Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

ZEX: Florbalistky vybojovali striebornú medailu!

ZEX: Florbalistky vybojovali striebornú medailu! FLORBAL   23.04.2017

Naše florbalistky v sezóne 2016/2017 úspešne prešli súťažou a priniesli do Pruského ďalšiu striebornú medailu!

No vráťme sa na začiatok...

Sezóna začala z nášho pohľadu veľmi dobre. Darilo sa nám, súperky nestačili na naše dievčatá a všetky zápasy základnej časti sme dokázali vyhrať. No ako sa hovorí, playoff je akoby nová súťaž a o tom sme sa naozaj presvedčili.

ŠTVRŤFINÁLE

Do štvrťfinálových bojov sme si vybrali Kysucké Nové Mesto, ktoré má v tíme niekoľko kvalitných hráčok. Domáce zápasy sme zvládli na výbornú, v domácom prostredí sme vyhrali 15:1 a 5:4. Rozhodujúci zápas o postup do semifinále sme teda odohrali na Kysuciach, kde sa nám žiaľ už pri rozcvičke zranila brankárka Karolína Krištofová, no skvelo ju nahradila Barbora Pagáčová a tak sme sa po tesnej výhre 4:5 radovali z postupu do semifinále.

SEMIFINÁLE

V semifinále sme mohli nastúpiť proti Tvrdošínu alebo proti Nemšovej, no voľba padla nakoniec na Nemšovú. Naše dva kluby držia na Považí najväčšiu florbalovú základňu a tak bolo o skvelé zápasy či už herne alebo divácky postarané! Nakoľko sme museli svoje domáce zápasy odohrať v Trenčíne a Púchove, dievčatám nesedel povrch, herne neboli vo svojej koži a tak po 21 zápasoch prehrali svoj prvý zápas v extralige hneď v prvom semifinálovom zápase. Každopádne opäť vytvorili rekord ženského florbalu, kedže sa im podarilo vyhrať základnú časť (18 zápasov) a štvrťfinále (3 zápasy) bez straty bodu! Semifinálová séria sa natiahla až na 5 zápasov, rozhodnúť sa muselo až v Dubnici kde sme svoje súperky z Nemšovej zdolali 10:3 a radovali sme sa z postupu do finále.

FINÁLE

Zasa po roku sme sa vo finále stretli so sestrami Hudákovými a Spišskou Novou Vsou. Sestry z východu boli túto sezónu veľmi silné, predovšetkým Paulína, ktorá na konci sezóny zaznamenala až 173 kanadských bodov. V prvom dvojzápase v domácom prostredí sme uchmatli iba jednu výhru, oba zápasy smerovali až do predĺženia. Rozhodnúť sme mohli na východe, no v prvom zápase v Spišskej sme zakopli 7:6 a tak mala Spišská miernu psychickú výhodu pred ďalším zápasom. V druhom zápase na východe sme hrali úplne inú hru, nepustili sme súpera k lopte a nakoniec sme po 60. minútach vyhrali 1:2. V tomto zápase predovšetkým rozhodovali skvelé brankárky na oboch stranách a taktiež množstvo našich nepremenených striel. Dôležitým faktorom aj napriek našej výhre boli rozhodcovia, ktorí boli v tomto zápase najslabším článkom a mnohokrát poškodili nielen nás ale aj súpera. Veríme, že v ďalšej sezóne sa kvalita rozhodcov zvýši a pre finálové zápasy budú vyberaní rozhodcovia , ktorí dokážu zvládnuť aj takýto náročný a dôležitý zápas. Mal by predsa platiť rovnaký meter pre oba tímy a nemal by sa robiť rozdiel pri súbojoch medzi ženskou a mužskou ligou.

Rozhodujúci piaty finálový zápas sme odohrali doma v Dubnici, kde si našlo cestu viac ako 500 divákov (440 po prvej tretine), ktorí vytvorili skvelú atmosféru aká na finále patrí. Zápas sme v prvej tretine nezvládli, kedže sme po 20 minútach prehrávali už 1:5. V druhej a tretej tretine sme začali hrať úplne odlišnú hru, no na druhej strane bola v bráne brankárka Dupčáková, ktorá úspešne zneškodnila viac ako 25 striel na bránu a taktiež Paulína Hudáková, ktorá bola ťahúňom Spišskej či už v tomto zápase ale aj v celej sezóne. Zápas sme nakoniec nedokázali dotiahnuť do víťazného konca a prehrali sme 7:10.

Dievčatá sa však nemajú za čo hanbiť. Majú najlepší fanklub, ktorý ich podporuje pri výhrach ale aj prehrách, dokázali vyhrať základnú časť bez prehry čo sa nepodarilo doposiaľ žiadnemu tímu a skompletizovali svoju zbierku medailí na 3 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové, čo sa taktiež doposiaľ žiadnému tímu nepodarilo. V každej sezóne dokázali získať medailu, dokonca už v prvej extraligovej sezóne boli bronzové, čo ukázalo, že florbal v Pruskom má úroveň! Rekordmankami sú aj dve dievčatá, Ivana Hrehušová a Dominika Hlaváčová, ktoré získali všetkých 9 medailí za Pruské!

Pruské je malá dedinka na Považí, no má niečo, čo jej môže závidieť celé Slovensko.

Dievčatám v mene celého klubu ďakujeme za skvelú reprezentáciu a veríme, že budeme spolu takéto úspechy oslavovať aj v ďalších ročníkoch!