Slider

foto
Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov
foto
SHbE U16: PIATY TURNAJ V nedeľu 14.4.2024 sa uskutočnil posledný piaty turnaj v kategórii U16.

IV. KOLO HEL: ŠHBK RUŽINOV vs. ŠK 98 PRUSKÉ 3:2 HOKEJBAL   25.09.2016

ŠHBK RUŽINOV - ŠK 98 PRUSKÉ 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

ŠK 98 Pruské odchádzalo do Gajár bez svojich opôr Kyselicu, Doskočila a Maděru. Pruštianskí mladíci však nezachytili nástup domácich a už  po 18. sek. inkasovali, keď Behul našiel medzi kruhmi voľného Rímskeho, ktorý z prvej prestrelil Mišovca 1:0. I napriek inkasovanému gólu bola hra vyrovnaná, ale domáci ťažili z väčšej skúsenosti, vďaka čomu do prestávky pridali ďalšie 2 góly. V 11. min. Mišovec síce vyrazil Strechovu strelu, ale pohotový Danko Petr ju dorazil do bránky 2:0. Aj tretí gól padol podobne. Po Jaššovej strele v 14. min. dorážal Minárik 3:0.

Už v úvodnej minúte druhej tretiny mohol Cíbik znížiť, ale jeho pohotová strela trafila Butowského v bránke Ružinova. Prušťania hrali odvážnejšie a vypracovali si aj ďalšie šance, ale Kučera, Bajzík či Cíbik neboli úspešní.

Streleckú smolu Prušťanov prekonal až v 36. min. Kučera, keď po sóle cez celé ihrisko strelou od modrej prekvapil Butowského 3:1. Už v nasledujúceho útoku mohol Bachynec pridať druhý gól, ale jeho nájazd skončil u brankára. Na konci 36. min. vypadla Butovskému lopta do bránkoviska, ale skôr ako ju Prušťania stihli doraziť do bránky rozhodca Neczli prerušil hru.  V 43. min. sa Ilončiak blysol svojim prienikom, ale ani on neuspel. V 44. min. prišla prvá presilovka v zápase, ktorú Prušťania už po 3 sek. využili. Cíbik vyhral buly a od Ilončiaka sa dostala lopta k Bachyncovi, ktorý z otočky znížil na 3:2. V záverečnej minúte stretnutia už domáci nedovolili Prušťanom odvolať Mišovca, a tak ubránili svoje víťazstvo.

Vylúčenia: 1:0 - 2. min.

Góly ŠK 98: KUČERA (Ilončiak), BACHYNEC (Ilončiak, Cíbik)

Zostava ŠK 98: Mišovec, Šišovský - Valášek, Kapko, Ilončiak, Krčmárik, Monček, Holák - Vozár, Cíbik, Bachynec - Kučera, Buday, Bajzík - Backo, Husár, Štefanec

Ohlasy po zápase:

Ilončiak Martin (ŠK 98): "Náš výkon s Ružinovom bol napriek absenciám veľmi dobrý, čo však môžem povedať len o druhej a tretej tretine. Zbytočné chyby v úvode zápasu nás stáli body z tohto duelu."