Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

ZEX: Kanonáda do siete Nitry nás posunula na krok od semifinále

ZEX: Kanonáda do siete Nitry nás posunula na krok od semifinále FLORBAL   22.02.2016

Štvrťfinále ženskej extraligy vo florbale sme otvorili na našom domácom ihrisku v Dubnici nad Váhom, kde sme vyzvali minuloročné vicemajsterky z Nitry. Prvé štvrťfinálové kolo sme v sobotu zvládli tesným výsledkom 3:2, no v nedeľu sme si napravili chuť a rozstrieľali sme súpera spod Zobora 9:3.

ŠK 98 Pruské - SPU DFA Nitra

3:2

(2:1;0:0;1:1)

V úvodnom zápase bolo dôležité skórovať ako prvý tím a už v 15. sekunde to potvrdila Peťa Kňažková, ktorá strelila prvý gól do siete svojho predchádzajúceho klubu. Všetci vedeli, že zápas bude nesmierne vyrovnaný, aj napriek dvom predchádzajúcim výhram proti Nitre v základnej časti. To však v úvode zápasu naše dievčatá nezaskočilo a po 3 minútach sme už viedli 2:0 zásluhou Ivany Hrehušovej. Nitranky však dokázali odpovedať kontaktným gólom už v 5. minúte a tak bolo jasné, že tento zápas nebude jednoduché vyhrať.

Druhá tretina gól nepriniesla aj napriek veľmi rýchlej hre a mnohým pokusom o streľbu. Skvelú prácu taktiež odviedla naša brankárka Karolína Krištofová, ktorá zneškodnila 15 jedovatých striel na našu bránu.

Tretia tretina bola rozhodujúca, oba tímy túžili vyhrať, no Nitre sme nič nedarovali. Už v úvode tretej tretiny pridala gól Ivana Hrehušová a tak boli Nitranky donútené hrať otvorenejšiu hru. V 17. minúte znížila na 3:2 Štefkovičová, no vzápätí bola Hrehušová sfaulovaná v gólovej šanci a tak nasledovalo dvojminútové vylúčenie Kadučákovej a samostatný nájazd. Loptičku na stred si postavila faulovaná Hrehušová a za búrlivého povzbudzovania fanúšikov rozbehla svoj nájazd. Bohužiaľ aj napriek veľmi podarenej kľučke chýbali centimetre a tak sa gólový stav nezmenil až do konca stretnutia.

9:3

(1:2;2:0;6:1)

Druhý zápas začal takmer identicky ako ten prvý, avšak góly padali do opačnej siete. Nitra v priebehu 15 sekúnd dokázala streliť úvodné 2 góly a tak trochu zneistiť naše hráčky, ktoré sa v nedeľu dostávali ťažšie do zápasu. Streleckú smolu našťastie pretrhla Ivana Hrehušová v 15. minúte a tak sme boli o krok bližšie ku vyrovnaniu.

Vyrovnať sa dievčatám podarilo až v úvode druhej tretiny, keď v pokračujúcej presilovke zakončovala Hrehušová. Aj napriek vyrovnávajúcemu gólu Nitra neprestala hrať a snažila sa náš tím zatlačiť, no vždy tu stála pozorná obrana a vždy pripravená Krištofová, ktorá zneškodnila 16 striel hostí. Do vedenia nás poslala znovu Hrehušová v identickej situácii, po vylúčení Janegovej a tak dievčatá zacítili šancu 2. bodu v PlayOff. Hra bola stále veľmi vyrovnaná a šance sa striedali na oboch stranách, no v druhej tretine viac gólov nepadlo.

Tretia tretina bola však na góly štedrejšia, v 2. minúte zvýšila na 4:2 Peťa Kňažková, o 3 minúty neskôr znížila na 4:3 Pintérová, no týmto gólom sa produktivita Nitrianskych hráčok zastavila a nasledovala kanonáda Pruského. Piaty gól nášho tímu strelila Lenka Dobrodejová, o 2 minúty neskôr, znovu v presilovke Peťa Kňažková, o necelú minútu presne strieľala znovu Hrehušová po prenesení lopty z obrany a o 3 minúty neskôr v podobnej situácii vymietla roh Nitrianskej brány Veronika Dobrodejová. Na konečných 9:3 uzavrela piatym gólom v zápase Ivana Hrehušová.

K postupu do semifinále nám teda stačí vyhrať už iba jeden zápas v Nitre, na pláne sú však ešte 3 kolá, no pevne veríme, že sa dievčatám podarí zraziť súpera na kolená už v prvom zápase na domácom ihrisku Nitry,  v sobotu o 18:30.

Ako sa darí našim súperom môžte vidieť v pavúkovi playoff:

Fotogalériu zo zápasov nájdete v menu našej stránky alebo kliknutím na tento odkaz: https://www.sk98.sk/fotogaleria

Vyjadrenie brankárky Karolíny Krištofovej:

Prvé kolo play-off. Dva zápasy. Tretí rok po sebe Nitra, no tento krát ešte pred bránami semifinále. V základnej časti sme so zápasmi s Nitrou problém nemali, no vedeli sme, že play-off bude iná káva. Nitrianky boli obohatené o niektoré staronové hráčky a taktiež nemali (nemajú) chuť predčasne skončiť sezónu. Preto, keď sme si v sobotu veľmi rýchlo vytvorili náskok 2:0, odľahlo mi a začala som veriť, že hádam to nebude až taký ťažký oriešok. Avšak, zápas bol vypätý až do konca a nemohli sme si ani na sekundu povedať, že prvý z troch bodov je doma. V nedeľu sa zo začiatku scenár opakoval, no nanešťastie v prospech súpera, kedy si rýchlo vytvorili náskok 2:0 ako my v sobotu. Tretiu tretinu sme však ovládli my a v sieti súpera nakoniec skončilo až 9 presných zásahov. V sobotu v Nitre chceme sériu určite ukončiť, pretože na nedeľu už mám plány a florbal to nie je....hehe

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

V sobotu to bol v podstate vyrovnaný zápas a nám veľmi pomohli dva rýchlo vstrelené góly. Klobúk dolu pred hrou Nitry, ktorá výrazne zlepšila svoj herný prejav. Dievčatá nedodržiavali taktické pokyny, ktorými bolo dlhšie držanie lopty, zbytočne sa rýchlo zbavovali lopty. Aj napriek menším nedostatkom máme v podstate stavaný tím a brankárku na to, aby sme pokračovali vo svojom hernom systéme.

V nedeľu sme do zápasu vstúpili veľmi zlým spôsobom a Nitra sa ujala podobne ako my v sobotu pomerne rýchlo dvojgólového vedenia. Do hry nás dostali presilovky, ktoré nám súperky svojou tvrdšou hrou ponúkli a my sme ich využili. V tretej tretine, keď sme sa dostali do trojgólového vedenia naše súperky odišli fyzicky aj psychicky.