Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

XIV. kolo HEL: Kežmarok vs. Pruské 2:1 pp

XIV. kolo HEL: Kežmarok vs. Pruské 2:1 pp HOKEJBAL   20.11.2017

MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok - ŠK 98 Pruské 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Prušťania vstúpili veľmi sebavedome do zápasu a už v úvodných sekundách zamestnávali Gleváňaka v domácej bránke. V 3. min. zneškodnil po Cíbikovej strele aj dve Balgove dorážky. Vyrazil aj Tichého strelu od modrej, ale na následnú Vozárovu strelu už nestihol zareagovať, čím sa Pruské ujalo vedenia 1:0. V 4. min. sa domáci hráč pošmykol na mokrom teréne, čo rozhodcovia kvalifikovali ako podrazenie, čím prevzali iniciatívu domáci. Cíbikovi sa v oslabení podarilo dostať do brejku, ale jeho bekendové zakončenie skončilo vedľa domácej bránky. V 12. min. Mišovec v bránke Pruského stratil hokejku, čo domáci využili, keď Dominik Glevaňák prestrelil Mišovcove betóny 1:1. V záverečnej minúte tretiny boli hostia opäť vylúčení, ale domáci si ani teraz nevypracovali gólovú príležitosť, strely modrej končili u Mišovca.

Podobne dopadla aj presilovka Pruského či ďalšie dve domáceho Kežmarku, kedy domáci strelci nechali vyniknúť Mišovca v bráne Pruského.

Aj úvod tretej tretiny sa niesol v znamení početnej výhody pre domácich a aj v tejto presilovke ušiel rýchly Cíbik, ktorý zakončil len do domáceho brankára V 39. min. sa opäť vyznamenal rozhodca Vrábel a po ďalšom vymyslenom faule poslal po 6x hostí do oslabenia. V 42. min. končne prišla po mnohých domácich fauloch aj presilovka Pruského, keď rozhodca Pavela nabral odvahu a vylúčil domáceho Teplického. V záverečných sekundách mohli najskôr Prušťania strhnúť víazstvo na svoju stranu a tesne pred koncom aj domáci, ale brankári stáli pevne na svojich nohách.

Nasledovalo predĺženie a v 49. min. po chybnom striedaní hostí Bednár strhol víťazstvo na stranu domácich. Aj v dnešnom stretnutí sme mohli vidieť úbohosť slovenských rozhodcov a ich neznalosť pravidiel. Svojimi rozhodnutiami často zvýhodňovali domáci kolektív.

Vylúčenia: 2:6 - po 2 min. + Buday (ŠK 98) 10 min. OT

Gól ŠK 98: VOZÁR (Tichý)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Špilak - Husár, Krčmárik, Valášek, Tichý, Bajzík - Vozár, Cíbik, Balga - Bachynec, Bielik, Štefanec - Ďuriš, Buday, Bouhaddane