Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

Začalo štvrťfinále florbalovej Hyundai extraligy žien

Začalo štvrťfinále florbalovej Hyundai extraligy žien FLORBAL   23.02.2022

Stav štvrťfinále 1:1

Pruské rozbehlo so Sabinovom štvrťfinálové stretnutia už v sobotu 19.2. kedy sa im podarilo zvíťaziť rozdielom 10:6. Už v prvej tretine domáce hráčky strelili 5 gólov, kedy sa trafila dva krát Drábeková a Hrehušová a jeden presný zásah zaznamenala Lenčéšová. Ku gólom Prušťaniek sa pridali aj tri presné zásahy Sabinova. V druhej tretine začali okrem gólov pribúdať na konte Pruského aj tresty, no ani jeden nedokázali Sabinovčanky využiť. Po druhej tretine bol stav 9:5 v prospech Prušťaniek. Ďalšie góly pridala Hrehušová, Lenčéšová, Drábeková a Kňažková. Tretia tretina bola gólovo najslabšia a presadiť sa  dokázala len Hrehušová.

Vyjadrenie Ivany Hrehušovej k prvému zápasu štvrťfinále: ,,Na play-off sme sa tešili, počas prvej tretiny sme boli hlavami pri hokeji, to sa odzrkadlilo na premenlivom skóre. Druhá tretina priniesla množstvo vylúčení, čo nás fyzicky vyčerpalo, ale aj tak sme dokázali súperovi odskočiť. Konečne sme sa strelecky prebudili, dúfam, že nám to vydrží aj do ďalších zápasov. Ďakujeme súperovi za zápas.´´

Po úvodnej výhre nasledovala prehra. V druhom zápase štvrťfinále sa nepodarilo zvíťaziť Prušťankám a podľahli Sabinovu 4:5. O góly Pruského sa postarala Gáborová, Drábeková, Hlušková a Kňažková.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora po druhom štvrťfinálovom zápase: ,,Dnes to bol vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodli detaily ako naša nevyužitá presilovka, gól v oslabení a trestné strieľanie. Zradila nás bohužiaľ koncovka na to, že sme súpera prestrieľali. Väčšina našich striel išla mimo brány alebo do brankárky. Tešíme sa na odvety v Sabinove.´´

Cez víkend čaká dievčatá pokračovanie štvrťfinálových zápasov, no tentokrát na východe Slovenska v Sabinove. Stav série je 1:1. Play-off sa hrá na 3 víťazné zápasy. Veríme, že Prušťankám sa podarí zvíťaziť a postúpiť do bojov o medaily.