Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

III. kolo SHbE: ŠK 98 PRUSKÉ - LG BRATISLAVA 7:1

III. kolo SHbE: ŠK 98 PRUSKÉ - LG BRATISLAVA 7:1 HOKEJBAL   22.09.2018

ŠK 98 Pruské - LG Bratislava 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

V treťom kole SHbE sme v Pruskom nastúpili proti vicemajstrovi LG Bratislava, pre ktorého to bola premiéra v tomto ročníku. Tí svoju kvalitu potvrdili už v úvodných minútach, kedy sa Prušťania oslobodzovali iba vyhodením loptičky. V 4. min. Cíbik zachytil na obrannej modrej rozohrávku LG, posunul loptu cez Vozára na Balgu, ktorý od modrej prekvapil Moška a prakticky prvá strela skončila v sieti 1:0. Hostia sa nestihli poriadne spamätať, keď si pekne do pásma nabehol Harár, ktorého tam našla Fumačova nahrávka a strelou do vinkla pridal druhý gól domácich 2:0. Hra sa vyrovnala, útoky sa striedali v rýchlom slede na obe strany. Sebavedomie hostí pozdvihol v 7. min. Ondrušek, ktorý sa technicky spoza brány presadil voči Mišovcovi a upravil na 2:1. Rozlet hostí pribrzdili Prušťania už v 11. min, kedy Valáškovu strelu od modrej Moško neudržal a pohotový Vozár dorážkou pridal tretí domáci úspech.

V 2. min. druhej tretiny prišla prvá presilovka na strane hostí pri vylúčení Harára. Domáci sa veľmi dobre bránili a vďaka Cíbikovi, Bachyncovi, ale hlavne Fumačovi nebezpečne ohrozili Moška v bráne LG. V 27. min. dostali Prušťania 4 min. presilovku pri vylúčení Vanča. Domáci spustili doslova uragán na Moškovu bránku. Ten síce zneškodnil niekoľko gólových striel, ale proti Cíbikovej dorážke bol už bezmocný 4:1. Následne mali Prušťania minútovú presilovku o dvoch hráčov, bez úspechu. V závere tretiny mali podobnú šancu aj hostia, ale tiež bez úspechu.

Aj v tretej tretiny sa hral rýchly hokejbal, hostia sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale Mišovec v domácej bránke miestami čaroval. V 37. min. hosťujúca obrana nestíhala rýchlonohému Fumačovi, ktorý v nájazde nedal Moškovi šancu 5:1. Hostia nestíhali ani v 12. min. bleskovému útoku Vozára a Balgu, a ten strelou pod hornú tyčku zvýšil na 6:1. Skvelé víťazstvo Pruského zavŕšil v posledných sekundách stretnutia Cíbik, ktorý si v bránkovisku obhodil Moška a do odkrytej strany pridal 7. gól.

Vylúčenie: 5:5 - po 2 min. + Vavro (LG) 10 min. OT

Góly ŠK 98: BALGA (Vozár, Cíbik), HARÁR (Fumač, Hrehuš), VOZÁR (Fumač, Balga), CÍBIK (Vozár, Balga), FUMAČ, BALGA (Vozár, Cíbik), CÍBIK (Balga, Vozár)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Suchomel - Krčmárik, Satina, Valášek, Husár, Hrehuš - Vozár, Cíbik, Balga - Fumač, Harár, Bachynec - Pagáč, Buday, Ďuriš

Hlasy po zápase:

Balga Robert ( útočník ŠK 98):  "Zápas s LG hodnotím ako super kolektívny výkon, s výborným výsledkom pre nás. Ukázali sme, že vieme hrať ako tím. Pre mňa osobne to bol úspešný zápas. Týmto chcem poďakovať spoluhráčom za spoluprácu, kvalitné nahrávky, dôslednú obranu a brankárovi za vychytané šance súpera. Dúfam, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať aj naďalej."

Gregorík Marián (tréner ŠK 98): "Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, nás nakopli naše dva zlepené góly. LG hrozilo najmä po buly u nás v pásme a streľbou z diaľky, ale čo bolo treba, Mišovec riešil. My sme mali navrch najmä kondične, bolo len otázkou času, kedy sa to prejaví. Všetky 5-ky odohrali výborný zápas, za čo si zaslúžia pochvalu. Ďakujem všetkým."