Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

HEL: Z DVOCH ÚVODNÝCH JARNÝCH KOL ODCHÁDZAME BEZ BODOV

HEL: Z DVOCH ÚVODNÝCH JARNÝCH KOL ODCHÁDZAME BEZ BODOV HOKEJBAL   20.02.2017

HBK Protef Pov. Bystrica - ŠK 98 Pruské 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Prvé jarné stretnutie sme odohrali v neďalekej Považskej Bystrici na mokrom a šmykľavom teréne s množstvom pádov a úrazov. Hlavne ten domáceho Bujdáka, ktorý utŕžil tržnú ranu na čele nevyzeral pekne. V úvode stretnutia sa lepšie pohybovali domáci a už v 4. min. potrestali hostí za zbytočnú stratu lopty, keď Piják strelou k tyčke prekvapil Mišovca. 1:0. Po góle sa osmelili aj hostia, ale Šimkova a aj Kučerova strela tesne minula domácu bránku. V 14. min. sa dostal do nájazdu Doskočil, ale pre faul sa nedostal k zakončeniu. Následnú presilovku Prušťania nedokázali využiť.

V úvode druhej tretiny sa najskôr Cíbik pokúšal dorážkou prekonať Buliša, ale ani jemu a následne ani Šimkovi sa to nepodarilo. Podarilo sa to v 19. min. Vozárovi, ktorý od modrej čiary presnou strelou vyrovnal na 1:1. V ďalšej minúte sa dostal do nájazdu Bajzík a v zapätí aj Šimko, ale terén im neumožnil presne zakončiť. Ako sa dávajú góly ukázal v 21. min. Hraško, ktorý hneď po buly z medzikružia nedal Mišovcovi šancu. 2:1. V zapätí sa dostali domáci do nájazdu, pri ktorom sa už Mišovec nenechal prekvapiť. V 23. - 24. min. hostia opäť zatlačili domácich, ale Vozár trafil iba do tyčky a Maděra sám pred brankárom mieril vedľa bránky. V 27. min. dôrazný Drevenák šťastne trafil loptičku, ktorá po tretíkrát skončila za Mišovcovým chrbtom. V závere tejto tretiny hrali domáci dve po sebe idúce presilovky, v ktorých sa nedokázali presadiť.

Na začiatku tretej tretiny hrali pre zmenu hostia dve presilovky, ale z množstva šancí ani jednu nedokázali využiť. V druhej polovici tretej tretiny sa domáci dostali z pásma iba vďaka zakázaním uvoľneniam. Prušťania mali v tomto stretnutí zrejme zvlhnutý pušný prach, takže body z tohto stretnutia ostali v Považskej Bystrici.

Vylúčenia: 3:2 - všetci po 2 min.

Gól ŠK 98: VOZÁR (Bajzík)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Šišovský - Doskočil, Krčmárik, Kapko, Ilončiak, Valášek, Husár - Vozár, Maděra, Bachynec - Bajzík, Cíbik, Šimko - Kučera, Buday, Bielik - Ďuriš

HBK Diaková - ŠK 98 Pruské 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

V nedeľnom stretnutí sme si chceli napraviť reputáciu po sobotňajšom zápase v PB, avšak domáci Poliačik nás už v 6. min. ďalekonosnou strelou od červenej poslal opäť k zemi, čím potrestal Krčmárikovo vylúčenie. Ani sme sa nestihli spamätať a už o pol minúty bolo 2:0, keď sa z medzikružia presne trafil Kohút. Hoci domáci viedli o dva góly uchyľovali sa k tvrdým zákrokom. Najskôr bol Šimko tvrdo narazený na mantinel, o chvíľu neskôr po tvrdom údere hokejkou do tváre bol do nemocnice poslaný Bajzík. Vyšetrenie ukázalo prasknutú sánku. V závere tretiny lepšie obišiel Ilončiak, ktorý bol krosčekom do tváre poslaný k zemi. Od úrazu ho ochránila mriežka, s ktorou i naďalej hráva a nia tento faul nebol potrestaný. Naopak na trestnú lavicu chodili Prušťania. Tí aj v oslabení dokázali ohroziť domáceho brankára. Ten sa však nenechal prekvapiť ani po Vozárovom nájazde v 22. min. V 28. min. sa Husárovi podarilo prekonať domáceho Murčeka, ale loptička skončila na tyčke jeho bránky.

V tretej tretine sa výrznejšie prejavila kvalita na Pruštianskej strane, ale v 36. min. opäť slávila úspech stereotypná domáca hra s dlhým oblúkom vyhodenú loptu sa so šťastím podarilo Poliačikovi povedľa tyčky pretlačiť za bránkovú čiaru 3:0. O pol minúty sa konečne presadili aj hostia, keď medzi kruhmi Šimko tečoval Doskočilovu strelu. 3:1. Ofenzívu Pruského na chvíľu pribrzdilo ďalšie vylúčenie. Na začiatku 43. min. počas presilovky po najkrajšej akcii zápasu Bachynec vymietol ľavý Murčekov vinkel a znížil na 3:2. Záverečnú minútu hralo Pruské bez brankára a hoci sa Poliačik dostal už pred bránkovisko Cíbik dôraznou hrou mu nedovolil zakončiť. V poslednom útoku hostí unikal po krídle Bachynec, ktorého rukami zastavila domáca obrana, ale namiesto vylúčenia domácich za protesty dostal Bachynec TH. V tomto stretnutí najviac vynikali rozhodcovia.

Vylúčenia: 5:6 -  po 2 min. + Bachynec 10 min. OT + DKZ + TH

Góly ŠK 98: ŠIMKO (Doskočil), BACHYNEC (Vozár)

Zostava ŠK 98: Mišovec - Doskočil, Krčmárik, Kapko, Ilončiak, Valášek, Husár - Vozár, Maděra, Bachynec - Bajzík, Cíbik, Šimko - Štefanec, Buday, Bielik

Naši juniori taktiež odohrali dvojkolo v extralige U19 a po sobotňajšej prehre v PB 5:1, po góle Maguta, si v nedeľu v Diakovej napravili chuť víťazstvom 5:2. Góly strieľali Rebro, Čerepan, Magut, Gavenda, Pagáč D.