Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16
ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM  ROZHOVOR SO SAMOM KIŠKOM
V ZEX cestujú naše ženy do Bratislavy Vo florbalovej nadstavbe cestujú naše ženy do Bratislavy

Z dvojkola ostal v Pruskom iba 1 bod

Z dvojkola ostal v Pruskom iba 1 bod HOKEJBAL   22.10.2018

ŠK 98 Pruské - ŠKB Martin 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Nešťastné zranenie Mišovca prinútilo domácich postaviť do bránky mladého Suchomela. Ten si prvú tretinu počíňal veľmi dobre a udržal si čisté konto aj vďaka tomu, že hostia si nevypracovali takmer žiadnu gólovú šancu. Naopak veľkú smolu mali na hokejkách domáci Fumač a aj Bachynec, keď nedokázali premeniť svoje nájazdy a nedarilo sa ani Cíbikovi či Balgovi.

Aj začiatok druhej tretiny patril domácim, ale Cíbik ani Vozár nedokázali tlak domácich zúžitkovať. V 19. min. sa po buly v presilovke presne trafil Bielený a o minútu taktiež v presilovke ho z medzikružia napodobnil Hrivnák 0:2. Martinská bránka bola pre Prušťanov asi zakliatá. V 20. min. domáci nedokázali zakončiť ani do prázdnej bránky a tak v 23. min. prišiel tretí trest. Suchomelovi tvrdá strela Zlukyho od modrej prepadla medzi betóny a pohotový Hrivnák pridal tretí gól. V závere tretiny opäť preplo Martinskému Tomečkovi, ktorý sa predčasne porúčal pod sprchy.

Záverečná tretina už stratila na grádoch a prakticky sa len dohrávala. Hostia ešte gólmi Zlukyho a Romančíka navýšili svoje skóre a poľahky zvíťazili 0:5.

Vylúčenia: 5:5 po 2 min. + Tomečko (MT) 5 + DKZ

Zostava ŠK 98: Suchomel - Tichy, Hrehuš, Satina, Valášek, Husár - Balga, Cíbik, Vozár - Fumač, Kapko, Bachynec - Ilončiak, Buday, Rusnák - Pagáč, Harár

Ohlasy po zápase:
Gregorík Marián (tréner ŠK 98): "Pred zápasom sme museli riešiť brankársky post, bohužiaľ nám to asi ostalo v hlavách počas celého zápasu. To, že sme dnes prehrali ma samozrejme mrzí, ale viac som sklamaný z toho, že sme sa strelecky vôbec nepresadili. Šancí sme si vytvorili dosť, ale proste nám to tam nepadalo aj vďaka dobre chytajúcemu Murčekovi v bráne hostí."

ŠK 98 Pruské - HBK Kometa Vrútky 2:3pp (0:1, 0:1, 2:0, 0:1)

V nedeľnom zápase postavili domáci do bránky Šišovského a musel sa už od začiatku obracať, pretože hostia z Vrútok pálili z každej pozície. Vypracovali si aj jednu gólovu šancu, ale tá skončila na konštrukcii Šišovského bránky. Podstatne viac šancí mali opäť domáci, ale ich premieňanie je dlhodobý problém. V závere tretiny hrali hostia presilovú hru a len čo sa vylúčený Tichý vrátill na plochu, Matúška našiel na zadnej tyčke voľného Farbáka, pre ktorého nebol problém prekonať Šišovského 0:1.

Aj v druhej tretine mali domáci územnú prevahu, ktorú nedokázali gólovo zúžitkovať ani počas presilovky o dvoch hráčov. V závere druhej tretiny prišlo vylúčenie na domácej strane, ktoré tentokrát potrestal Fillo 0:2.

V tretej tretine domáci ešte vystupňovali svoj tlak, ktoré bolo prerušované častými vylúčeniami domácich. V 38. min. sa usmialo šťastie aj na Prušťanov a Balga z bránkoviska dotlačil loptu za Kubalov chrbát. 1:2. Netrvalo ani minútu a bolo vyrovnané, keď Cíbik delovkou od polovice prekvapil Vrútockého brankára 2:2. V 42. min opäť zaúradovali rozhodcovia, keď až dvoch hráčov domácich poslali na trestnú lavicu. Keďže sa domáci ubránili nasledovalo predĺženie, ale už v úvodnej minúte prišlo ďalšie vylúčenie na domácej strane, ktoré tentokrát v 48. min. presnou strelou ukončil Fillo tretím gólom na 2:3.

Vylúčenia: 9:4 - po 2 min.

Góly ŠK 98: BALGA (Hrehuš, Cíbik), CÍBIK

Zostava ŠK 98: Šišovský, Suchomel - Tichy, Hrehuš, Satina, Valášek, Husár - Balga, Cíbik, Vozár - Fumač, Harár, Bachynec - Ilončiak, Buday, Rusnák - Pagáč

Gregorík Marián (tréner ŠK 98):
"Chceli sme si napraviť pokazenú chuť zo soboty, ale znova sme sa strelecky dve tretiny trápili. Po zmenách pred treťou tretinou sa nám konečne podarilo skórovať, zakrátko dokonca vyrovnať. Rozhodne sa ale musíme zamyslieť nad našou disciplínou, nie je dobré, keď v rozhodujúcej fáze zápasu máme 5 vylúčení a v podstate nás to stálo extra bod."