8 a 9 kolo hokejbalovej extraligy

8 a 9 kolo hokejbalovej extraligy HOKEJBAL   20.10.2022

Počas víkendu sa odohralo hokejbalové dvoj kolo.

8. kolo

V 8. kole sa stretlo Pruské s mužstvom zo Spišskej Belej, ktorému patrí posledná priečka v aktuálnom ročníku SHbE. Tomu odpovedal aj priebeh stretnutia. Pruské zvládlo povinnú jazdu a zvíťazilo jasne 14:1.

9.kolo

V 9.  kole SHbE privítalo Pruské na svojom ihrisku mužstvo z Popradu. Už podľa výsledkov oboch tímov v predchádzajúcich kolách sa očakávalo, že to bude náročný zápas pre oba tímy. Do vedenia sa ako prví dostali Popradčania, keď v 6. minúte prestrelil Suchomela Hudák. V 9. minúte dokázali Prušťania vyrovnať zásluhou Greguša, ktorému asistovali Tichý a Prna. Vyrovnaný stav však netrval dlho, už o 37 sekúnd druhý gól Popradu strelil Kupčo a hostia sa opäť ujali vedenia. V prvej tretine  už viac gólov nepadlo. Druhá tretina sa nezačala pre Prušťanov najlepšie, keď už po 20 sekundách musel Suchomel vyťahovať loptičku zo svojej siete po tretí krát v zápase. To však nespomalilo aktívnu hru Pruského, ktoré vyvíjalo čoraz väčší tlak na bránu súpera. V 26. minúte sa Vozárovi v presilovej hre podarilo znížiť náskok Popradu o jeden gól na 2:3. Prušťania sa tak stále držali v zápase a to aj vďaka Suchomelovi, ktorému sa podarilo zneškodniť niekoľko gólových príležitostí Popradu.  V dramatickom závere stretnutia našťastie dokázali Prušťania vyrovnať, keď opäť v presilovej hre razantnou strelou Tichý prekonal popradského brankára a poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení dokonal svojím druhým gólom víťazný obrat Pruského Vozár, keď brankár Popradu nestihol zatvoriť medzeru medzi svojimi betónmi. Dva body tak ostali v Pruskom, ktoré je momentálne na tretej priečke v aktuálnom ročníku SHbE.

Záznam stretnutia si môžete pozrieť: https: