Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Z Košíc si vezieme dva body

Z Košíc si vezieme dva body HOKEJBAL   21.03.2022

HBC Košice : ŠK 98 Pruské 2:3 sn

V teplom slnečnom počasí začali Prušťania mierným tlakom, ale prvú šancu mal po Tichého chybe v 4 minúte domáci Mitra, ktorý  stroskotal na Mišovcovi v Pruštianskej bránke. Čo sa nepodarilo domácim to vyšlo hosťom v 5 minúte, kedy Doskočil počas presilovky strelou od modrej otvoril skóre - 0:1. Netrvalo dlho a už v 7 min. domáci Ugray vyrovnal- 1:1. V 10 min. mohli ísť domáci vďaka presilovke do vedenia, ale boli to opäť hostia, ktorí v 12 min. potrestali nedorozumenie pri striedaný domácich. Mišovec rozohral až na útočnú modrú kde Balga vysunul Cíbika a ten bez problémov prekonal domáceho Fedora - 1:2. I napriek vedeniu hostí tretina bola úplne vyrovnaná. V druhej tretine mal najväčšiu šancu počas oslabenia Vozár, ale proti domácemu Fedorovi neuspel. Celá druhá tretina bola začne nervózna s množstvom vylúčení na oboch stranách. Aj v tretej tretine bolo veľa vylúčených, ale iba domáci boli vďaka gólu Šandora v 36 min. úspešný a vyrovnali na 2:2. Tak skončila tretia tretina a zápas pokračoval predĺženým. V ňom mali prvú minútu presilovku hostia, ale ďalšie štyri ju hrali domáci. Prušťania vďaka výbornej obrane odolali a tak sa rozhodovalo až v nájazdoch. V nich  bol až v piatej sérii úspešný iba Cíbik a tak Pruské si odviezlo aj druhý bod.

Gregorík Marián (tréner ŠK 98): Zápas nám vôbec nevyšiel, takže jediné, čo mi robí radosť, sú získané 2 body. Akoby sme boli hlavami niekde inde. Taktika, disciplína, nasadenie , všetko ostalo niekde v šatni. Hádali sme sa so súperom, s rozhodcami a čo ma mrzí najviac aj medzi sebou. To sa nesmie opakovať. Chcel som dať tímu impulz pred začiatkom tretej tretiny, poprehadzoval som zostavu, ale minulo sa to účinku. Ďalší víkend máme voľno, vyčistíme si hlavy a pripravíme sa na prvé zápasy Play-off.