Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

ZEX: Postupujeme do semifinále po výhre 3:8 na ihrisku vicemajstra

ZEX: Postupujeme do semifinále po výhre 3:8 na ihrisku vicemajstra FLORBAL   28.02.2016

Vo štvrťfinálovom boji o titul nám v ceste stála Nitra, ktorá nás minulý ročník vyradila pred bránami finále, no tentoraz sme nič nenechali na náhodu a zdolali sme súpera spod Zobora aj tretí krát v rade, rozdielom 3:8.

SPU DFA Nitra - ŠK 98 Pruské
3:8
(0:1;1:6;2:1)

Po dvoch vyhraných zápasoch na domácom ihrisku sme vycestovali do Nitry s cieľom zdolať minuloročného vicemajstra. Cieľ to bol reálny, no museli sme k zápasu pristúpiť veľmi opatrne a s rozvahou. Začiatok zápasu bol pomerne vyrovnaný, loptička sa presúvala zo strany na stranu, žiadny z tímov si nemohol dovoliť inkasovať. Stupňujúci nátlak našich dievčat sa však premenil v prvý gól do siete Nitry, ktorý strelila na začiatku 11tej minúty oddýchnutá Šidlová v presilovej hre. Do konca tretiny zostal stav nezmenený, no videli sme zopár útočných akcii na oboch stranách. V prvej tretine boli strelecky aktívnejšie hráčky Nitry, vyslali na Krištofovú 9 striel, naše dievčatá na Stredanskú 6 striel.

Do druhej tretiny sme síce nenastúpili najlepšie, inkasovali sme v úvodnej oslabovke vyrovnávajúci gól na 1:1, no v zápätí sa Šidlovej opäť podarilo dostať nás na koňa a o necelú minútu sme opäť viedli. O 2 minúty neskôr rozbehla opäť Šidlová krásny slalom pomedzi Nitrianske obrankyne, ktoré ju nedokázali zastaviť a tak pridala 3. gól do siete Nitry. Domáce hráčky sa dostávali pod tlak a boli nútené hrať viac agresívne, čo sa im vypomstilo v ďalšiu oslabovku, v ktorej sa nemýlila Trošková. Trest sa však neskončil, nakoľko Nitrianska hráčka po zásahu Resekovej hokejkou do hlavy obdržala 5 minútový trest. Ďalší gól sa podarilo o pol minúty streliť Ivane Hrehušovej a v desiatej minúte na 1:6 Alexandre Kocúrovej. Kapitánka Janka Trošková bola síce vylúčená za nešportové správanie po tom, čo sa z trestnej lavice išla radovať spolu s dievčatami na ihrisko, no na záver tretiny svoju chybu napravila siedmym gólom do Nitrianskej siete.

V úvode tretej tretiny sme trošku zaspali a Nitra sa potrebovala znovu dostať do zápasu. Pri útočnej akcii bola jedna z hráčok Nitry faulovaná, čo rozhodca posúdil ako nedovolený zákrok v šanci na bránu, po čom nasledovalo trestné strieľanie, v ktorom sa Janegová nemýlila. Dievčatá však nechceli nechať nič na náhodu, nedovolili Nitre hrať svoju hru a na 2:8 zvýšila štvrtým gólom Šidlová. Do konca tretiny ešte kozmeticky upravila skóre Kadučáková na 3:8.

Štvrťfinálové zápasy sme teda zvládli na výbornú, v prvom zápase sme dokázali Nitru zdolať tesne 3:2, v druhom zápase sme však boli jednoznačne lepším tímom, vyhrali sme na domácom ihrisku 9:3 a v sobotu sme v Nitre ukázali svoje kvality, keď sme v treťom štvrťfinálovom zápase rozhodli o postupe do semifinále rozdielom 3:8.

Nakoľko si podľa očakávaní hráčky zo Spišskej Novej Vsi vybrali do semifinále Prešov, ktorý si poradil s Nemšovou, stretneme sa v semifinále s minuloročným majstrom z Tvrdošínu. Zápasy začneme v Tvrdošíne, priebeh môžte už tradične sledovať na stránke SZFB v sobotu o 17:00 a v nedeľu o 10:00. Domáce zápasy odohráme v MŠH v Dubnici nad Váhom v sobotu 12.3 o 16:00 a v nedeľu o 13:00.

Pozápasové vyjadrenie Andrei Šidlovej:

Do zápasu sme vstúpili dosť zle, mali sme presilovku, no taktiež dve oslabovky. Tak ako to v tíme býva, ťaháme jedna za druhú, dokázali sme obe oslabovky udržať a Saška si vylúčenia neskôr "vyžehlila" krásnym gólom. V druhej tretine sme začali náš gólostroj, mali sme aj 5 minútovú presilovku, dostali sme sa do psychickej pohody a to bolo v tomto zápase rozhodujúce. Som rada, že sme tretiu dokázali udržať, vyhrať zápas a postúpiť do semifinále. Aj napriek zmätkom v tretej tretine a stratám lôpt, hlavne v strede ihriska, sme zápas dotiahli do víťazného konca a ja som nesmierne rada, že po mojej minulovíkendovej prestávke a bohužiaľ aj dlhšej bezgólovej pauze sa mi podarilo streliť hattrick, motivovalo ma to do ďalších zápasov. Tešíme sa na Tvrdošín, budú to určite zaujímavé zápasy a dúfame v podporu fanúšikov o dva týždne na domácej palubovke.

Pozápasové vyjadrenie trénera Vladimíra Gábora:

Dnešný zápas myslím rozhodli prvé dve tretiny, v ktorých sme hrali veľmi dobre, disciplinovane a súpera sme v podstate okrem presiloviek do ničoho nepúšťali. Kľúčovým momentom bola určite 5 minútová presilovka, ktorú sme využili, strelili sme 2 góly a v hre 4 na 4 sme dokázali streliť ďalší gól. V tretej tretine sme trošku podľahli emóciám, no hlavné je, že sme dokázali gólový náskok udržať a postúpiť do semifinále.