Turnaj Winter Classic U16 V nedeľu 14.1.2024 sa konal turnaj Winter Clasic v kategórii U16

IV. kolo HEL: ŠK 98 Pruské : Jokerit Petržalka

IV. kolo HEL: ŠK 98 Pruské : Jokerit Petržalka HOKEJBAL   25.09.2017

V Pruskom sa hralo netradične v nedeľu, pretože v piatok mal predseda klubu, Ondrej Buday, svadobné povinnosti. Zápas začal tlakom domácich, no žiadna zo striel Prušťanov sa nezmestila do Letkovej brány. Šance sa teda chopili hostia, a po Letkovom vyhodení sa lopta dostala až ku Kurtínovi, ktorý prekonal Mišovca pomedzi betóny - 0:1. V šiestej minúte mal Balga na hokejke vyrovnávajúci gól, no Letko bol proti a jeho strelu vytesnil mimo svojej svätyne. V desiatej minúte domáci inkasovali po druhý raz, Mišovec najprv proti Kurtínovej strele zasiahol, no loptička sa odrazila a neštastne padla až do brány - 0:2. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať a už po dvoch minútach hry prekonal čaro brankára Letka Milan Vozár, ktorý namieril presne do ľavého horného rohu jeho brány - 1:2.

V druhej tretine sa hra prelínala zo strany na stranu, v dvadsiatej druhej minúte putoval na tresnú lavicu Juríček a zakrátko jeho vylúčenie potrestal Axamit, ktorý z kruhu prestrelil domácu obranu - 1:3. Petržalčanov tento zásah nakopol a čoraz častejšie začali hroziť pred domácou bránkou. V dvadsiatej piatej minúte hostia zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov, keď Gubovu strelu nešťastne tečoval za vlastného brankára Kučera - 1:4. Prušťania sa ale nevzdávali, a keď v dvadsiatej deviatej minúte fauloval Varga mali možnosť zahrať si prvú presilovú hru. Tú využil už po sedemnástich sekundách Juríček krásnou strelou od modrej čiary - 2:4.

Tretia tretina začala opäť tlakom domácich hokejbalistov, ktorí sa snažili o vyrovnanie. Štyri minúty po začiatku tretiny zachytil zlú rozohrávku hostí Bouhaddane, posunul loptičku na Cíbika, ktorý vystrelil, jeho strela však ešte neskončila v bráne, no Cíbik, známy svojím dôrazom, loptičku ešte dosledoval a dorazil do bránky - 3:4. Približne minútu a pol pred koncom tretej tretiny došlo na ihrisku k zaujímavému momentu, keď po rozhovore s rozhodcom dostali dvaja domáci hráči desaťminútový osobný trest, Satina dokonca dva desaťminutové tresty. Rozhodca tak výrazne oslabil prvú formáciu domácich vo chvíli kedy sa takpovediac “lámal” zápas. Pri tomto verdikte určite nepoužili rozhodcovia rovnaký meter pre obe strany, nakoľko dohovárať im chodili aj hostia, no tí vždy obstáli bez osobného trestu. Domáci hráči sa ale nevzdali a všetku silu vrhli do útoku. Pri záverečnej hre bez brankára sa Budayovi podarilo vyhrať buly na Kučeru, ktorý nekompromisne prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a poslal tak zápas do predĺženia - 4:4.

V predĺžení mal najväčšiu šancu na gól Jokerit, domáci brankár Mišovec ale vytiahol parádny semafor a udržal Pruské v hre o víťazstvo. V samostatných nájazdoch po piatich neúspešných strelcoch zobral všetko do svojich rúk Lukáš Kapko a v poslednom pokuse rozhodol o extra bode pre Pruské.

Góly a asistencie: 12. Vozár (Cíbik, Balga), 29. Juríček (Balga), 34. Cíbik (Bouhaddane), 45. Kučera (Buday) rozh. nájazd Kapko - 3. Kurtín (Kramarič, Letko), 10. Kurtín (Chudý), 23.  Axamit (Varga, Zukal), 25. Guba (Kováč)

Rozhodcovia: Mixa - Valachovič

Vylúčenia: 4:2, navyše Vozár (Pruské) 10 min. osobný trest za nešportové správanie, Satina 2 x 10 min. osobný trest za nešportové správanie

ŠK 98 Pruské: Mišovec (Špilák) - Satina, Krčmárik, Husár, Juríček, Bielik, Kučera - Vozár, Cíbik, Balga, Bajzík, Kapko, Buday, Ďuriš, Bouhaddane, Štefanec

Jokerit Petržalka: Letko - Vančo, Kramarič, Chudý, Metzner, Matejík, Kováč, Axamit, Virág, Varga, Guba, Kurtín, Sodoma, Haviar, Zukal