Turistický zájazd do Javorníkov 8. mája Vás pozývame na turistiku do Javorníkov

Na Ostrava Cupe končíme pred bránami semifinále

Na Ostrava Cupe končíme pred bránami semifinále FLORBAL   28.08.2016

Posledný augustový víkend sa naše florbalistky v rámci predsezónnej prípravy predstavili v omladenej zostave na českom Ostrava Cupe, na ktorom bojovali v skupine B.

Prvý zápas prebehol už v piatok proti českému extraligovému tímu K1 Florbal Židenice, ktorým na úvod dievčatá podľahli 7:0. Po vysokej prehre sa ešte v piatok predstavili proti ďalšiemu českému extraligistovi FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, nad ktorým dokázali naše dievčatá vyhrať 2:1 po góloch Gáborovej a Bachorcovej.

V sobotu bol pred dievčatami veľmi náročný deň, kedže na nich čakalo až 5 zápasov v priebehu dňa. V rannom zápase proti ďalšiemu českému extraligistovi Bulldogs Brno vyhrali tesne 1:0 po góle Šidlovej a potom dokázali zdolať poľského juniorského majstra PUKS Trzebinia 5:0. V ďalšom zápase bohužiaľ dievčatá podľahli Slavičínu 3:1. O jediný gól nášho tímu sa postarala Dobrodejová. Po krátkom oddychu nastúpili dievčatá proti juniorkám z 1. SC TEMPISH Vítkovice, nad ktorými dokázali vyhrať 3:0 po góloch Hlaváčovej, Dobrodejovej a Bachorcovej.

Tabuľka po základnej časti:

V osemfinále, ktoré sa odohralo ešte v sobotu večer nastúpili dievčatá znovu proti juniorkám z FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, nad ktorými vďaka gólom Šidlovej, Hlaváčovej a Bližňákovej dokázali vyhrať 3:1 a tak postúpiť do štvrťfinále.

Vo štvrťfinále v nedeľu zavčasu ráno čakal na naše dievčatá výber z 1.FC TEMPISH Vítkovice. Po úvodnej 15 minútovke sme remizovali 1:1 po góle Bližňákovej, no v druhej tretine dievčatá roztočili svoj gólostroj a nastrieľali Vítkoviciam až 4 góly. Do tretej tretiny sme teda nastupovali za stavu 5:3 po góloch Bližňákovej, Šidlovej a Bachorcovej. V záverečnej časti nás už začali trápiť zranenia a dievčatá vypadli zo svojho herného tempa, čo dokázali Vítkovice využiť na strelenie vyrovnávajúceho gólu a 15 sekúnd pred koncom aj streliť rozhodujúci a postupový gól.

Dievčatá tak končia pred bránami semifinále, no určite nabrali v zápasoch proti českým extraligistom veľa skúseností do novej sezóny 2016/2017.