostí musel preukazovať svoje kvality. Ďalší úder zasadil domácim opäť prvý pruštianský útok v 14. min, na konci ktorého bol tentokrát Balga. 0:2.

Aj v druhe tretine sa domáci snažili dostať späť do zápasu, ale recept na prekonanie Mišovca sa im nedarilo nájsť. Naopak Prušťania mali niekoľko výborných streleckých príležitostí, ktoré sa Kalisovi podarilo vyriešiť, ale v 29. min bol prikrátky na Balgov teč po Husárovej strele. 0:3.

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil, ale zmenilo sa skóre. V 40. min sa Fumač dostal po Bachyncovej prihrávke do nájazdu, ale v rozhodujúcej chvíli mu loptička ušla do rohu ihriska, avšak jeho následnú prihrávku Ilončiak z mezdikružia premenil na 4. gól Pruského. Na konci 44. min. Cíbik vyhral buly na Vozára, ktorý 5. gólom Pruského uzavrel skóre tohto stretnutia. Hostia boli v tomto zápase ako po taktickej, tak po hernej stránke lepšie mužstvo a zaslúžene si vzalo späť body z prvého zápasu aj s úrokmi.

Vylúčenia: 1:3 - po 2 min.

Góly ŠK 98: CÍBIK (Vozár, Balga), BALGA (Cíbik, Vozár), BALGA (Husár), ILONČIAK (Fumač), VOZÁR (Cíbik)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel - Krčmárik, Husár, Valášek, Buday - Balga, Cíbik, Vozár - Fumač, Ilončiak, Bachynec - Rusnák, Kapko, Bielik - Pagáč

Ohlasy po zápase:
Gregorík Marián (tréner ŠK 98):
"Myslím, že dnešný zápas rozhodol náš rýchly gól hneď v úvodných sekundách zápasu a to, že sme z následného tlaku domácich v prvej tretine neinkasovali gól. My sme dali ešte druhý gól, Svidník akoby padol do kŕču, nevedeli sa dostať do tempa, my sme hrali v pohode, s chuťou a nasadením. Nabádal som hráčov, aby sa nezopakoval náš zápas proti Ružinovu spred týždňa, kedy sme v poslednej tretine prišli o trojgólové vedenie. Dobre sme bránili aj v oslabení, čo prešlo na bránku, vyriešil "Mimo", proste dnes to bol náš deň."